Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene tenni a kapcsola...

Nekem kellene tenni a kapcsolatunk helyrehozataláért egy megcsalás után?

Figyelt kérdés

Szóval történt a dolog, hogy a feleségem félrenézett.. Volt nagy balhé, minden, de akkor megbocsájtottam, sok éve vagyunk együtt és érzem rajta, hogy szeret.


A problémám, hogy azóta kicsit el vagyok hidegülve tőle, de ő meg úgy csinál, mintha minden rendben lenne, ami szörnyen zavar, mert nem mehet minden úgy, mint régen. Sőt néha mondja, hogy miért nem szeretgetem annyira.. De nekem ez így nem megy.


Most normális, hogy én mondjam meg neki, hogy, hahó, valamit tenni kéne ám, hogy javuljon a helyzet, hogy újra közelebb kerüljünk egymáshoz! Mert nekem így nem érne sokat. Ha magától nem érezteti, hogy milyen fontos vagyok neki, csak esetleg az én panaszkodásomra, akkor ér még valamit az egész? Mert én közelebb kerülni nem tudok hozzá, mondani meg nem akarom, hogy mit kéne tennie, mert szerintem magától kéne máshogy viszonyulnia hozzám. De így meg nem megyünk semmire. Most ne legyek ilyen és kezdjek el panaszkodni neki, hogy nekem ez így kevés, vagy ha magától nem csinálja, akkor ette a fene az egészet.


2012. aug. 22. 10:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy még azt sem képes megtenni értem, hogy ne tartsa annyira a kapcsolatot azzal a sráccal, akivel megtette. Merthogy régen barátok voltak, aztán megtörtént a dolog. Most meg szépen barátként jóban van vele. (nincs sok barátja amúgy, talán ezért is ragaszkodik hozzá, vagy más miatt, ezt sosem tudhatom ugye..) És nem foglalkozik vele, hogy ez nekem, hogy esik. Simán elmegy vele ebédelni kettesben.


Mindenben azt akarja, hogy úgy legyen, mint régen.

Mondtam neki, hogy nekem ez így nem jó, de csak 2 hétig éreztem változást, és akkor én is máshogy tudtam hozzá állni. Most én túlzom el, hogy rosszul áll a dolgokhoz?

2012. aug. 22. 12:08
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

az alap hogy többet nem megy ebédelgetni vele kettesben, de maga a tény, hogy megbocsátottál azt én is úgy érteném, hogy nem kell külön "tepernem".


szóval mondd meg neki szerintem, hogy a megbocsátásodért cserébe minimum hogy megszakítja a kapcsolataot vele..


egyébként ez tényleg a minimum

2012. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég fiatal vagyok (18), és nem élek házasságban, ezt előre leszögezném. Nem akarok butaságokat írni, csak a véleményemet, hátha segít.:)

Ismered a mondást, néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Érdekes, amit írsz, én azt hittem ez csak a nőknél jellemző:) Arra gondolok, hogy akarsz valamit, de nem mondod, mert "úgy már semmi értelme, ha nem magától csinálja". Miért ne lenne semmi értelme?

Mondok egy példát. A barátom nem igazán érti, hogy nekem miért esik jól az, ha virágot vesz, no meg az előző barátnői egyáltalán nem igényelték ezt. Én sem gyakran, de néhanapján baromi jól tud esni. Leültem vele, és elmondtam a véleményem a rózsáról, hogy én örülnék, ha párhavonta meglepne eggyel. Másnap a kezemben volt az első. Szerinted mennyire örültem neki? Nagyon. Hiába vette azért, mert én előző nap megkértem rá, nem ez a lényeg, hanem a szándék, hogy elment a virágboltba ÉRTEM, kiválasztott egy gyönyörű rózsát, hogy engem boldoggá tegyen. És ez a lényeg, nem pedig az, hogy mi a motiváció.

Így soha nem fog rendbe jönni a házasságotok. Egy kapcsolatban az egyik legfontosabb dolog a kommunikáció, és te ezt az alapvető dolgot "vonod meg" a feleségedtől. Ha egyszer leülnétek, és tényleg, úgy igazán elmondanád a véleményed a dologról, hogy neked innentől mire lenne szükséged, és mit szeretnél, ha tenne, akkor egész biztos vagyok benne, hogy örömmel megtenné, mert ő is tudja, hogy ő hibázott, csak gondolom nem tud mit kezdeni a helyzettel.

Egy kapcsolatban mindketten azt teszitek, amit a másiktól elvártok.

Például ha nálad a szavak, a kommunikáció a fontos, akkor te szavakkal érzékelteted a pároddal, hogy mennyire szereted, vagy éppen mennyire sajnálod a dolgot. De mi van, ha a feleségednek meg a tettek a fontosak? Ő tettekkel érzékelteti, hogy mennyire szeret téged. Ebből annyi fog kisülni, hogy te ki leszel akadva, mert a feleséged nem mondja elégszer, hogy mennyire szeret, ő meg ki lesz akadva, hogy miért nem ajánlod fel neki a csokid felét (buta példa, tudom). Ezeket a "nyelvbeli" különbségeket csak úgy tudjátok áthidalni, ha beszéltek róluk, hogy a másik értse, hogy neked mire van szükséged. Csak így tudja megadni. A feleséged most azt csinálja, amit elvárna tőled, ha te lennél a megcsaló fél. Neki ez a "normális" viselkedés egy megcsalás után, és fogalma sincs, hogy neked ez miért nem tetszik, hisz te nem vagy hajlandó elmagyarázni neki ezt.

Tudom, hogy elég szájbarágós lett, tényleg nem akartam tolakodó lenni, csak tudom, hogy ez milyen nehéz, mikor nem tudod észrevenni, hogy a másiktól is őszinte szeretetet kapsz, csak másképp.

Beszéljétek meg, hogy tényleg, igazán képes legyél neki megbocsájtani.

Sok sikert!:)

2012. aug. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ma 12:58-as: ha tényleg 18 éves vagy, akkor csak gratulálni lehet ahhoz, hogy ennyire érett, értelmes ember vagy. SOk idösebb és tapasztaltabb ember sem látja ennyire jól a helyzetet és a helyes megoldást.
2012. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#14 Köszönöm, jó sokáig tartott, mire ezeket beláttam:)
2012. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves 13-as. Egyetértek azzal, az utánad szólóval, nagyon jól látod a dolgokat.

Az a helyzet, hogy azért én is elég jól átlátom a dolgokat, nem vagyok már annyira fiatal, tudom általában mit miért teszek. Pont ezért vagyok most meglőve.

Mert amit itt írtatok, az tökéletesen igaz, hogy nem kommunikálom le, azt, amit kellene. Ezt mondjuk én is tudtam, csak azt nem tudom, mi tart vissza.


A virágos példa nem rossz, de azért ez a helyzet nekem kicsit más. Mondok egy másik példát. Ha a barátod időnként szeret jól elverni, majd neked kell neki elmagyarázni, hogy ez neked fáj, ne tegye, erre a kedvedért abbahagyja. Az oké, hogy ez így működik, de elgondolkozol azon, milyen ember az ilyen, akinek ezt mondani kell. Na valami ilyesmi az én bajom.


Mindig el tudtam neki mondani a gondjaim, megbeszéltük. de most valami visszatart, és nem tudom, mi. Lehet az is, hogy a másik sráchoz is így viszonyul. Az hogy megbocsájtottam nem helyes kifejezés, inkább próbálok, azt hiszem, de ehhez ő is kellene.

2012. aug. 22. 14:00
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez az elverős példa valóban jó! De itt nem arra kell megkérned a párod, hogy ne csaljon meg többször (tehát a negatívat hagyja abba), hanem hogy a pozitív dolgot csinálja másképp.

Abban viszont veled értek egyet, hogy azzal a férfival nem szabadna találkoznia többet, és ezt az egy dolgot nem kéne neki mondani, hanem magától kéne jönnie. Ezt hasonló helyzetben ő is elvárná. Én sem tudnék benne bízni sokáig, és azt sem hinném el, hogy nem néznek másképp egymásra.

2012. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A 9.válaszoló vagyok megint.

Elég furcsa hozzáállás a feleségedtől,hogy arra nem gondol,neked hogy eshet,ha továbbra is találkozgat azzal, akivel megcsalt...

Tényleg az lenne a minimum, hogy szakítsa meg vele a kapcsolatot.Nálunk az volt a feltétele, hogy megbocsássak a férjemnek.Más kérdés,hogy nő nem akart lekopni, hívogatta,zaklatott minket, de tel.számcsere megoldotta.

Amúgy hány évesek vagytok, és hány éve vagytok házasok?

2012. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Micsoda pasi/nő az ilyen,akinek még ezután is van pofája a kapcsolatot tartani a harmadik féllel?! Vagy a harmadik félnek sincs ennyi esze magától? Számomra ez felfoghatatlan! :(

Velem tavaly történt hasonló eset (10 éves kapcsolat)sajnos amit azóta nagyon bánok is,szeretem a párom,viszont kilátástalannak láttam a kapcsolatunkat...10 év után,se külön élés,se gyerek,semmi szinte,így meginogtam,elköltöztem tőle,ő nem fogta fel,azt hitte csak szimplán hazaköltöztem tőle és ennyi,nem jött utánam...én meg sajnos 1 hónap után megismerkedtem valakivel...Na utána egyből megkérte a kezem...stb. Én vaciláltam sokat,az ő családja meg beszervezett neki valami nőt,aki ráakaszkodott,bár csak 3-4 napig találkozgattak,ő nem feküdt le vele,de csók volt...Akkor jöttem rá,hogy szeretem még mindg és csak a törődés hiányzott.Megbeszéltük folytatjuk,de én sem tudtam elfelejteni,főleg a családja keverését,őt meg azért,hogy leültettek mellé egy idegent és aznap már rá is ugrott a csaj,ő meg hagyta... So azóta eltelt több,mint 1 év,mindjárt szülök,építkezünk,imádom őt,de sokszor eszembejutnak a történtek...én sem tudtam teljesen elfelejteni...félek hogy legközelebb is megtenné.

Meg tudom érteni az érzésedet sajnos!Kérdés,hogy te fel tudod-e dolgozni?!

Üdv.: Niki

2012. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19: ezt nem értem. Tulajdonképpen azt mondod, hogy te is mással voltál, meg ő is. Vagy a "megismerkedtem valakivel" mit takar? Gondolom ott is volt csók. Akkor ő miért ne tehette volna meg?!
2012. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!