Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család, gyerekek, de férj...

Család, gyerekek, de férj nélkül (nem kell! ) : jó döntés vagy gyávaság?

Figyelt kérdés

Voltak már párkapcsolataim. Többféle is. Megfigyeltem magamon hogy a szerelmet, bár nagyon kellemes, rosszul tűröm, valahogy bezár. Szerelemmel jár a féltékenység, néha a rivalizálás a kapcsolatban, jöhet az unalom évtizedek után, megcsalás is lehet, mindig meg kell újulni stb. Igazából belefáradtam a párkapcsolatba, nekem tényleg jobb egyedül. Jobban érzem magam, nyugodtabb vagyok, egészségesebb a gondolkodásom. Elég sok rossz párkapcsolatot láttam magam körül, válástól megcsömörlött emberek, kifacsart nők, akik még 20 év után is a volt társukat emlegették. Ma mikor a szerelmi kapcsolatokban nagyon hangsúlyos a pénz, és a szépség, túl felszínes nekem az emberek többsége. Viszont gyerekekre mindenképpen vágyom, nem magamnak akarok szülni, hanem mert "ösztönösen jön". Az is nagyon jó lenne még ha a szüleim is megélnék az unokák érkezését. De férjet nem akarok, csak egy férfit , azért hogy a családi minta meglegyen. Az egyik férfibarátomra gondoltam, ő talán nyitott is a dologra. Ő is szeretne gyereket. Sok család annyira színlel hogy minden rendben, holott a gyerekek már rég levágták, hogy a szülők utálják egymást.

Tehát az egyik fiúbarátomtól (csak barát) szeretnék gyereket, az ő beleegyezésével. Ő is szeretne, én is.

Nem tudok elképzelni sem egy párkapcsolatot magam mellé, házasságot végképp nem-- túl jól ismerem az embereket. Családot viszont így szeretnék.


2012. aug. 16. 09:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
Névtelen donor párti vagyok! A pasi érdekében is, mert ha még nincs 30 nehezebb magának társat találni ha van már egy gyereke. Csak nézz végig itt a kérdéseken hány nő van úgy, hogy a pasijának ne legyen gyere ha neki sincs még! Az első gyerek mindkettőnek legyen az első stb...stb...
2012. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ne másokkal foglalkozz. Ha Te képtelen vagy egy párkapcsolatra, akkor magaddal kell rendben lenned először. Egy kisbabának - kisgyereknek CSALÁD kell,a klasszikus értelemben vett család,anyai és apai példával. Önző dolog csak azért megfosztani ettől,mert te félsz a csalódástól.

A barátodtól szülni pedig a világ legnagyobb baromsága,elnézést. És ha mondjuk szerelembe esel utána? Vagy ő? És mit mondasz a gyerekednek majd?A barátodnak se nagyon van esze,ha ebbe belemegy.

Ahelyett,hogy feladod a kapcsolat-dolgot,kezdj el dolgozni magadon. Hidd el nekem, naponta milliók döntenek MÁSKÉNT és találják meg a párjukat,akivel rendes családjuk lehet. Ez nem modern gondolkodás,hagyományok vagy szerepek kérdése, hanem egyszerűen csak annyi,hogy tisztában kell lenned azzal,hogy kisbabát vállalni mekkora felelősség,és hogy egy kisbabának szüksége van az apjára is.Az egyedülálló anyákkal való példálózás az bizony gyávaság. Ismerek én is olyan fiatal lányt,aki egyedül neveli a pici fiát,mert az apa nem akart vele maradni. Nem gondolom,hogy könnyű helyzetben van,de most nincs más lehetősége... és ismerkedni sem akar még,ami érthető,hiszen a kisfia most született,és nyilván neki nehezebb is lesz majd egy gyerekkel kapcsolatba kezdeni.De neked ott a lehetőséged párt találni...a saját "hülyeségedet",hogy nem akarsz kapcsolatot,mert lusta vagy,de a jövendőbeli gyerekedre vetítsd ki,ne ő igya meg a levét annak,hogy akkoriban nem a jó döntést hoztad meg,mikor elhatároztad,hogy ő kell neked. Keress magadnak egy férfit,hidd el,hogy amint levetkőzöd ezeket a berögzült negatív gondolatokat a párkapcsolatokról,találsz valakit,aki szeret majd és akivel családot alapítasz és nagyon boldogok lesztek!

2012. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Eegen,a barattol szulni nem biztos hogy jo otlet,de amugy meg szerintem tulertekelik az apamintat. Es ahol alkesz meg verekedo az apa,az jobb mintha nem is lenne? Szerintem nem. Apamintat mutathat a nagypapa is,vagy egy barat,es idovel meg rad is talalhat az igazi szerelem,aki vallal gyerekestul. De most erre varj akar 20evig? Gondold meg az erveket mellette es ellene,aztan donts szived szerint. Sok boldogsagot)
2012. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

Igaz,hogy sokan nevelnek egyedül gyereket.De az ilyen gyerekek többsége nem tud normális párkapcsolatot kialakítani,mert nem ismeri a családban élés szabályait. Sok esetben az ilyen anyák még felnőtt korukban sem képesek elengedni a gyerekeiket.

Inkább soha ne legyen gyereked,ha nem találsz párt magadnak. Ne akard szerencsétlenné tenni a gyereked.

Inkább a szemléleteden változtass. Nem csak válással végződő házasságok vannak,hanem jók is. Igaz,ehhez mindkét félnek alkalmazkodni is kell.

2012. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

09:50-es vagyok.


Ez csak az érem egyik oldala.

A másik, hogy a gyereknek kell rendes család. Szülők akiket szerethet, tanácsot kérhet. HA pl fiú lesz és érdekli az amit az apja csinál, de veled él, nem tudja megtanulni majd, legalábbis nem tud annyira elmélyülni a dolgokban (Pl szerelés), mintha mindennap látnák egymást, mindennap hobbizhatnának közösen! Nincsenek közös nyaralások vagy piknikek. Nincsenek közös ebédek, vacsirák, esti TV-nézések! Ezt a gyerek mind-mind hiányolni fogja!


Vagy együtt akarsz élni a barátoddal, hogy a családi minta meglegyen vagy mégis, hogy?

2012. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez egy film tartalma, Barátok babával a címe.


[link]

2012. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy Kérdező?
2012. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Előttem leírtak nagyon sok mindent, nem erre szeretnék kitérni, de egy dolog azért szöget ütött. Bocs, nem akarok turkálni az intim szférádban, de hogy képzelitek el az "összehozás" részét? Mesterséges megtermékenyítéssel? Vagy hogy? Mert bár van rá példa, azért nem első próbálkozásra jönnek össze a gyerekek. Képes lennél akár hónapokig is intim viszonyban lenni a barátoddal, majd teherebe esel, megszülöd a gyereketeket és továbbra is csak barátként tekintenétek egymásra? Szerintem nem fog menni. Valami bibi lesz a tervben.
2012. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Antimod ***** válasza:
És szerinted az egy teljes család lesz?
2012. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A "Friend with children" c. film pont erről szól.
2012. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!