Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család, gyerekek, de férj...

Család, gyerekek, de férj nélkül (nem kell! ) : jó döntés vagy gyávaság?

Figyelt kérdés

Voltak már párkapcsolataim. Többféle is. Megfigyeltem magamon hogy a szerelmet, bár nagyon kellemes, rosszul tűröm, valahogy bezár. Szerelemmel jár a féltékenység, néha a rivalizálás a kapcsolatban, jöhet az unalom évtizedek után, megcsalás is lehet, mindig meg kell újulni stb. Igazából belefáradtam a párkapcsolatba, nekem tényleg jobb egyedül. Jobban érzem magam, nyugodtabb vagyok, egészségesebb a gondolkodásom. Elég sok rossz párkapcsolatot láttam magam körül, válástól megcsömörlött emberek, kifacsart nők, akik még 20 év után is a volt társukat emlegették. Ma mikor a szerelmi kapcsolatokban nagyon hangsúlyos a pénz, és a szépség, túl felszínes nekem az emberek többsége. Viszont gyerekekre mindenképpen vágyom, nem magamnak akarok szülni, hanem mert "ösztönösen jön". Az is nagyon jó lenne még ha a szüleim is megélnék az unokák érkezését. De férjet nem akarok, csak egy férfit , azért hogy a családi minta meglegyen. Az egyik férfibarátomra gondoltam, ő talán nyitott is a dologra. Ő is szeretne gyereket. Sok család annyira színlel hogy minden rendben, holott a gyerekek már rég levágták, hogy a szülők utálják egymást.

Tehát az egyik fiúbarátomtól (csak barát) szeretnék gyereket, az ő beleegyezésével. Ő is szeretne, én is.

Nem tudok elképzelni sem egy párkapcsolatot magam mellé, házasságot végképp nem-- túl jól ismerem az embereket. Családot viszont így szeretnék.


2012. aug. 16. 09:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy elég rossz ötlet.


Nem tudom hány éves vagy de és kifutsz-e az időből,de ha nem ne siesd el,adj még esélyt magadnak.


Elég sok házasság megy tönkre és sok csonka család van,ez igaz De gondolom hogy ők mikor gyereket válalltak együtt szerették volna felnevelni családban szeretetben.Te az esélyét sem adod meg hogy a gyereked normális családban nőjjön fel,lehet hogy te is elválnál,de az is lehet hogy nem,és a gyerekednek átadhatnád a teljes családi mintát.


Van egy ismerősünk aki megtette azt amit te,azzal hogy egy idegennel csináltatta fel magát,mert gyereket akart,társat nem.Mostmár bánja a dolgot,nem a gyereket hanem a döntését.

2012. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Jaj, ugyanmár rossz minta! Talán az alkesz apuka jó? Vagy, aki krvázni jár az első gyerek után, de azért anyuka bevállalta a másodikat az is jó minta? Szerintem az a fontos, hogy ti mind a ketten akartok gyereket és ez a lényeg. Rengeteg kapcsolatban csak becsúszik a gyerek, és azt mondják, hogy jó, legyen, de valójában nincsenek felkészülve rá, és a szívük mélyén nem is akarják. Születése után meg jön a hidegzuhany, és aztán 5 hós korában válnak.

Nem szokványos dolog, amire készülsz, de ha mind a ketten szeretnétek gyereket, akkor azt gondolom, hogy tényleg nagyon fogjátok szeretni, mivel már akkor vártátok, amikor még meg sem volt.

2012. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!