Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem eltartja a családot,...

A férjem eltartja a családot, ezért megérdemel néha egy finom vacsorát és nyugis estét - ez tényleg nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyed-en, és mivel "jó" babám van, így néha van időm összeütni valami különlegességet, finomat. A háztartással is végzek szinte mindig.


Barátnőm szerint ez hiba, egyenjogúság van, én is dolgozok egész nap a gyerekkel, este nekem járna a pihenés. De miért? Én még emlékszek rá, milyen jó volt egy fárasztó munkanap után bedőlni az ágyba és semmit nem csinálni. Ha én nem szakadok meg, miért baj? Nemsokára úgyis visszamegyek dolgozni, akkor már nem lesz erre időm és energiám.


Ha el vagyok maradva, akkor persze segít és szó nélkül foglalkozik a lányunkkal, mehetek ahová akarok az ő munkaidején kívül, szóval nagyon jó férj és apa.


Miért baj, hogy néha kicsit kényeztetem és értékelem?


2012. aug. 25. 16:42
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
74%
Már nem azért, de otthon lenni egy (ráadásul "jó") babával messze nem olyan megerőltető, mint egész nap dolgozni. Ráadásul főzés közbe ezer más dolgot lehet csinálni, tehát.. ez egy f*aszság. :)
2012. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked belefér idődbe, energiádba, és kedvvel csinálod, akkor miért volna baj? Az egyenjogúság kemény élharcos híve vagyok, de a barátnőid szerintem kicsit átestek a ló túloldalára. A gond akkor van, ha az egyik fél túl van terhelve, míg a másik lazázik, és teljesen mindegy, hogy melyik félről van szó.
2012. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gáz nincs abban, ha főzöl neki. A barátnőd vagy abból indul ki, hogy mivel ők mindketten dolgoznak a férjével, a házimunkát is megosztják és neki az a természetes. Vagy pedig ő is otthon van gyeden, és mindenáron fenn akarja tartani a látszatot, hogy a gyereknevelés annyi munka, hogy egy rántottát nem lehet megsütni mellette. Én abszolút feminista vagyok, de szerintem a házimunka annak a dolga, aki otthon van, akármit is csinál, mert én ki tudok ugrani a fürdőszobába betenni a mosást, miközben a laptopomon dolgozom, de a párom nem tud hazaugrani a munkahelyéről ugyanezért.
2012. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
43-as vagyok, ezt kicsit átgondoltam így 8 év elteltével, most már tudom, milyen egy olyan gyerek, aki mellett nemhogy egy rántottát megsütni, de vécére menni nem lehet :D elnézést kérek mindenkitől.
2020. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!