Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem ráz a hideg tőle,...

Csak engem ráz a hideg tőle, hogy manapság már majd' minden nő kötőjelesen veszi fel a férje vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Én nem érzem lealacsonyítónak, ha egy feleség úgy veszi fel a nevét, hogy pl. Kovácsné Nagy Rozália, akik kötőjellel veszik fel (Kovács-Nagy Rozália) mindig erre hivatkoznak, meg hogy nem élünk már a középkorban. Szerintem ez kifejezi, hogy férjnél van valaki, nem is olyan régen a két vezetéknév még utalt a származásra, de semmi köze nem volt a családi állapothoz. (Igen, a "Kovács Béláné" valóban nem divat már.)
2012. aug. 9. 15:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%

Engem a -nétől ráz ki a hideg.

Ha ülsz az orvosnál, és beszólítják Horváth Piroskát - aki egyébként lehet, hogy férjnél van, - kiderül, hogy ő ki.

Ha beszólítják Nagy Istvánnét, arról az emberről semmi nem derül ki. Az igen, hogy a "gazdáját" Nagy Istvánnak hívják, de róla semmi. Mintha csak egy tartozéka lenne Nagy Istvánnak, akinek név sem kell.


Ráadásul ezek a hölgyek előszeretettel titkolják a keresztnevüket. Pedig biztos százszor kérdezték tőlük, hogy "és hogy szólíthatom?", de maguktól nem árulják el.

2012. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút magánügy.

Engem az olyan emberektől ráz ki a hideg, akik folyton azzal vannak elfoglalva, mások mit hogyan csinálnak.

2012. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
33%
én arra leszek kiváncsi, hogy ezek a gyerekek akiket X-Y Bélának neveznek például ha 20év múlva feleségül veszik Z-Y Annát akkor lesz olyan verzió, hogy X-Y-Z-Y Anna?
2012. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, az, hogy a feleség kötőjellel vette fel a férje nevét, nem jelenti azt, hogy a férj és a gyerekek is kötőjelesek :) Engem pl. a né-s verzióktól ráz a hideg, öregesnek tartom. A saját nevemen nem akartam maradni, de a vezetéknevemet elhagyni sem, így marad a kötőjel. Viszont a vőlegényem és a gyerekek a párom vezetéknevén lesznek, kötőjel nélkül. Én örülök neki, hogy ma már van ilyen lehetőség, nem csak a né-s verzió!
2012. aug. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is feltűnt, épp nemrég egy rokonom házassága kapcsán is, hogy ő is így vette fel. De lényegében az összes utóbbi időben férjhez ment ismerősöm szintén.

Egyet tudok, aki a férje vezetéknevére cserélte a sajátját.

Engem ez nem zavar, szerintem mindenki vegye fel úgy, ahogy neki tetszik. Engem meg a Kovácsné Nagy Rozáliától ráz ki a hideg. Túl hosszú. Legalábbis nekem irtóra az volna, ha így venném fel, pedig nekem is Nagy a vezetéknevem.

2012. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
75%

"én arra leszek kiváncsi, hogy ezek a gyerekek akiket X-Y Bélának neveznek például ha 20év múlva feleségül veszik Z-Y Annát akkor lesz olyan verzió, hogy X-Y-Z-Y Anna?"


Ilyen nem lesz, mivel vezetéknévből legfeljebb 2 lehet. Mi nem vagyunk spanyolok.

2012. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Spanyoloknál is kettő van, és szerintem az jó megoldás. Apa és anya nevét is megkapja.
2012. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
86%
Csak téged.
2012. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
72%

Akkor most agyvérzést is kaphatsz: nem vette fel senki a másik nevét, de a leendő gyerek kötőjelesen kapja kettőnkét.

Hívhatom a mentőt?

2012. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, azért megkérdezhetnéd a férjed, hogy ő felvenné-e a te neved? Ha már PÁRkapcsolat...
2012. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!