Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok megtanulni főzni, a...

Nem tudok megtanulni főzni, a 81 éves dédim nem engedi hogy bármit csináljak a konyhába?

Figyelt kérdés

81 éves a dédnagymamám, ő szinte egész életét a konyhában töltötte,9 emberre csinált reggelit ebédet vacsorát naponta (régen). Most hárman lakunk, nagyim,anyu és én.


Engem nem enged főzni,még azt sem engedi hogy segítsek neki vagy együtt főzünk,nem pucolhatom a hozzávalókat stb.


Az egész napját a konyhában tölti reggel 5 kor kiül oda,és este mikor megy feküdni akkor hagyja el a konyhát.


21 éves vagyok,már rég illő lenne főznöm,legalább az alapokat. Kávét és teát sem főzhetek,mindent ő akar csinálni.


Most van egy komoly kapcsolatom,és irtó gáz volt bevallani hogy semmit nem tudok főzni,amikor a barátom anyja behívott a konyhájába hogy segítsek neki,én meg azt sem tudtam mi fán teremnek a dolgok,azt hittem lesül a bőr a képemről.


Ti mit ajánlanátok? Mit csináljak?


2012. aug. 22. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
kérd meg kedvesen és tisztelettel hogy meg szeretnéd tanulni a praktikákat . vagy ha akkor sem segít akkor anyukádtól kérj segítséget akár abban hogy puhítsa meg a dédidet vagy akár abban is hogy ő tanítson meg főzni.
2012. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd megtanulsz, ha elköltöztél. Engem sem tanított meg anyukám, egy idő után feladtam a próbálkozást. Aztán amikor összeköltöztem a barátommal, szépen apránként megtanultam főzni. Nem kell ezt túlspilázni :)
2012. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja.. és még soha nem mosogathattam és még egy teát se csinálhattam.


Amint meghallja hogy megyek a konyhába vagy ott csinálnék valamit,jön és elkezd velem veszekedni,és kivesz mindent a kezemből.

2012. aug. 22. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:
"Mama ki fog így elvenni feleségül, hogy nem tudok főzni?" Ez talán hat. Egyébként meg ha van párod, annak meg anyja, akkor mondd neki, hogy ez a helyzet nálatok, biztos örül, ha segítesz neki zöldséget pucolni.
2012. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pedig a legtöbb nagyi örül, ha az unokája tanul tőle.

sztem hízelegj egy kicsit neki, hogy milyen jó lenne, ha te is továbbvihetnéd a hagyományt, a finom kaják receptjét, és legalább hadd állj oda mellé, amikor csinálja.

hátha időközben befog segíteni, és jókat beszélgettek közben :)

2012. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a nagyid semmiképpen nem akar segíteni, akkor barátod anyukájának ha elmondod, hogy nálatok otthon ez a helyzet, talán megkérheted hogy ő tanítson meg. Persze kicsit furcsa lehet más anyukájától megtanulni, de ha nincs más megoldás...

A másik megoldás, hogy ésszerű érveket kell felhozni mamádnak:

Ha már lesznek gyerekeid, és ő már nem lesz, hogy segítsen, ki fog nekik főzni?

Az összes barátnőd tud főzni.

Neked is meg kell tanulnod egyszer, mert te is leszel majd nagymama, és akkor te is szeretnél majd főzni a családodra.


Egyébként anyud tud főzni? Vagy neki se engedett semmit a nagyi? Mert ő is segíthetne.

2012. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Költözz el otthonról minél hamarabb!

És nem gáz, hogy nem tudsz főzni sokan vannak így ezzel. Az hogy tudsz főzni vagy nem, főleg azon múlik, hogy hova születtél.

2012. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt írod, dédmama, utána meg, hogy nagymama ("Most hárman lakunk, nagyim, anyu és én").


De egyébként: én mamám is ilyen, ha együtt élnénk, biztos nem hagyna főzni. Anyámék sem sokat hagytak, mert gyorsan akartak mindent, nem volt idő arra, hogy én ott tanulgassak, de néha így is nekiálltam. 1 éve főzök a páromra, mégis épp 20-án, mikor a mamánál voltunk, ki akartam szedni a sütőben melegített rántott húst és köretet, mamám már elém ugrik, hogy hagyjam csak, majd ő. Kérdem, miért? Hát hogy én nem értek a szerkezetéhez. Hát mondom, persze mama, nem tudok kinyitni egy sütőt és kiszedni a tepsit belőle. Csak tudnám mit gondol, akkor a süteményt, amit hoztam, hogy sütöttem meg? :D Meg mit főztem a páromra egy éven át?

2012. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!