Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak bele hogy...

Miért szólnak bele hogy hogyan nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves fiam (egyedül nevelem) és nem hagynak békén. Hagyom hogy úgy öltözzön ahogy akar, azt egyen amit akar, akkor aludjon el amikor akar meg ilyenek. Nem lógok egész nap rajta hogy úristen mi fog vele történni..hagyom hogy azt csinálja amihez kedve van (azért mindent nem engedek meg) legalább így tanul a hibáiból. Párszor lemegyünk az egyik kocsmába meccset nézni nagy dolog...nem történik ott se semmi ott szinte csak törzsvendégek vannak és amúgy se az a nagyon cigifüstös hely. Jó ez így. Nem lesz belőle semmilyen drogos mert majd a társaságára figyelek. Nem lesz neki semmi baja tudja h mit lehet meg mit nem. Miért baj hogy hagyom hogy azt csinálja amihez kedve van? Amúgy jól kijövünk olyan mintha haverok lennénk

mondjuk most biztos be fogtok szólni..:D


2010. aug. 21. 09:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom de arc lehetsz

bármit megadnék egy ilyen apáért:D

szerintem rendben van a dolog legalább hagyod hogy az legyen aki akar

2010. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
32%
Jól csinálod,ne hallgas másra ,azok akik meg burokba tartják meg leszabályozzák még a levegővételt is és megfojtják a majomszeretetükkel,azt érik el hogy életképtelen lesz,és 20 évesen nem tud felszálni egy buszra,én 11 12 évsen már egyedül utaztam Budapest Szombathely vasútvonalon.Oké jó ha van egy normális szabály rendszer de nem kell meg rágni helyette a falatot.
2010. aug. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Am pasi vagy vagy csaj?:D
2010. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%
Van egy ismerősöm, kb így nőtt fel, igen "tökös", talpraesett srác lett!
2010. aug. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Hát, talán úgy látják hogy elhanyagolod, és aggódnak a gyerekért.

De ha a kölyökkel amúgy minden rendben, akkor abszolút nem jogos a dolog.

Erről azért meg szoktál győződni?


Nem minden esetben jó az hogyha "hagyod" a gyereket, mert ha te nem neveled, majd neveli a média, vagy a környezete, és az meg aztán teljesen gáz.


Neked a tapasztalataid, és az életed tanulságainak a legjavát, a bölcsességed kellene átadnod neki vagy legalább utat mutatni, hogy ne szaladjon bele ugyanazokba a hibákba amikbe te is, vagy bárki élete során.


Egyébként meg okés hogy hagysz neki döntési jogot de azért taníthatnád, ha más nem nyelvekre, vagy emberi kommunikációra, viselkedésformákra, szituációs helyzetekre.


Ezeknek nagy hasznát veheti, és ne hagyd hogy állandóan csak ugyanabban a közegben mozogjon..


Mutasd meg neki az élet rétegeit, színeit..


Ha valamit több oldalról is lát, könnyebben megérti a lényeget, nem lesz csőlátású, mint a legtöbb mai fiatal..

2010. aug. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
44%
Semmi gáz nincs vele, engem is cipelt apu néha a kocsmába 6 évesen, és ott se a cigifüst volt a nagy dolog. Kaptam egy csokit, colát, meg ihattam egy korty sört az övéből, nagy dolog volt... :) Semmi elfajzott lány nem lett belőlem:d
2010. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagy züllött. Nagyon helyes a nevelésed.

Így a gyermeked fel fog majd készülni az életre és egészséges felbőtt lesz belőle. Apukám barátnőjének és a fiának is hasonló a kapcsolata, szinte barátok. Én is ilyet szerettem volna. Egyébként a tiltás általában lázadást szül.

2010. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem csinálsz vele soha semmit, nem viszed el egy szinházba egy múzeumba se, hogy na ilyet is lásson, akkor amikor majd felnő, és felnyílik a szeme, szörnyen öntörvényű lesz és úgy veszi majd hogy amit elért az mind az ő érdeme, hiszen te leszrtad egész gyerekkorában..


Neked mint szülő valahogy ezt kéne elérned, hogy miután túlnő rajtad a gyerek azután is szeressen és felnézzen rád, ehhez meg mutatni kell neki dolgokat amiket aztán hozzád köthet később..

2010. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Ez most jó buli nektek,de van egy rossz hírem:a fejedre fog nőni.Mások látják ezt,azért szólnak.6 éves gyereknek meg néha sincs helye a kocsmában.A játszótérre kellene járnia.
2010. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem jó a nevelési módszered de azért vigyázz rá, csak úgy hogy őt ez ne zavarja.
2010. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!