Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ellaposodott kapcsoltaon...

Egy ellaposodott kapcsoltaon tud családterápia javítani? , mert én már nem tudok mit kitalálni, szeretm a férjem és ő is szeret de valami nagyon hiányzik!

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben, ha szeretitek egymást biztosan van megoldás. Töltsetek sok időt együtt, ha tehetitek utazzatok el stb.
2009. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudunk ,sokat együtt lenni hetente 1 -2 napig van ithon
2009. júl. 24. 09:23
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha ilyen keveset vagytok együtt, akkor érthető hogy valami hiányzik. Időt a több együttlétre a családterápia sem tud adni.
2009. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Legalább azt a kis időt, amit együtt vagytok, töltsétek változatosan! Szerezzetek új élményeket, azt egy rövid kiruccanás alkalmával is lehet. Üljetek be kocsiba, menjetek el egy közeli városba, sétáljatok, beszélgessetek, ebédeljetek, strandoljatok meg ilyesmik. Sajnos én is keveset vagyok együtt a párommal, de igyekszünk sűrűn kimozdulni, olyan programokat szervezünk, amiket írtam, vagy esetleg csak lemegyünk a sarki szolid kiskocsmába, és beszélgetünk, biliárdozunk stb.
2009. júl. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmék jártak ilyenre, és sokkal közelebb kerültek, mint valaha is. Nagyon elégedettek voltak. A családterápia kellemes dolog, ha mindkettőtök szeretné, próbáljátok ki. Azon kívül tegyetek be heti órarendbe egy masszázst, egymásnak. Akár csak 15 percet! Levetkőzve, illóolajjal. Közelebb hozza a lelket, mint gondolnád! Keress hozzá irodalmat, szép képeskönyvet!
2009. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Itt azzal van a gond, hogy azt a kevés időt nem tudjátok jól kihasználni. Több szabadidőt egy családterapeuta se tud adni, a munkahely kötött.
2009. júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg a családterápia rávezethet, mire érdemes szánni a közös időtöket. Megpróbálni érdemes, ha nem jön be, akkor máshova jártok azután. Ez is egy közös program, ahol csak egymással foglalkoztok. Jó, aneve elég gáz, de maga a tevékenység élvezetes.
2009. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Az ellaposodott kapcsolaton csak a kapcsolatban lévők tudnak javítani, a családterápia abban nyújt segítséget, hogy közösen megtaláljátok az utat, a módját. A terapeuta azért tud segíteni ilyenkor, mert érzelmileg nincs bevonva - őt nem terhelik a kisebb-nagyobb sérelmek, a családi nézeteltérések stb., ezért a helyzetetekben meglátja a hibás mintát, a kóros ismétlődést, mi egyebet. Segít nektek ezeket felismerni, más szemmel látni, esetleg a felszín mögé is benézni, megismerni a mély motivációkat. A munkát ti végzitek el, ő csak terelget. Módszertől függően esetleg házi feladatot is kaptok.

Kipróbálhatjátok a családállítást is, www.hellinger.freeweb.hu. Ez is egy hatékony módszere a családterápiának.

2009. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Többen írják, hogy a családterápia nem tud időt adni egymásra.


Egyrészt ez nem igaz. Másrészt az is fontos, hogy a rendelkezésre álló időt (mennyiség) hogyan/mivel töltik együtt a társak (minőség)?


Visszatérve a kérdés első felére, vannak olyan esetek, ahol kiderül, hogy a munkában sok időt eltöltő fél valójában ODA MENEKÜL a társkapcsolati válsága elől, és ha az megoldódik, rögtön rájön, hogy nem is kell annyit benn lennie az irodában, vagy van jobb munkahely is, ahol kevesebb idő alatt többet lehet keresni stb.


Ne becsüljétek le a lélek hatalmát a tudat felett! ;o) Még aki megveszekedett ateista is, az is megfigyelheti, hogy vannak az ún. pszichoszomatikus betegségek, amikor a lélek betegíti meg a testet. Ebből a szempontból tök mindegy, hogy a lélek egy halhatatlan valami, vagy csupán egy információhalmaz a tudat mélyebb szintjein. A megfigyelés ettől még helyes, és működik. Ami azt is jelenti, hogy TÖRŐDNI KELL VELE. Időt kell szakítani rá, megtanulni bánni vele, nem pedig elnyomni, mert az nem vezet boldogsághoz.


Ha valakiben tudatosodik a munka/család egyensúlya, akkor az rájön, hogy egy munkahely nem fogja a kezét egy nehéz helyzetben, nem ül az ágya mellé, ha beteg, nem pótolhatja a gyerekével töltött időt, nem támogatja lelkileg, ha elveszíti a szüleit stb. Egy jó munkahely nagy érték, de közelében sincs egy jó családi kapcsolatnak. Sok embernél hiányzik ez a felismerés. Nekik segíthet egy jó családterápia.

2009. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig aludtatok összebújva? Hogyan tudtátok megbeszélni a kapcsolatotokat, hogy ne kelljen szétmenni? Hová mentetek, ha nem volt kihez? Hogyan dolgoztátok fel? Hogyan kedveskedtetek, hogy meg tudjon változni Párotok?

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mit tegyek, ha tudtok adjatok nekem tanácsot kérlek Titeket!

Párommal 9 éve élek együtt.

Van egy 3 éves élő Kislányunk és most (3hete) voltak iker Gyermekeink (fiú-lány), de 5 hónapos terhesen meghaltak és Magzatként meg kellett szüljem Őket.

Eddig lenyeltem, hogy Párom elhanyagolja magát (legtöbbet melósban jár, nem borotválkozik rendszeresen, stb.), de most már betelt végleg a pohár.

Kislányom születése után volt kb. fél év, hogy külön szobában laktunk, de amíg a Kislányunk nem született meg Ő bújt hozzám és összebújva aludtunk éveken át, (mert állítólag Neki is úgy a nyugtató, pihentető alvás), nem közeledik hozzám (nincsen senkije), nem fogja meg a kezem, magától már nem ad puszit sem...

Ez az, amit már nem bírok és nem tudom sajnos megbeszélni sem Vele!!!

Elegem van a hátából, ez már nagyon kevés nekem!

Amikor rá akarok ijeszteni azt mondja, hogy biztos van Valakim!!!

Neki 2 éve meghalt a Testvére és azóta cigarettázik és sörözik és én ezt is lenyelem Neki!!!

Most elakarnék költözni, legalább csak rövid időre, de rájöttem, hogy nincsen hová!!!

Őt nem szeretném elküldeni, mert akkor biztos nem akar visszajönni többet!

Jó volna megbeszélni, de akárhányszor felhozom a témák valamelyikét, azt mondja, hogy ne piszkáljam!?

2010. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!