Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt mondta édesanyám hogy...

Azt mondta édesanyám hogy alkoholista vagyok szerintetek is?

Figyelt kérdés

heti 5-szőr dolgozom reggel 8-tól este 8-ig. minden este meg iszok egy üveg sört és ha hétvége van akkor általában a barátimmal elmegyek kocsmázni nem részegedek le de jócskán iszok édesanyám azt mondta hogy ha ezt tovább csinálom akkor elfogja venni a fizetésem szerintetek ez normális? és alkoholista vagyok?

19/F


2012. aug. 22. 22:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy alkoholista, nem veheti el a fizetésed és senki ne jövendölje meg mi lehetsz 10 év múlva. Mert lehetsz kamionos, milliomos, gyári munkás és igazgató amerikai cégnél is. Ilyeneket felesleges mondani. Én csak egy kis lassításra intelek. Kétnaponta igyál szerintem csak + hétvégén. Ennyi elég, aztán esetleg válthatsz két-három napontára. Nehogy sok legyen.

Off: Egyik válaszolónak: 3-4 éves kordtól 11-12 éves korodig? Azt hogyan?

2012. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez engem is felcsigázott. 3-4 éves alkesz? Mi történt?
2012. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Én vagyok a gyerek alkesz:D

Ott az volt hogy anyám és apám minden nap berúgtak, rengeteg pia volt otthon. Ugye a kicsi gyerekek alapból szeretnek ebbe abba bele kóstolgatni és ezen felül még a szüleim itattak és a mai napig is akarna anyám itatni, egyszer kétszer voltam a tesóimat meglátogatni akik még anyámmal élnek és valahányszor voltam, mindig borral, pálinkával, pezsgővel kínált:S

Szóval rákaptam az alkoholra, és nem csak én, hanem a másik 5 testvérem is. Emellett sutyiban dohányoztam is. Anya is dohányzik mai napig, néha megengedte hogy beleszívjunk a cigarettájába. Kedvenceim a likőrök voltak, csokis, unicum, jager és nagyon szerettem a tequilát sóval és citrommal :D ezen kívül még a félédes vörösbor volt ami nagyon ment.

Minden nap ittunk mindegyikből, ezen kívül kanalaztuk a cukrot is. Egyszer egy oszt.kiránduláson a tanároktól kértem bort, mert már nagyon ki voltam, ilyenkor sík ideg voltam, minden bajom volt. De kerestem magamnak italt, és aki keres talál:D Jól berúgtam, a többiek mondták másnap hogy miket csináltam, durva volt...Ekkoriban határoztam el hogy nem akarok olyan lenni mint a szüleim. Még egy ideig nem tudtam mit csinálni folytattam, nem tudtam egyből letenni az üveget. Az segített a legjobban hogy láttam a szüleimet miként teszik tönkre magukat és elundorodtam ettől az egésztől. Ma már büszkén mondhatom hogy egy kortyot sem iszok :D

Ezért is mondom hogy kedves kérdező vigyázz, nem kell berúgni ahhoz hogy alkesz legyen valaki, igy is elég brutális elvonási tüneteim voltak és nehéz volt abba hagyni.

Amúgy a cukorba még most is bele kanalazok néha:P

2012. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
"Felelős" szülők gyereke voltál, mondhatom... ez inkább rájuk nézve sajnálatos.
2012. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Tök átlagos ember vagy.De azért vigyázz,nehogy elszaladjon a lóú az alkohollal és tényleg az legyél,mert könnyen megeshet,valahol mindenki így kezdi.Fél Magyarország alkoholista.
2012. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

A 10 év múlva mi lesz nem találgatás, hanem több barátunk okán tapasztalat, én már túl vagyok a húszon éves kor nekem semmi nem ártján. 30-on túl igen nagyot fordul a világ.

Az alkoholista a rendszeresség, nem feltétlenül a mennyiség.

2012. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!