Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob lennék? Tényleg nagy kérés?

Sznob lennék? Tényleg nagy kérés?

Figyelt kérdés
Édesapám sérelmezi, hogy ha eljön hozzánk (ez évente kb két alkalom), akkor megkérem, hogy legalább előző nap szóljon ide. Szerintem ez így praktikus, hisz nem tudhatja, mikor van más tervünk, programunk, szerinte viszont ez felvágás és sértő. Mi alapján gondolhatja ezt? Van benne igazsága?
2012. aug. 7. 16:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, neki gondot jelentene-e, hogy üres házba jön.
2012. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nálunk a szabály (ez így hülyén hangzik, családban nincs szabály, de nem tudok rá jobb szót) hogy bárki jöhet csak előtte szóljon ide, ez nem feltétlen előző nap, mert nem fogom a saját szüleimet naptárba írni, hogy időpontot kérjenek, de ha mondjuk hív hogy "szia, 10 perc múlva megyek, ráértek?" akkor a ráérünk, szeretettel várom, ha épp programunk van, akkor meg megmondom hogy hú, bocsi de ha tegnap szóltál volna megoldható lett volna, de sajna nem érek rá.


Tehát szerintem a fontos hogy szóljon oda, hogy te azért összeszedhesd magad, meg a lakást, ő meg ne fusson zárt ajtónak, de hogy mennyi idővel előtte szól, ez már mellékes - szerintem legalábbis.

2012. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sznobság!

Egyáltalán nem vagy sznob!

Apukád részéről lenne a tisztelet jele, hogy előre odaszól.


Én soha senkihez nem állítok be csak úgy, anyukámhoz se, előtte mindig szólok, ez a normális, mert megtisztelem azzal, hogy egyeztetek vele, nem akkor jelenek meg, amikor kedvem tartja.

2012. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%

Hozzátok a postásnak is be kell előző nap jelentkezni?

Ha arra jár, nem nézhet be hozzátok az édesapád?

Legfeljebb megérti, ha nem marasztaljátok,mert éppen más programotok van.

2012. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Másik városban élnek, így a tíz perc már neki is késő van, de igen, ha mondjuk reggel megkérdezné, van-e aznapra más tervünk, nekem az is elég lenne. Csak ha van, akkor megsértődik, hogy miért nem mondjuk le. :[
2012. aug. 7. 16:37
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, a postás nem veri ki a balhét, ha nem vagyunk itthon. :)
2012. aug. 7. 16:38
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető illem kérdése, hogy bárkinek oda szólok, akihez megyek, hogy akkor éppen ráér-e? A szüleimnek is, és a testvéreméknek is. Már csak azért is, mert nem szívesen utaznék bárhova feleslegesen, ahol esetleg nincsenek otthon.
2012. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ha egyébként erre jár, persze nézzen be, de nem jár erre, százhúsz kilométerre lakunk egymástól.
2012. aug. 7. 16:41
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A postásnak nem kell bejelentkezni, de másnak igen.


Ez nem is bejelentkezés, hanem csak odaszólás, ez simán a tisztelet jele.


Mi van, ha éppen belázasodtam, és loncsosan fekszem az ágyban, vagy nagytakarítást csinálok, és minden szét van, én meg munkában, vagy éppen du.gunk a férjemmel?


Mindenki szóljon oda, hogy jó-e a másiknak, ha beugrik hozzá, vagy meglátogatja.


Én nem szeretném ezt, nem is szeretem, alapvető, hogy másokhoz nem mászkálunk kényünk kedvünk szerint.

EZ a tisztelet jele!

A mobiltelefon korában meg egyszerű, mint egy pillantás, megcsörgetni valakit, és szólni, egyeztetni.

2012. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
Család kérdése. Nálunk apukám láthat engem lázasan is, és a lakást is miközben porszívózok. D.gni meg nem fényes nappal szoktunk tehát arra nincs veszély hogy megzavarja.
2012. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!