Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hiba 6-7 gyereket...

Szerintetek hiba 6-7 gyereket vállalni? Úgy, hogy etetni is tudnám őket és megtudnék adni nekik sok mindent.

Figyelt kérdés
Csak mert én több ilyen családot ismerek, tisztességesek, én gyerekként mindig ekkora nagy családot akartam, akik mennek sokat együtt túrázni stb..mindig nagy a nyüzsi. Csak épp az előbb olvastam egy kérdést a cigányokkal kapcsolatban és meglepődtem, hogy többen írták, hogy mekkora hülye, aki sok gyereket vállal, hisz az emberi faj túlszaporodik. Szerintetek?

#nagycsakád
2012. aug. 22. 23:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
jézusom,nehogy figyelembe vedd ezt a sok hülyét aki jön a túlnépesedéssel!!!! én is szülnék sokat,de "csak" 3 lehet császármetszések miatt,esetleg majd még 1.. de ha lehetne 2x ennyi lenne :)
2012. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a Föld miatt hiba.

Így is már úgy kizsákmányoltuk, lassan lecsap ránk, hogy így kihasználjuk.

2012. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
nem kell nekik fizetni egyetemet,lakást! nehoigy már kelljen! tudnak majd ők is dolgozni,szép lenne ha az lenne az idoka h 1 vagy 10 gyereket szülök h majd én fizetni tudom-e az egyetemet,laksát,stb. nekem se fizette anyukám,mégis megvan mindenem. életre kell nevelni,nem pénzelni,úgyhogy hajrá!!!
2012. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki úgy áll a gyerekhez, hogy ő márpedig nem fogja fizetni a taníttatását, ha törik, ha szakad, akkor sem, az inkább egyet se vállaljon. Én is dolgoztam, alkalmi munkáim mindig voltak, hosstesskedtem, de nem volt elég a tandíjamra és az albérletemre, még a felére sem. 8-12 órás munkát pedig nem vállaltam el főiskola nappali tagozata mellett, akármennyire is életre való vagyok, egyelőre nem tudom a titkát, hogy legyek két helyen egyszerre. Lehet, hogy suttyó mocsok vagyok ezek szerint aki élősködött a szülein, de nekem kifizették az egyetemet, és még csak nem is húzták a szájukat miatta.
2012. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Pedig fel kell készülni minden eshetőségre, mi van, ha pl. az orvosira akar menni, amellett hogy fog dolgozni???

Egyik kedves ismerősöm ismeri Szávay Ági édesanyját, mit gondolsz, nekik mennyi tőkébe volt az, hogy eljusson oda, ahol most tart. Vagy te egy 6 éves gyereket is elküldenél dolgozni, mert Neked nincs pénzed arra, hogy kiaknázd a tehetségét???

2012. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azok vállaljanak csak 2-nél több gyereket, akik képesnek érzik magukat arra, hogy tisztességesen felneveljék őket, ami a mai világban nem is olyan egyszerű. 18 éves koráig etetni, aztán "menj fiam/lányom szerencsét próbálni", szerintem nem nevelés.

Inkább egy gyereknek legyen biztosított az első osztályú nevelés (jó egyetem, nyelvtanulás, sportok, világlátás), mint hogy egy fél tucat olyan gyereket neveljünk, akik max. jó szakmunkások lehetnek. Kettő vagy több gyerek nagy előnye, ha szerencsétlenség történne az egyikkel, akkor kevésbé megy tönkre bele a család.



1) Semmi sem garantálja, hogy már egy már 5 éve boldogan együtt élő pár tagjai, a következő 25-30 évben is együtt kíván majd élni. Statisztikák szerint minden második házasság válással végződik, Budapesten közel 2/3-a.

/Régebben a válást a társadalom jobban elítélte, anyagi okokból nehezebb volt a különköltözést kivitelezni, ezért a nők több mindent eltűrtek a férfiaknak (otthoni önkényeskedést, időnkénti félrelépést...), a magukat nyeregben érző férfiak meg nem is akartak válni./


2) Semmi sem garantálja, hogy egy ma egzisztenciálisan sikeres fiatal pár 10 év múlva is az lesz.

Ma kevés olyan munkakör van ahol értékesebbnek tartanak egy 45-60 közötti munkavállalót, mint egy 25-40 közöttit.

Szakmunkásnak, mérnöknek, üzletkötőnek, középvezetőnek is a fiatalabbat keresik. Sok az olyan karrier ma, ami 45 felett már hanyatlani kezd.


Nagy kockázat a munkanélküliség is, hiába dolgozik valaki kiválóan 10 éve egy multinál, ennek elismeréseként itthoni leányvállalatnál 2-3 év óta osztályvezető, ha másnap olyan globális döntés születik, hogy a cég adott országban lehúzza a rolót. Ha jó szakember gyorsan kap új munkát, Mehet 3-ad annyi pénzért beosztottit.

2012. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!