Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag mit tehetek gyerekelhe...

Jogilag mit tehetek gyerekelhelyezési dologban? Többi lent.

Figyelt kérdés
14 éves lányomat nem én nevelem, már 1,5 éves kora óta, de a kapcsolatot tartjuk rendszeresen.Akkor jön most már, amikor akar, de amikor nálunk van,az utóbbi időben néha előkerülnek viselkedési problémák.Jeleztük ezt az anyjának.Ő kikelve magából, hogy az ő lánya nem ilyen,megtiltotta,hogy elvigyem bármikor is.Jól össze "ugattunk". Ha látni akarom,én meglátogathatom, ha nem értek vele egyet forduljak bírósághoz.Annak idején nem volt bírósági határozat a gyerekelhelyezésben és láthatásban,mert meg tudtunk egyezni.Gondolkodom a dolgon, de nem tudom van e értelme?!
2012. aug. 24. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Bíróságra mehetsz. De érdemes rajta elgondolkodni, hogy az így kicsikart láthatás az anyát nem fogja megváltoztatni.
2012. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincsen értelme.

Ha másfél éves kora óta az anyjánál volt, akkor elég hülyén venné ki magát, hogy majd most ennyi év után jössz te és majd megmutatod, hogy jobban neveled.

Egyébként meg minden 14 éves lánynak van viselkedési problémája és nem te fogod feltalálni a spanyol viaszt a kamaszodással együtt járó dolgokkal kapcsolatban.

A láthatásban most is meg tudnátok egyezni- mint ahogy a példa jól mutatja eddig sem tiltotta az anyja és akkor vitted amikor akartad - ha nem lennél egy kötekedő szekáns és nem ,,ugatnál össze" a lányod anyjával.

2012. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ismerem a jogi hátteret, de ebben az esetben én is azt tanácsolom, hogy ne menj bíróságra az üggyel.


Próbálj meg higgadtan beszélni az anyukával, hogy lehet, hogy túlreagáltad, nem neveltél még kamaszt, ezért volt furcsa a viselkedése.

De egyébként mi volt a furcsa? Csak hogy tudjuk, mennyire normális.

Ha a lány akar menni hozzád, úgyis elengedi

2012. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az összeugatás már a vége volt,mikor fenyegetőzött.Nem úgy indítottam.Egyébként megoldást ajánlottam,hogy figyeljünk oda rá.Erre jött az én lányom nem olyan és miért gyanúsítgatom, mikor gyanúsításról szó sem volt, csak arról, hogy valami történik és figyeljünk oda.
2012. aug. 24. 13:40
 5/9 A kérdező kommentje:
A probléma az,hogy mikor hozzánk jön pár hetente, akkor a féltestvéreivel (6 éves kislány és 9 éves kisfiú) olyanokat játszik,hogy bújjunk a takaró alá zárt szobaajtónál.Illetve apró fölösleges hazugságok.Öcsémék kislánya(3 éves) a nuniát simogatta és amikor rá lett kérdezve, akkor azt mondta, hogy a lányom mutatta neki.Ezek a viselkedési problémák.
2012. aug. 24. 13:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem az anyát akarom megváltoztatni és nem másképp nevelni, csak kezelni a helyzetet. Erre kapom a fejemhez,hogy többé nem láthatom.
2012. aug. 24. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ezek a dolgok megtörténtek, jogos volt, hogy szóltál. Azt hiszem, jobban jártok , ha nem megy a kislány hozzátok egy jó ideig. Az ilyesmit csak közösen lehetne megoldani az édesanyjával.
2012. aug. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3eves kisfiú is támogatja a kukijat.
2012. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nos, ebben az esetben a helyedben nem is vinném.


és igazad van, ezt az anyjával kellene megbeszélnie, nem veled, hisz mégiscsak nők mindketten.

2012. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!