Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam vagy ne? 30vagyok,...

Megtartsam vagy ne? 30vagyok, sosem volt meg abortuszom es sosem terveztem meg gyereket sem. A baratomat keszulok otthagyni mar jo fel eve, alkoholista,14eve, es most derult ki, hogy 6hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Sosem voltam anya tipus, felek, hogy csupa gonddal-bajjal jar minden, felek megtartani. A baratom akarja. En csak attol felek, hogy majd kifutok az idobol, csakis ezert tartanam meg
2011. márc. 14. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Nehéz kérdés, de ezt ne idegenektől várd, hogy segítsenek eldönteni. Azt nem értem, hogy ha ott akarod hagyni már féléve, akkor miért fekszel le vele, pláne védekezés nélkül?! Örökbe is adhatod a kicsit, ha nem akarod elvetetni, és még a szülőágyon is meggondolhatod magad, hogy meg akarod tartani. Sok sikert a döntéshez.
2011. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Te jó ég!Felesleges leírnom is már, de védekezés???

Nem tudja itt senki megmondani, hogy megtartsd-e, vagy sem.Ezt neked kell eldönteni, mérlegelni.

Fél év alatt nem tudtál kilépni a kapcsolatból?Még nem futottál ki az időből egyébként, de csak ezért gyereket vállalni, kicsit kevés.

Ha stabil kapcsolatba érkezik is, sok az embert, kapcsolatot próbáló időszak, helyzet-hát, még így.

Igazából tudom, hogy érdemi választ nem adtam.Mert inkább felelőségteljes védekezéspárti vagyok, az abortusz más kategória.Nem lesz egyszerű az biztos!

2011. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hát, ha alkoholista, akkor valószínűleg nem fog megváltozni.

Ez a téma olyan privát, hogy ebben szerintem idegenek tanácsaira nem érdemes hallgatni.

Én így kívülállóként azt mondom, hogy akkor tarts meg a babát, ha te is szeretnéd, és tudod is, hogy miből tartod majd el. A Kivel kérdés a leírásodból elég bizonytalan.

azt nézd, hogy a gyermekednem jó-e, ha ilyen körülmények közé kell megszületnie. ha úgy döntesz, hogy megtartod, akkor a te felelősséged biztosítani azt a hátteret, anyagi+családi hátteret, ami egy kisgyereknek kell. Ezért javasolom, hogy ezt csakis te gondold át, esetleg a szüleiddel, (ha a párodra nem számíthatsz mint potenciális férj+apa.)

Nem merek tanácsot adni, hogy mit tegyél, mert ez túl nagy dolog ahhoz szerintem, és nem is látok bele annyira a jelenlegi helyzetedbe.

21/l

2011. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak emiatt tartanád meg, inkább vetesd el.. Nagyon babapárti vagyok, két kicsim van, de az szüljön, aki szívből érzi, hogy a gyerek nélkül nem lenne értelme a létének, különben örök életére lehet hogy bűnbakként fogod kezelni a gyerekedet.
2011. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Azért szülni, nehogy kifuss az időből? szegény gyerek...amíg cak egy strigula lenne a teendőid listáján, ne akarj gyereket, meg fogod bánni nagyon. Az ilyen tipusú nők mondják aztán azt, hogy feláldozták az egész életüket a gyerek miatt.
2011. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem az abortusz nem mérlegelési pont.

És igen le lehet pontozni, teljesen abortusz ellenes vagyok, ezért tőlem ezt a választ kapod:

Az abortusz gyilkosság ráadásul a leggusztustalanabb, a saját véredet ölöd meg vele. Ez van.

Ezen nincs mit mérlegelni.


Ne öld meg a gyereked!


Hogy utána mi lesz, az már más kérdés... talán a gyerek miatt megváltozik, talán összehoz titeket... talán örökre szétmentek. Örökbe is adhatod.

A jövő képlékeny.


De egy gyerek élete - ha már ostoba mód nem védekeztetek - ne azon múljon már, hogy épp milyen hangulatba vagy és érzel-e magadban anyaságot.... ez minden nőben kialakul a terhesség alatt és után. Ettől ne parázz.


Tessék felelősségteljesen vállalni a következményeket!

2011. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Így van,ha csak azt látod,hogy csupa gonddal-bajjal jár a gyerek és a még a párod is egy rettenetes alak,csupán az idő sürget,hát azért ne tartsd meg! A legjobban a gyereknek ártanál vele! De miért élsz 14 éve egy alkoholistával? 16 éves korod óta nem akadt jobb pasi?
2011. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Ezt neked kell eldöntened hogy mit akarsz. De csak egyszer dönthetsz és ez az egy döntés az egész életedre kihatással lesz bárhogy is döntesz.
2011. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján rossz helyre kerülne a baba. Bocs, hogy ezt írom, de te nem akarod a gyereket, a párod meg alkoholista...jaj, én nagyon sajnálnám a gyereket, ha ilyen körülmények közé születne. Viszont nem vagyok az abortusz híve (legalábbis én magam nem tudnám megtenni). Add örökbe a babát, úgy lesz neki a legjobb. Egy szerető családnál, akik várják és akarják, hogy gyermekük legyen!


Amúgy, ha soha nem terveztél gyereket, akkor miért baj, ha kifutsz az időből???

Nekem úgy tűnik tele vagy ellentmondásokkal.

2011. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem nagy gond van a fejeddel meg kéne magad vizsgáltatni a gyerek igen gonddal jár és rettentő nagy felelősséggel de ha arra volt erőd hogy szétdobd a lábad és védekezés nélkül ágybabújtál egy alkoholistával akkor csak gratulálni tudok a felfogásod mint egy 14 éves kis tinié.A gyereket mindenképp szüld meg és utána add örökbe mert rengeteg pár van aki bármit megtenne egy kisbabáért és nem azon gondolkodik hogy hát felcsináltattam magam egy pasival akit el akarok hagyni 6 hetes terhes vagyok na mit csináljak a gyerekemmel hidegvérrel megölessem vagy megtartsam egyiket sem szerintem add örökbe nagyon egy felelőtlen ember vagy abortuszt meg csak akoznak a nőknek engedném akiknek valamilyen okból kifolyólag beteg picije születne a többinek meg ha nincs esze akkor nevelje a gyereket és amúgy van ellentmondás a sztoridban mert nem érzed magad anyatípusnak soha nem terveztél gyereket mégis attól félsz hogy kicsúszol az időből EMBER GONDOLKODJ nekem kutya sem való nemhogy gyerek

2011. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!