Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csinálják az anyukámmal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálják az anyukámmal? Nem tudok mit kezdeni a helyzettel.18/L

Figyelt kérdés
15 éves voltam, amikor a szüleim elváltak. Papíron elhidegülés volt az oka, gyakorlatban anyukám megcsalta apukámat KÉT férfival is, amiről apukám mit sem tudott. Anyukám az utóbbi férfiba beleszeretett, elvált apumtól. Feltette a kérdést, hogy kivel maradok. Iszonyúan dühös voltam rá azért, mert 13 éves koromban azzal kellett szembesülnöm, hogy anyukám más férfiakkal találkozgat és közben a szemembe hazudott (csak nem tud(ott) hazudni..), és mindezt én nem árultam el apumnak, mert azt hittem, hogy futó kaland lesz, és nem akartam tönkretenni a családomat. Akkor a kérdésre azt válaszoltam, hogy apukámmal maradok. Erre jöttek tőle az ellenérvek, hogy akkor rám fog szakadni az itthoni háztartás, rosszabb lesz a helyzetem anyagilag, stb., de mindezek ellenére tartottam magam a kijelentésemhez, és maradni akartam. Anyukám megsértődött, egy hétig nem beszéltünk. Nekem ez nagyon fájt, de később megbékéltünk. Ő elköltözött, egyből összeköltözött a párjával, én nekem tényleg a nyakamba szakadt a háztartás, mivel azelött mindent anya csinált. De végülis hamar belejöttem, ma már kész háziasszony vagyok, nincs szükségem semmilyen segítségre. Anyagilag majdnem tönkrementünk, mert apukám ugyan nagyon sokat dolgozik, mégis alig tudja fent tartani a lakást. Lelkileg megtörtem, hetekig nem tudtam rendesen aludni, nagyon rossz volt, de már mindegy, megerősített a dolog. Nem rég tudtam meg, hogy anyukám kapcsolata a párjával tönkre ment, a párja elhagyja őt. Ő teljesen tönkrement idegileg, és nem tudja mit csináljon: ott maradhatna abban az albérletben, de fél, hogy nem tudja egyedül fenntartani és az egyedülléttől. Haza is jöhetne, mivel apukám még mindig szereti őt, de nem akar, mert fél szembenézni azzal, hogy itt hagyott minket, fél attól, hogy apukám esetleg újra akarja kezdeni a dolgot vele, és fél az anyósától, aki gyakorlatilag felnevelte őt. Nem is fél, inkább csak bűntudata van. Én próbálom őt támogatni lelkileg, de nem mindig megy, mert nem tudom neki megbocsájtani azt, amit tett, pedig most nagy szüksége lenne rám. Nagyon sokszor nagyon labilis állapotban van, van hogy felhívom, és otthon sírdogál egyedül. De nekem is folyik az életem, érettségi, suli, akármi, és annyira nincs erőm most. Mit tegyek, hogy elfelejthessem azt, ami annyira beleégett a tudatomba és meghatározta az életemet? Kérlek, adjatok valamilyen tanácsot!
2010. dec. 8. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet,nem irigyellek. Úgy tűnik, mintha megfordultak volna a szerepek, Te lennél a felnőtt, anyukád pedig a gyerek.


Van egy nagyon jó könyv, nem tudom ki írta, de a címe az, hogy "Mérgező szülők". Szerintem nagyon jó leírja, hogyan kell, hogyan érdemes kezelni ezeket a helyzeteket.

2010. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Félek hogy nem lesz elég tartalmas a válaszom, vagy esetleg még fájni is fog, viszont eszem ágában se áll ezt tenni veled. Én a (hozzád mérten) picurka bajaimat úgy oldom meg hogy, annyit mondok magamnak: SEMMI SE TÖRTÉNIK HIÁBA.

az emberek a hibáikból tudnak tanulni ha akarnak. Ez sztm nem a te felelősséged, hogy mi van anyuddal. (én se tudok mit tenni amikor butaságot tesz az enyém.) Az én életem megy tovább és amiben tudok segítek nekik de nem engedem hogy fel őröljön a problémájuk :$;)


remélem segítettem.

2010. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az ember követ el hibákat, és itt anyukádra gondolok..

Nehéz helyzetben vagy, és szerintem fiatal korod ellenére nagyon éretten viselkedtél, mikor a válás zajlott. Anyukádnak túl kell lépnie a dolgon, nem szép, amit csinált (megcsalta a házastársát) de mindez azt mutatja, hogy a kapcsolatnak már jóval azelőtt vége volt, mint ahogy a válás gondolata felmerült volna. Szerintem semmiképpen sem kellene újra egy fedél alatt élnie apáddal. Inkább új életet kellene kezdenie, megállni a saját lábán.. Ebben segíthetsz neki, ha van elég energiád.

2010. dec. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

azta mindenit!

nagyon ismerős helyzet, csak nekem apucikám csinálta ezt. bár sokkal könnyebben rendeződtek a dolgok.


először apádnak kell elfogadnia hogy köztük mindennek vége, ne rágja ezen magát. ez nem egyik napról a másikra megy. hónapok, vagy évek is eltelhetnek, egyéntől függően.

neked meg kellene bocsájtani anyukádnak, még ha nem is érdemli meg. a saját érdekedben. neki is könnyebb lenne és neked is. anyukádnak meg kell egy férfi maga mellé aki lelkileg támogatja.

nagyon dióhéjban beszélek, de nem sokat tudok az érintettekről.

2010. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2011. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!