Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem eltartja a családot,...

A férjem eltartja a családot, ezért megérdemel néha egy finom vacsorát és nyugis estét - ez tényleg nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyed-en, és mivel "jó" babám van, így néha van időm összeütni valami különlegességet, finomat. A háztartással is végzek szinte mindig.


Barátnőm szerint ez hiba, egyenjogúság van, én is dolgozok egész nap a gyerekkel, este nekem járna a pihenés. De miért? Én még emlékszek rá, milyen jó volt egy fárasztó munkanap után bedőlni az ágyba és semmit nem csinálni. Ha én nem szakadok meg, miért baj? Nemsokára úgyis visszamegyek dolgozni, akkor már nem lesz erre időm és energiám.


Ha el vagyok maradva, akkor persze segít és szó nélkül foglalkozik a lányunkkal, mehetek ahová akarok az ő munkaidején kívül, szóval nagyon jó férj és apa.


Miért baj, hogy néha kicsit kényeztetem és értékelem?


2012. aug. 25. 16:42
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
87%

hát ha kiszámolom, kb. napi 3 órát töltök a háztartással, ha nekiállok, ez van kétnaponta. Mosógép kimos, azt nem számítom. Ha a gyerek alszik, akkor főzök, mellette megnézem a kedvenc filmemet a tévében. Mosogatógép van, az sem munka. Kicsi lakás van, porszívózás-felmosás fél óra. Míg a gyerek fürdik, közben lehet a fürdőt takarítani. Ráadásul nekem a kicsi segít mosogatógépet pakolni, a nagy elrakodik, ha porszívózok, szóval nem értem, hogy nem fér ez bele a napba valakinek. Vásárlás meg a napi program része a gyerekekkel.


Férjem napi 12 órát van távol, fáradtan ér haza. Azt hiszem, még mindig nekem van jobb dolgom. Szóval ezért főzök magunknak, négyünkre, nem csak a férjemnek.

2012. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező taníts minket, hogyan legyünk olyan jó emberek mint amilyen te vagy!
2012. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, én elaléltam tőled!

Bámulatraméltó vagy. Még egy kis szerénység, és alázat kellene, és akkor aztán szobrot emelünk neked.

2012. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
65%
Beszólogatók? Nagyon unatkoztok? Nincs nektek nyári szünet? Miért nem foglaljátok el magatokat valami mással?
2012. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, jól csinálod!

Bárcsak minden feleség ilyen lenne mint te.

2012. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
92%
Most őszintén, kicsit megértem a beszólogatókat. Néha megérdemel vacsorát? Én még dolgozom is az ördög 2 évesem mellett napi 2-3 órát, de nem kérdés, hogy mindennap főzök, vagy te a gyerekkel mit eszel?
2012. aug. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ.


Vacsorát főzni úgy, hogy otthon vagy, ő meg dolgozik, nem hiszem, hogy elkényeztetés lenne. Elvégre ezt mások is megteszik munka után. Vacsorát magadnak is főznél, meg a gyereknek is.

Kényeztetés szerintem az, amikor más dolga nincs a pasinak, csak leül, te meg leteszel elé mindent, felvágod neki a húst, és várod, hogy mikor viheted ki a tányérját.

2012. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
78%

Valaki elkezdte a beszólogatást, aztán hogy rákaptak többen. Kíváncsi lennék az ő párkapcsolatukra. Nem bonyolult pedig a dolog: azért kérdezi, mert manapság ez nagy dolognak számít, meg hatalmas áldozatnak, és nyilván tart tőle, hogy ő csinálja rosszul.

A kérdésre: szerintem tök jó, ha mindkettőtöknek az. Majd ha változik a dolog, megbeszélitek. Ne törődj senkivel. A barátnőd meg...hát...ne aggódja túl magát. És semmi köze hozzá.

És én őszintén gratulálok neked, hajrá, így tovább!

2012. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Miért csinálná rosszul ha mind a kettőjüknek jó?
2012. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

A főzök vacsorát ez esetben azt jelenti, hogy főzök valami különleges, egzotikus dolgot, veszek bort és neki akkor este semmi más dolga nincs, csak hogy játszon a lányunkkal és pihenjen.


Tudom, hogy sok nő bekamuzza a férjének hogy semmire sincs ideje a gyerek mellett, de én nem értem miért lenne jó így átvágni őt.

2012. aug. 25. 18:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!