Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre megy a barátom....

Külföldre megy a barátom. Szakítanátok vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt. Nagyon jó a kapcsoltunk. Ő az építőiparba dolgozik,sajnos van,hogy egyik nap van munkájuk másik nap nincs! Most 2 hete nem tud dolgozni,de a számlákat ugyanúgy kellene fizetni.


Az apja és a testvére külföldön dolgozik és oda fog kimenni Németországba.Bejelentett munka lesz 460.000 forintot fog keresni. Egy hónapba egy hetet fog velem itthon lakni,a többit külföldön tölti.


Nekem még 2 évem van az iskolából,van német középfokú nyelvvizsgám ebből mire végzek a sulival felsőfokú lesz.


Ő azt mondta,hogy semmiképp nem szeretne szakítani,merthogy velem tervez,de muszáj elmennie innen,mert jövő hónapba már egy pár zoknira sem lesz pénze.


Azt szeretné,hogy ő most kimegy,ugye havonta itthon vagyunk egy hetet együtt,és ha én végzek a sulival már költözhetek is ki hozzá,ő addig elintézi a lakást meg az ilyen dolgokat,amint megkaptam a bizonyítványt küldi is a jegyeket.


Ti folytatnátok ezt a kapcsolatot és legyőznétek a távolságot vagy szakítanátok?


22/L 27/F


2012. aug. 21. 17:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Miért merül fel benned egyáltalán az, hogy szakítsatok? Nem is szereted annyira?

Az én nővérem egy éve volt együtt a barátjával, mikor kiment Angliába, egy évben négyszer találkoztak egy-két napra. És kibírták, pedig ők míg itthon voltak egy fél napot nem bírtak egymás nélkül. Persze nehéz, de ha belegondolsz, csak két év. Ráadásul 27 éves a te fiúd, szóval gondolom már komolyabb tervei is vannak...

Te érzed, hogy mennyire szereted, megéri-e együtt maradni vele!

2012. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen idős voltam, mint Te, a párom 25 éves volt, amikor megelégelte a pénzhiányt (én tanultam, ő friss diplomás volt; albérlet.. szülők pedig nagyon nem milliomosok). Egy barátja akkor már két hónapja kint volt, hozzá ment lakni, illetve tőle kért egy kis pénzt kölcsön. Pár nap alatt talált munkát magának, igaz, hogy raktárban volt gépészmérnöki diplomával, de bőven el tudta magát tartani, és még spórolásra is volt lehetősége.

Én vele maradtam. Rossz volt, amikor más andalgott a Duna partján, én pedig fülhallgatóval a fülemben sírtam, de kitartottunk. Mindenről beszámoltunk egymásnak, havonta legalább kétszer küldött valami kisebb meglepetést (pl. egy csokor rózsát futárral), naponta 10x leírtuk egymásnak, hogy szeretlek, és ha csak éjjel háromkor tudtam vele skype-olni, akkor is fentmaradtam. Kell áldozatokat hozni, bőven, de ha valakit igazán szeretsz, akkor ennyi a minimum...

Ez volt 6 éve; ma már én is kint vagyok. Ő a diplomájával dolgozik, én jelenleg a gyerekeinket nevelem. :))


Semmiféleképp ne szakíts így látatlanba, ha úgy érzed majd később, akkor mondd azt, hogy ez nem megy. Nem tudhatod, mit hoz a jövő!

2012. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én nem szakítanék vele. :)
2012. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
barátnőmék így voltak,már házasok és kint élnek. ha szeretitek egymást mindenképp megér egy próbát
2012. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Havonta találkoztok 1 hetet, az bőven jó. Vannak, akik normális kapcsolatban élnek és csak hétvégente látják egymást. Ha azt összeadogatjuk sem jön ki egy teljes hét együtt, úgyhogy ti még többet is fogtok találkozni, igaz, "tömbösítve". Szóval egyértelműen kibírható, nem mellesleg ott van az msn/skype, ami azért nagy segítség. Viszont ha te úgy érzed nem megy, mert van olyan aki képtelen ilyen kapcsolatban élni, akkor majd kilépsz. De ehy próbát szerintem mindenképpen megérne.
2012. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
én csak a kérdést elolvasva azt hittem el fog utazni pár évre és egyszer sem találkoztok.. én szerintem ha havonta egyszer egy hétig együtt vagytok akkor nincs mit eldönteni, ha szereted nem szakítasz vele.
2012. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt írod havonta egy hetet itt lesz, nem értem mi a gond akkor. Az én párom csak 60 km-re lakik, de ennél többet mi sem találkozunk. Ettől még semmi gond nincs.
2012. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

én 17 vagyok, a barátom 22, és 8 hónapja vagyunk együtt. Nyáron rengeteget találkoztunk, de suli közben elég nehéz lesz, mivel ő csak hétvégén dolgozik, én meg hétköznap iskolában vagyok; és még neki is van egy éve a suliból.

Havonta szerintem minden hétvégén 1, max. két napot láthatjuk egymást; vasárnap és hétfő délután, emellett 180 km-re lakunk egymástól.

Mi sem szakítunk, hanem megpróbálunk erősek maradni addig, amíg be nem fejezi az iskolát; jövőre már a hétköznapjai szabadok lesznek, bár én iskolába fogok járni, könnyebb lesz a találkozás, sőt, ő azt mondta, mikor elkezdem a fősulit, már költözhetnénk is össze.

Szerintem ti se szakítsatok, mert a párodnak ez egy remek munkalehetőség! Amint te is befejezted a sulit, usgyi utána!! És minden jó lesz. (:

Szurkolok nektek!!

2012. aug. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

mèrt szakitanèk vele? hülye kèrdès.

ha ilyen miat szakitanának velem èn biztos elmonsanám mindenek a csajt. sztem fejejzd be a sulit ès menj utána tuti jobb helyetek lesz mint itthon

2012. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én folytatnám.

Tudom kevés az az egy hét havonta, de ha komolyan gondoljátok kivitelezhető lesz.

Időközben úgy is kiderül, hogy megy-e a dolog. Ha igen akkor jó, ha meg nem...


Egyik ismerősöméknél is ez volt a helyzet, de ők szakítottak..., igaz ott csak egy évben párszor, ha látták volna egymást. Nagyon nehéz volt szegényeknek...(látszott rajtuk, hogy megbánták a szakítást)


Jól fontold át.

Bárhogy is döntesz, remélem jó döntés lesz!

2012. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!