Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tudunk valamit ezzel a helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudunk valamit ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés
Párom fia(12é) 2éve volt nálunk.Kijelentette, hogy nem akar hozzánk jönni, ez az apjának nagyon rosszul esett. A tanulmányait nyomon követi. Az idei évvégi bizonyítványban a gondviselőként a anya új férje van megjelölve.Tudom, hogy kell gyerektartást fizetni, de esetleg lehet-e csökkenteni az összeget? Ne szitkozódjatok! A lehetőségek érdekelnek. Jelenleg a munkabér 20%-át vonják-2 munkahelyről (37 e Ft).
2011. júl. 9. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha van új férj akkor lehet csökkenteni. Ha logikusan gondolkodom akkor nem is kéne már fizetni,
2011. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogyan lehet az új pasi megjelölve gondviselőként. Fizetitek a gyerektartást, magyarul hozzájárultok a gyerek költségeihez, tehát a gondviselő az apa.
2011. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-nek nem vette a gyereket a nevére az új pasi- nem tudunk róla-tehát biztos, hogy kell fizetni.

2-nak mi sem értjük, mert ha az új pasi a gondviselő akkor úgy gondolom minden "gondot ő visel".

Szerintem ez olyan "női bosszú" féle.

2011. júl. 9. 17:23
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

A gyerektartást nem lehet emiatt csökkenttetni - a gyerek a párodé, függetlenül attól, hogy az anyának van új férje.

Az apa kötelessége a gyerektartást fizetni, és ez jogilag is a fizetése 20%-a. A gyerektartás mértéke független az anya jövedelmétöl, és attól, hogy az esetleges partnere mennyit keres, ugyanis az új férjnek semmi köze jogilag a gyerekhez.


Az, hogy ö van megadva gondviselöként, csak annyit jelent, hogy az anya ezt adta meg, de ennek semmi jogi alapja nincs. Ha a férjed bemegy az iskolába, akkor kérheti, hogy javitsák ki, mert ami be van irva, az jogtalan.

2011. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak: és a minimummal ilyenkor mi van? Azt nem lehet kérni, hogy csak az legyen?

Tudjuk, hogy kell gyerektartást fizetni, csak nekem egy kicsit lehúzás szerű, mert anyuka is jól keres és az új férjnek is van munkája.Sok helye lenne annak a pénznek.

2011. júl. 9. 17:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen minimumra gondolsz? A birósági határozatban meg van szbva a gyerektartás mértéke. Ez lehet %-ban megadva - ha jól értelmeztem, akkor nálatok 20%, ami a megszokott, vagy esetleg fix összegben megállapitva.

Az teljesen léynegtelen ilyen esetben, hogy az anya mennyit keres, az nem befolyásolja az apa kötelezettségeit. Az új férj meg végképp nem szamit, mert neki semmi köze a feleség gyerekéhez az elözö kapcsolatból.

Az lehet, hogy tinektek jól jönne, ha nem fizetne a férjed a gyereke után, de ez sem jogilag, sem erkölcsileg nem elfogadható. Ha NEKED nem tetszik, hogy a férjednek kötelezettsége van a gyerekével szemben, akkor nem kellett volna elvált emberrel kezened - mert ezt mindenki tudja, hogy a gyerek után fizetni kell, akár tetszik neked, akár sem.

2011. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! 10 éve vagyunk eggyütt és képzeld tudom, hogy KELL fizetni!!Ezzel nincs semmi problémám, csak a viselkedésük egy kicsit érthetetlen. Mert itt ugye az apának csak kötelességei vannak a jogairól meg teszünk magasra!

A minimumról annyit, hogy a bírósági végzésben a mindenkori bér 20 %-a, de minimum 11 e Ft szerepel. Ezért kérdeztem erről!

2011. júl. 10. 07:51
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt világosan le van irva: "mindenkori bér 20 %-a, de minimum 11 e Ft szerepe" - tehát a 20%-ot kell fizetni, de ha ez kevesebb, mint 11 ezer forint, akkor annyira ki kell egésziteni. Ez NEM jelenti viszont azt, hogy ha az apának úgy tetszik, akkor a minimumot fizeti, hanem hogy annál nem lehet kevesebb a havi összeg, akkor sem, ha a % alapján kevesebbre jönne ki.


Az apa jogait meg nem csökkenti, hogy egy iskolai bizonyitványban mi van irva, az ugyanis - gyerekfelügyelet szempontjából - nem hivatalos irta. HA a férjedet zavarja, akkor besétál az iskolába, és követeli, hogy javitsák ki a téves bejegyzést. Ha az anya nem tudja birósági határozattal igazolni, hogy a gyereknek nem az apa a gondviselöje, akkor ki kell igazitaniuk.

De az apai jogokat nem az jelenti, hogy mi van odairva, hanem hogy pl. rendszeresen tartja a kapcsolatot a gyerekkel, NEM CSAK a kötelezö gyerektartást adja, hanem ezen felül is kap töle a gyerek valamit.

2011. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
WTF 37 ??? ennyit nem is lehetne kérni vagy igen nem tom én ennyit nem kapok de attól még jóba vok az öreeggel és ha az annyjának van férje akk nem kell perkálni asszem XD
2011. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A gyerek az apa nevét viseli, tehát fizetni kell! Nincs is ezzel semmi gond, csak azt hittük, hogy anya nem lesz telhetetlen-miután ő is jól keres!
2011. júl. 29. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!