Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden családban a kisebbik...

Minden családban a kisebbik testvér a kedvenc? Veletek is éreztetik otthon? Hogyan teszitek túl magatokat rajta?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 14:13
1 2
 11/15 anonim válasza:
Akivel éreztetik annak a szüleivel úgyanúgy kéne bánni. Értsék csak meg milyen rossz érzés... Amúgy egyke vagyok de hatalmas állattartó/-szerető.. Mióta vagyok csak is állatokkal laktam, nem volt olyan, hogy csend lett volna a házban. Ők megtanítottak, hogy ha falkát akarok teremteni akkor mindenkit egyenlően kezeljek.. Mert a gyengének pusztulnia kell. Szóval ha így gondolkodunk nem ártana hozzátok sem egy-két kutyus. XD Amúgy beszéld meg a szüleiddel. Mert így leszel morcos ember... A morcos ember haragos, a haragos dühös, a dühös veszélyes, a veszélyes bűnözni fog... Nem minden esetben de ez egy szokványos reakció az ilyen fajta nevelésre. :/
2012. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem. A családok egy részében kb. egyenlő a bánásmód, más családokban a nagyobb a csodagyerek, meg az elsőszülött, megint másoknál a kicsi, mert az a kicsi. Aztán egyes családoknál a fiú, mert az a FIÚ, aki továbbviszi a nevet (21. század???).


A degenerációk sora végtelen.

2012. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tettem rajta túl magam, de beléetörődtem, mert egy felnőttet nem lehet megváltoztatni. Nálunk is ez volt... sztem az még pluszban közrejátszott, hogy ő fiúúúúú, és akkor mindent megcsinálhatott, engem mindig befogtak házimunkába, öcsém meg hevert az ágyán és nézte a tévét, és amikor 1x megjegyeztem, hogy neki is van két keze, el lettem mondva mindenféle lusta senkinek, akinek derogál a munka. Soha semmi, amit tettem, nem volt jó, kitűnően tanultam, és mindig meg akartam nekik felelni, de ezt természetesnek vették, egy-egy rossz jegy után meg jött az alázás, öcsémnek még a folyamatos karóit is elintézték egy ejnyebejynével. Előbb segítette apa ki őt a kocsiból, pedig a nőt illene talán, mindig az ő kedvenc kajáit főzték, neki egy legalja suli focibajnokságon kivédett labdájáért több dicséret járt, mint nekem azt országos tanulmányi verseny dobogós helyeimért... én egyszer mentem ki érettségire készülés közben 10 percre újságot olvasni, jött a hiszti, hogy milyen lazán veszem... öcsi meg félig az én tételeimet használta, feleannyit sem dolgozott, érettségi előtt 2 nappal állt neki nyelvtantételeket tanulni, elbődült, hogy jaj, nem fog sikerülni neki, erre ott simogatták, hogy nem baj, ha 2est hozol haza, akkor is szeretünk...

és a mai napig állítják, hogy hülyeségeket beszélek, és nem szeretik őt jobban, csak máshogy... köszönöm szépen. Nyilván ezért lett ő egészséges, én meg egy lelki roncs, aki abban a hitben volt, hogy soha senki nem fogja szeretni, mert soha senkinek nem elég jó, amit csinál. Aztán szerencsére jött a barátom, akinek végre el tudtam hinni, mert tényleg így gondolja.

2012. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a nővéremet ajnározzák szerintem beteges módon.Jó tanuló a nővérem is meg én is..de ő szeret versenyezni én meg nem..mind a ketten zongorázni tanulunk és ha szerepelt valahol akkor mindig újságcikk készült róla..most hogy végzett az a sulival és a Révaiba megy..Írattak róla egy újságcikket :/..Amiben bent van hogy végig kitűnő volt meg hogy szinte mindig első meg második helyezést ért el meg ilyenek..szóval oké hogy büszkének kéne rá lennem de akkor is...nem jó hogy folyton őt dicsérgetik én meg le vagyok szarva :(..Ő meg elég nagyképű meg minden..Most hogy elmegy azt mondják majd én leszek ilyen kitűnő meg minden..de már gondolkodom azon is hogy talán le kéne rontatom meg minden..Ha egyszer Fekete Bárány vagyok akkor legyek az teljesen..ő meg legyen nagy sztár
2012. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Hát igen. Vannak olyan családok, ahol a legkisebb a kedvenc. Én is legkisebb vagyok. Én nem annyira akarok legkisebb testvér, mert idegesítő, hogy a másik két nővérem piszkál.
2012. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!