Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem ráz a hideg tőle,...

Csak engem ráz a hideg tőle, hogy manapság már majd' minden nő kötőjelesen veszi fel a férje vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Én nem érzem lealacsonyítónak, ha egy feleség úgy veszi fel a nevét, hogy pl. Kovácsné Nagy Rozália, akik kötőjellel veszik fel (Kovács-Nagy Rozália) mindig erre hivatkoznak, meg hogy nem élünk már a középkorban. Szerintem ez kifejezi, hogy férjnél van valaki, nem is olyan régen a két vezetéknév még utalt a származásra, de semmi köze nem volt a családi állapothoz. (Igen, a "Kovács Béláné" valóban nem divat már.)
2012. aug. 9. 15:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Engem nem ráz ki tőle a hideg.
2012. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Engem speciel teljesen közömbösen hagy, hogy ki hogyan viseli a nevét.
2012. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Ma ez úgy látszik egy ilyen nap. Előbb egy másik kérdező hisztizett azon, hogy a férfiak felveszik a feleségeik vezetéknevét.

Micsoda problémák!

2012. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Téged zavar, ne csináld.

Mást nem zavar, ő meg csinálja.


Ajánljak könyveket vagy filmeket, hogy ne unatkozz ennyire borzalmasan?

2012. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Magánügynek vélem. Jó, hogy már sokféle lehetőség közül lehet választani.
2012. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem tök mindegy.
2012. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek így tetszik, van akinek úgy. Ez inkább ízlés és nem szokás kérdése szerintem.
2012. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
29%

NEkem az egyik barátnőm töktotál felvette a férje vezetéknevét a sajátja HELYETT, tehát mondjuk horváth aranka helyett kovács aranka lett.

Na én ezen lepődtem meg:)

2012. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
nekem inkább fura, de nem ráz tőle a hideg. Azért van ennyi lehetőség, hogy válasszunk. Én az indokokat nem szeretem sokszor, de hogy milyen formában veszi fel valaki a férje nevét, nem rám tartozik. Ha úgy mutatkozik be, fogom tudni a nevét és kész. Ennyi.
2012. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%

Attól nem ráz a hideg, ha valaki nem veszi fel egyáltalán a férje nevét? :)

Én imádom a vezetéknevemet, nem akarom elhagyni, de a párom amúgy kötőjeles vezetéknevéhez én már nem tehetem hozzá mégegy kötőjellel a nevemet, a "-nés" verzió meg olyan hosszú, hogy a halálnak sem lenne kedve azt mindig végig írni, így egyelőre elég valószínű, hogy mindketten maradunk szépen a saját nevünkön.

2012. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!