Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan keressek...

Segítség! Hogyan keressek pénzt? .15 évesen dolgozzak? (lent)

Figyelt kérdés

Anyukámnak nincs pénze. De tényleg nincs. Ma reggel 1000 forint volt nála. A számlákra elmegy a fizetése és egy hétig ugyanazt az ételt esszük, vizet iszunk. Apukám nem lakik velünk. Szoktam vele találkozni, mindig megpróbálok pénzt kérni, de mindig hazudik, hogy nincs. Pedig neki van. Nem látom, de tudom, mert utána megy mindig a kocsmába, arany marlborot szív ami 710 forint. és mindig van neki 2 doboz legalább. Nincsen pulóverem, se körzőm. Pedig nagy szükségem lenne ezekre, de pulóverről nem is álmodok. De a körző az azért kellene mert annélkül megbukok az biztos. Ezenkívül, keveset avgyok itthon. Mindig valamelyik haveromhoz kéreszkedek be, mert utálok itthon lenni, mivel anyu mindig piszkál. szeretek mászkálni a városba. Az elég rossz érzés ha nincs nálam legalább egy 300 forint. Bulikba is mindig elmehetek. De pénzt nem kapok. Nagymamámtól szoktam kapni, de már nem kérhetek tőle. Szeretnék egy kevés pénzt szerezni. Nem sokat egy 1000-2000 forintot. De nem töltöttem be a 16-ot és nem dolgozhatok nyáron se. Nem tudom mi lesz velem. kicsit hosszú lett bocsi. de szeretném ha mondanátok tippeket.

15/L


2010. máj. 20. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
88%
Szomorú dolgok vannak látom. Sajnállak is téged meg a családod. nem tudom anyukád dolgozik e. ha nem akkor feltétlen keressen munkát. Neked annyit tudok javasolni, hogy nézz szét a városban és mindenhol kérdezősködj. nekem az bejött. bementem minden helyre és kérdezősködtem akad e munka. Sajnos ennyit tudok mondani! remélem lesz olyan aki bővebb információval lát el
2010. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan nem is ,de "feketén" el tudsz menni egy kis pénzt keresni.Menj a szomszédokhoz,rokonokhoz,és kis pénzért vállalj bevásárlást,kutyasétáltatást,ha kell egy idős szomszédnál takarítást...
2010. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan is dolgozhatsz úgy tudom. Művészeti, sportolói munkád lehet 16 év alatt is. Illetve nyáron vállalhatsz munkát szülői beleegyezéssel 16 év alatt, de csak nyári szünetben.
2010. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szülői engedéllyel nyári szünetben vállalhatsz már diákmunkát. Diákmunkával foglalkozó irodában. Lehet, hogy először csak a legrosszabb szórólapozást kapod, de ha meg lesznek veled elégedve, egyre jobb - és jobban fizető - munkákhoz juthatsz. A lányom most 19, de 14 éves kora óta segít nekem, 16 éves kora óta készíti éjjel a nagyáruház dekorációját(jól fizet, 30-40 e.) arcfestést gyereknapon,(5-10 e.) hosteskedik a helyi patrióta bálon (10 e.)Sokat vásárol turiban, nagyon ügyesen, meg divatmárkákat kiárusításkor.

A nyaralását, a ruházkodását, cipőket , iskolaszereket(drága, mert művészetet tanul) kultúrát magának fizeti. Vesz illatszereket és édességet is, és a bankban is van pénze. Ő is 300 ftos órabérrel, sőt 1Ft/ db újsággal kezdte. Először egy idősebb baréátja vállalta a dögnehéz sparújságok szórását, ő csak segített, mert fiatal volt, és osztoztak.

Most ISKOLAI SZÜNETBEN te törvényesen vállalhatsz munkát. Legjobb lenne, ha a rokonok megkérdeznék a munkahelyükön, jöhetsz-e két hétre. Mert sok helyen ennyire hajlandóak a dolgozók kedvéért. Megkérdezni érdemes. A környéken a maszek fóliasátrat, zöldségest, istállót, nyomdát, piaci eladókat is, ott szokott lenni munka. Én pl. libatépéskor hordtam a libákat az asszonyoknak, az csak 5 nap, de igen jól kerestem. Szokott lenni kukorica-címerezés is, diákmunka-irodában, meg kapálás.

Készíthetsz ékszereket, babákat, táskát és eladod a piacon, vagy a meskán.

www.meska.hu

2010. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem múltál el 16 akkor is dolgozhatsz valamelyik diákmunka szövetségnél... csak kell hozzá anyukád aláírása. Keresd fel a legközelebbi MelóDiákot vagy Fürge Diákot, hasonló iskolaszövetkezeteket, ők bővebb tájékoztatást tudnak adni erről.

Hasonló (kicsit talán jobb) helyzetben vagyunk mi is. Én is dolgozom minden nyáron, és iskola közben is (persze egyetem mellett) és édesanyámnak is tudok pénzt adni.

Ne keseredj el! Ha esetleg a diákszövetkezetnél nincs munka (de ha elég rámenős vagy valamit biztos tudnak adni) akkor próbálj meg érdeklődni rokonoknál/ismerősöknél nem keresnek-e valamihez kisegítőt, vagy ismernek-e olyat aki keres.

2010. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen olyan felesleges cuccod, amit pénzzé tudsz tenni? Vaterán sok mindent el lehet adni, akár mindenféle csetreszeket is!
2010. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
80%
Nagyon sajnállak, de sajnos elég tipikus a problémád.Esetleg filmes statisztamunkát tudnál végezni így nyáron. Az legalább nem fárasztó és érdekes. Nézz körül itt, hátha találsz megfelelőt: [link]
2010. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt.


További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a].


Fontos tudnod, hogy fiatal munkavállalónak minősülsz a munkajogi szabályok alkalmazása szempontjából addig, amíg a 18. életévedet be nem töltötted. Ha tehát elmúltál 16 éves, illetve szünidőben történő munkavégzés esetén elmúltál 15 éves, már dolgozhatsz, de ha még nem múltál el 18 éves, munkaidőd maximum napi nyolc óra, illetve - ennek megfelelően heti negyven óra lehet, egy perccel sem több!


Összefoglalva:


* 15 év alatt semmilyen munkát nem vállalhatsz el hivatalosan

* 15 és 16 év között írásbeli szülői engedéllyel iskolaszünetekben (téli, nyári) részmunkaidőben vállalhatsz munkát, azaz napi, 4 vagy 6 órában. 8 órában nem.

* 16 és 18 éves kor között nem kell már írásos szülői engedély, dolgozhatsz napi 8 órát is akár, nincs iskolai időhöz kötve, hogy mikor dolgozhatsz, azonban nincs túlóra, nincs éjszakai munka és nincs ügyelet sem.

* 18 éves kor felett a magad ura vagy...


Kihez fordulhatok tanácsért?


* Munkaügyi központok kirendeltségei

* Foglalkozási Információs Tanácsadók (FIT)

* Fővárosi Ifjúsági és Pályaválasztási Tanácsadó

* Nevelési tanácsadók - Pedagógiai Szakszolgálat

* Családsegítő központok Budapesten

* Módszertani Családsegítő Központok

* Egészségügyi intézmények

* Diáktanácsadók, karrierirodák

* Tanácsadással és/vagy munkaközvetítéssel foglalkozó vállalkozások

* Alapítványok, egyesületek

* Munkaerő-közvetítő irodák Budapesten

* Munkaerő-közvetítő irodák

* Ifjúsági Irodák 1.

* Ifjúsági Irodák 2.


Forrás: Szociális és Munkaügyi Minisztérium"

[link]



Milyen pulovert szeretnél?

és milyen körzőt? Nekünk lehet, hogy van felesleges, elküldeném.

Az ország melyik táján élsz? Falu? Város?

2010. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
2%
ha lány vagy, nagyon könnyű dolgod van, csak kiállsz az utca sarkára lenge öltözetben
2010. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a tanárodnak, hogy nem kapsz körzőt! A tanári tele szokott lenni elhagyott körzőkkel! Nem kell ezt szégyelleni, nehogy már e miatt bukj meg! 300 ft egy körző, annyiért a tanár megveszi neked, s azt hazudja, hogy kimaradt neki!Sőt, ha találsz 10 db borosüveget, vagy 15 db sörös üveget, visszaváltod, abból meglesz.

Ilyenkor szoktak bodzát átvenni gyógynövényállomáson - ha van ilyen a környéken - nem sok pénz, de az is valami.

2010. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!