Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a szüleim elvárják...

Normális ha a szüleim elvárják, hogy dolgozzak nekik?

Figyelt kérdés

Szerintük testvéremmel semmit nem csinálunk (testvérem már dolgozik) és azt akarják hogy egy hétbe legalább egy napot dolgozzunk kint apámmal. (asztalos)

Én élvezem a nyári szünetet, testvérem pedig dolgozik, de emellett mindig segítünk. Rendet rakok,mosogatok, stbstb.

Véletlen hallottam meg a beszélgetést szüleim között,és ma este akarják velünk tudatni.Szerintetek jogos ez?Igazuk van? Ha nem akkor mit mondjak nekik ami leállítaná őket?


2009. júl. 23. 16:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit rosszul érzem magam ettől a sok erkölcsös szövegtől megmondom őszintén. Mi az, hogy: "Anyád kérdi, hogy természetes-e, hogy naponta megetet?" :D? Ennyire erővel vegyél egy kutyát, és etesd azt, minek kell gyereket csinálni annak, akinek ilyen a felfogása. Azért csinálsz kölköt, hogy az felfogod nevelni nem? Most, ha tegyük fel nincs kézügyessége, ebből adódóan nem lehet jó asztalos, akkor te ráerőltetned, hogy dolgozzon nálad, ha nem akar, akkor meg nem kap kaját (akkor már nem a TE gyereked vagy mi?)? Sose értettem miért vállal az ilyen szülő gyereket. Vegyen fel egy segédmunkást akkor és etesse azt (itt most konkrétan arra a válaszolóra gondolok aki írta az általam idézett részt, nem a kérdező szüleire). Én nem azt mondom, hogy ne csináljon otthon a gyerek semmit, de azért nem kellene ráerőltetni minden szarságot. Persze, most itt hetente egy napról van szó. Az nem sok. Annyit szerintem is segíthetsz nyugodtan, még, ha rohadt szar is, kibírod. Szerintem meg pont kímélni kellene a gyerkőcöket, mert ha felnőnek, így is lesz épp elég bajuk, a gyerekkor meg hamar elsuhan. Bármilyen nehéz elhinni attól, hogy 14-16 évesek nekik is lehet már saját életük. Ezek a szülök pont a legjobb éveket cseszik el azzal, hogy állandóan csak dolgoztatnák az utódokat. Aztán majd jön a sírás, hogy: "jaj itt van a 26 éves fiam dolgos ember, de még nem is dugott, meg nincs barátnője sem jaj...". Az biztos, hogy én sosem fogom ráerőltetni a munkám a gyerekemre, ezerszer többet ér majd, ha látom, hogy tud érvényesülni az életben, és megáll a saját lában, és netán majd, ha vén tata leszek, akkor támogat.
2009. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
54%
Hova jut a világ? Egy nap??? Én mindennap dolgozom itthon! Sőt együtt csináljuk a vállakozást, a mai viládban sokan boldogok lennének, ha ez lenne a problémájuk, nem az, h hol tudna dolgozni!
2009. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nézd, én 26 éves vagyok, már külön élek a szüleimtől, munkám van, mégis mentem nekik segíteni heti többször barackot szedni,meggyet szedni, bármit amire megkértek, amire szükség volt. Télen havatlapátolni stb. Pl. a szülőknél a mai napig mi nyírjuk a füvet mondjuk a párommal. Igen, minden héten. Minden héten tartunk nekik nagybevásárlást, amikor felírogatják az anyukák, hogy mi kell, mi meg nyakunkba a várost, és megyünk megvenni. Miért is ne tenném? Ha az időmbe belefér (a tiédbe a szünet alatt meg pláne). És hülyeség, hogy azért szül az ember gyereket, hogy dolgoztassa, miért is ne várhatná el, ha évekig a segge alá rakott mindent, nevelte, tanítatta, elindította, hogy néha, ha van rá mód segítsen. Én vhogy nem szeretnék olyan világban élni, ahol a gyerek felnő, kirepül, leszarja a szüleit, sőt, amíg otthon él, addig sem csinál semmit. Nem megszakítani akarják gondolom ezek a szülők sem a kérdezőt, csak megmutatni neki, hogy bizony az életben a dolgokért, meg kell dolgozni. Ezt mindenkinek meg kell tanulni. Húú, hány olyan gyereket láttam én már, akinek soha nem kellett csinálni otthon semmit, aztán amikor felnőtt, elköltözött, vagy akár csak főiskolára ment, azt sem tudta, hogy kell felsöpörni, meg megcsinálni egy rántottát. Kedves kérdező! Próbálj meg vhogy kompromisszumot kötni velük, hogy oké, heti 1x segítek, de mondjuk te mondhasd meg, hogy az melyik nap legyen. SZerintem ebbe ők is belemennek. Egy nap nem a világ egy héten.
2009. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
21:15! Nem én pontoztalak le,sajnálom,hogy le lettél, mert hasznos válasz volt.És köszönöm mindenkinek a válaszát.Igazából úgy lett,hogy mindig dolgoznom kell,de 1-2 nap ingyen,a többért fizet.Ideáig is dolgoztam,mert szükségem volt a pénzre,de most abbahagytam mert pihenni szeretnék,elkezdeni a kötelező olvasmányokat,stb. Mindenesetre nem fogok szólni,lesz ami lesz.
2009. júl. 24. 11:28
 15/17 anonim ***** válasza:

jó h ezt mondod!!!!

hidd el,megérimert egyszer tényleg ne lesznek a szüleid :'(

2009. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, semmi gond, hogy lepontoztak, nem a pontokra utazok, nem sokkal többet ér, az, hogy leírom a száraz igazságot még, ha sok embert meg is bántok vele. Jelenesetben sok ember azt hiszi, hogy ha már szülő, akkor mindent úgy kell csinálnia a gyereknek, ahogy ő akarja, mondván, hogy ő eteti..... Pedig az alap, nem dicsőség... Persze, én nem azt mondom, hogy ne segítsen a gyerek, de nem kellene túlzásba vinni, fölég, ha ezt nem kívánja meg a család anyagi helyzete, de akkor is sokkal harmonikusan lehet szerintem a családi élet, ha legalább akkor valami házimunkát bíznak rá, kocsi mosás stb., minthogy ráerőltetnek egy olyan szakmát amit lehet utál. Sose értettem miért kell kelteni a feszültséget otthon ("belülről"), mikor úgyis elég baj éri a családokat "kívülről", de mindegy, az meg ahogy mondtam, végképp nem érdekel, hogy a sok maradi szülő, hogy teszi tönkre a gyerekei életét, az ő dolguk.
2009. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
18:07-es: Persze, ez benne vagy a pakliban, mint ahogy ő sem lesz örökké fiatal, és előbb-utóbb a kérdezőt is utoléri a végzet, akkor milyen rossz is belegondolni....
2009. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!