Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anya el akar...

Mit tegyek, ha anya el akar tiltani a barátomtól emiatt? (lent)

Figyelt kérdés

A barátommal egész általános iskolában osztálytársak voltunk,de ő elég rossz volt(szószerint féltek tőle a tanárok...),viszont a családja befolyásos és gazdag,szóval sosem lett következménye a tetteinek.Nekem is elég sokszor beszólt,de 7.-ben megütött és agyrázkódásom lett(nagyon erős,mert bmxezik és minden nap úszni és futni jár).A szüleim kiakadtak,mert nem lett semmilyen következménye a dolognak.


Viszont még májusban összejöttünk és azóta együtt vagyunk...Anyáék nem tudták,mert így sem kedvelik,annak sem örültek,hogy egy tagozatra vettek fel minket a gimnáziumban(szóval minden óránk közös lesz).

Nekik ő csak egy elkényeztetett rosszfiú,de én igazából ismerem,tudom,hogy milyen valójában.Tény,hogy elég durva dolgokat csinált már a haverjaival és néha nélkülük is,de ezeket előbb-utóbb mindenki elfelejti.


Anya most rájött,hogy együtt vagyunk és egész délelőtt veszekedtünk,közölte,hogyha szakítok vele,akkor nem mondja el apának a dolgot.Erre mondtam,hogy nem fogok vele szakítani,mert már évek óta szeretem és most végre együtt vagyunk.És most el akar tőle tiltani,azt mondta,hogy nem találkozhatok vele,mert megint meg fog verni és nem hozzám való...De hát ez őrültség,már 3 hónapja szinte minden napunkat együtt töltjük,nem tudja megakadályozni,hogy ne találkozzunk.Amikor agyrákódásom lett,utána elmondta a barátom,hogy nem volt szándékos és hogy megbánta ezerszer és én megbocsájtottam neki.Ebbe az anyámnak nincs beleszólása.

Meg csak most kezd el így figyelni rám,az sosem tűnt fel neki,hogy már hányszor ott aludtam a barátoméknál meg hogy egyáltalán van egy barátom...



Mit csináljak,hogy lenyugodjon és felfogja,hogy nem tilthat el tőle?



15L



2012. aug. 13. 14:28
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kislány...-.-'


Ismerem anyámat,nem kísérgetne a suliba(főleg,hogy óvodában dolgozik,van olyan,hogy fél 7re megy,és van olyan,hogy 5 körül jön haza,szóval bukott a dolog),a tanárok a gimiben meg nagy ívben lesz**ják,hogy kivel mit csinálok,ha az órán nincs velem gond és az általom sem olyan szörnyű.

A szobafogságot meg ott szegem meg,ahol akarom,de azt sosem csinálja anya,mert tudja,hogy nincs értelme.Egyszer már megtette és akkor 1 hétig mamáéknál laktam,most is megtenném,ráadásul mama még kedveli is a barátomat,mert már párszor voltunk náluk.

2012. aug. 13. 15:11
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
De, 15 évesen még kislány vagy, hidd el. Főleg, mert bizonygatnod kell, hogy nem vagy az, egy csoport vadidegennek az interneten :)
2012. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
92%

Dehogynem vagy kislány... :D

Te most olyan választ akarsz, hogy egyetértsünk veled.

Nem értünk egyet veled.

Az pedig külön szép, hogy még meg is dugattad magad ezzel az idiótával.


Én lennék az anyád, KISLÁNY, a srác után én pofoználak szarrá, aztán bezárnálak a szobába, minden reggel én vinnélek el a suliba és hoználak vissza, sehova máshova nem mehetnél.

Pedig én egyáltalán nem vagyok szigorú, de még belőlem is ezt hoznád ki.

2012. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
91%
Igazából amilyen öntudatos és idegesítő vagy, kifejezetten támogatom, hogy a barátod jól megverjen legalább még egyszer...
2012. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

"A szobafogságot meg ott szegem meg"


Meg ezek a kommenjeid....lassan olyan leszel mint a barátod.De tudod mit????Majd ha megint meg ver és nem kicsit,majd ne gyere ide kérdezősködni...mert meg fogod érdemelni..

2012. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
95%

A te történetedben nem is a pasit téma a legkényesebb, hanem az anya-lánya téma. Csak mivel anyukád nem új élmény és épp kiütött rajtad a tinédzser mizéra, aminek legfőbb ismérve a lázadás (lásd: bunkó, verekedős, rosszfiú-jófiú szerelem szindróma) ezért most a saját kis dolgaiddal vagy lekötve.


De ha megállnál a nagy harcok közepette akkor rájöhetnél, hogy Mohácsnál sokkal több is veszhet. És ezt én nem viccből mondom.


Egyértelmű ,hogy anyukáddal megromlott a viszonyod, amiből rosszabb is kisülhet, mint, az ,hogy eltiltanak egy sráctól.

Én leülnék vele beszélni és visszaszerezném a bizalmát, aminek az az egyik pozitív következménye, hogy talán a barátoddal is elfogadóbbak lesznek. Hogy miért? Mert ha anyukád tudja, hogy nem egy vak hormonbajos kamasz vagy, és nem a megemelkedett ösztrogénszint hatására cselekszel ,hanem nemagyon is átgondolt és megfontolt lépés ez tőled, ha tudja, hogy kézben tartod a dolgokat, akkor az ő lelke is megnyugszik, hogy érdemes volt téged 15 évig ringatni, nevelni, tanítani, mert nem hiába...


De amíg kapálózol ,amíg nem nézed meg az érem másik oldalát, amíg csak két vélemény létezik: a tied és a hazugságok, addig egy felnőtt sem fog komolyan venni, mert ők is voltak tinik, a többségük pont úgy belemászott a tinédzser csapdába, ahogy te, és ők a saját hülyeségük árán tanulták, meg, hogy nem a hormonok irányítják az életet, akiért igen , az egy kicsit több pofont kap az élettől, mint egészséges lenne.


Én azt mondom: Semmit nem tettél le az asztalra! Csak rinyálsz, hogy neked van igazad, de azt semmivel nem bizonyítottad, nem értetted meg. Nem a fiúra kell a szüleidnek áldásukat adni, hanem rád. Benned kell megbízniuk, de erre te érdemtelennek bizonyultál. Elbuktál. Van elég erőd felállni? Bizonyítani? Megmutatni a szüleidnek, hogy nem egy fruska vagy akin kiütött a tiniláz? Igen? Akkor nyomás!


Ui.: Saját élettapasztalatom. Az én barátomat sem kedvelték a szüleim, de bennem megbíztak, én megmutattam neki, hogy nem csinálok hülyeséget, hogy érdemes vagyok rá, hogy bízzanak az ítélőképességemben. És jártam is a fiúval, mert tudták, ha baj van, akkor helyesen fogok cselekedni. Most rajtad a sor!


22/L

2012. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de az eddigi válaszolók közül mindegyik azt írta, hogy benned van a hiba. Akkor esetleg az nem lehetséges, hogy mégis igazuk van?
2012. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Naiv és iszonyat buta vagy!
2012. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

"Istenem,egyszer régen véletlenül kicsit erősebben megpofozott,mint kellett volna és elestem,közben bevertem a padba a fejemet,ennyi volt.. "


Szerintem ez a mondat a kulcs. Hogy lehet VÉLETLENÜL,KICSIT,ERŐSEBBEN megpofozni valakit? Arról nem beszélve,hogy mi az,hogy mint kellett volna? Mit csináltál,hogy ez a tuskó megüssön téged akár csak egyszer is finoman?


Iszonyatosan naiv vagy és igenis van beleszólása anyukádnak mert kiskorú vagy! Én is ilyen idős vagyok mint te de az ilyeneket inkább elkerülök,nemhogy nála aludni

2012. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
90%

Hát már ne is haragudj de te egy hisztis kis p..csa vagy!

Elnézegettem itt az írásaid. Méghogy neked anyukád nem parancsol. Azt hiszed talán hogy 15 évesen te vagy a felnőtt otthon? Hogy te parancsolsz anyudnak, meg az ilyen dumák hogy ott szeged meg a szabályokat ahol akarod. Gratulálhatsz magadnak. Neked is csak egy marha nagy pofon kéne, hogy fal adja a másikat!


Na de hogy válaszoljak is a kérdésedre: ha azt akarod hogy meghallasson akkor próbálj felnőtt módjára viselkedni mert egy hisztis tinit nem lehet komolyan venni. Írtad hogy meg sem hallgat nem veszi figyelembe amit mondasz. Mért te meghallgatod őt? Elgondolkodtál már egyszer is azon hogy mit miért mond, vagy hogy jót akar neked? Bírom hogy vagdalóztok hogy vegyenek titeket komolyan 15 évesen mert ti már nagyok vagytok de arra nem vagytok képesek hogy felnőttként kezeljétek a negatív dolgokat. Inkább idejösz szidni az édesanyád erre az oldalra ahelyett hogy leülnél vele és hiszti nélkül elbeszélgetnél vele! nem attól vagy nagykislány mert te már bizony 15 éves vagy, bepasiztál meg ahogy te írtad nem olyan gázosak a jegyeid. Már miért is lennének azok?! A szüleid nem hülyét nevelnek azt akarják legyen belőled valami szóval ezt fel se hozd mint valami extrát. Neked ez nem extra hanem kötelesség...csak hogy tudd.. Ők tartanak el, ők gondoskodnak rólad. Ezek után mért olyan nehéz szótfogadni?

2012. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!