Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért panaszkodnak a gyerekes...

Miért panaszkodnak a gyerekes szülők?

Figyelt kérdés

Hiszen ők vállalták, ők akarták az egy, kettő vagy esetleg több gyeremeket. Akkor miért kell pl. ilyeneket kiírni: "Vagy is ház+kisgyerek+baba ami iszonyat munka nekem, éjszakázás egyiktöl a másik gyerekig, nappal a kicsi szoptatása+nagy nevelése+házimuka. Segítség még egy pici sem."

Egy gyerek nagy felelősség és mellette ugyanúgy el kell látni a többi teendőt. Ezt tudja mindenki akkor is, amikor összehozzák a gyereket. Akkor vagy ne vállaljanak gyereket, vagy ne panaszkodjanak, hiszen tudták jól, hogy mi jár egy gyermekkel.


2012. aug. 25. 18:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!


Nem vagyok gyerek ellenes! És ez nem panaszkodás, hanem egy kérdés! Ugyanis szeretném megérteni, miért panaszkodnak.

2012. aug. 25. 19:54
 12/22 A kérdező kommentje:
Ha egyszer ők vállaltak több gyereket, és már az elsőnél is tudták, hogy nem sétagalopp felnevelni, és nem két forintba kerül.
2012. aug. 25. 19:59
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
Talán, mert fáradtak, kimerültek.Tudták, hogy mit vállalnak, de akkor is lehetnek nehezebb időszakok. És ki vagy te, hogy megmond, hogy vagy ne vállaljanak, vagy ne panaszkodjanak. Hadd legyenek már ki, amikor a gyerek például fogzik és egész éjszaka sÍr, hadd beszélhessék már ki.Gondolom neked soha semmilyen problémád nincs, amit megosztasz valakivel. Nekik épp akkor az a probléma, de attól még élvezhetik, csak vannak nehézségek, mint minden más területen is.
2012. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

" Talán, mert fáradtak, kimerültek.Tudták, hogy mit vállalnak, de akkor is lehetnek nehezebb időszakok. És ki vagy te, hogy megmond, hogy vagy ne vállaljanak, vagy ne panaszkodjanak. Hadd legyenek már ki, amikor a gyerek például fogzik és egész éjszaka sÍr, hadd beszélhessék már ki.Gondolom neked soha semmilyen problémád nincs, amit megosztasz valakivel. Nekik épp akkor az a probléma, de attól még élvezhetik, csak vannak nehézségek, mint minden más területen is."

Teljes mértékben osztom a véleményét. Sok gyerekes nő dolgozik azon kívül,hogy foglalkozik a gyerekkel,takarít,vacsorát főz a férjnek.

2012. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

sokan úgy vannak ezzel, hogy nincsennek tisztában azzal a helyzettel, ami egy gyermekkel jár. úgy kell elképzelni, mint amikor valamit kimondani könnyű, de a megvalósítása nem egyszerű. fölnevelek egy gyermeket. ki van mondva, de ennél azért sokkal többről van szó. másrészt aki még egy picit a szoci időkben élt az másképp látta. anya otthon volt, apa dolgozott és éltek, meg volt a biztonság és kényelem. ma ez eltűnt. a gyermekválalás sokkal nagyobb felelősség. ezért van pl a hitelválság is, anno , ha jól tudom nem tehették ki az embert az utcára, most bármikor. sokan azt hitték, hogy jobb lessz, de rosszabb lett.

ezért van, hogy ismerek 28 -33 éves láőnyokat, akik még nem is gondolkodnak gyermekben.mert nem mernek.ha meg vállanak, akkor meg nem érzik a biztonságot, hogy mindent megtudnak adni a gyermeknek. egyrészt a munkahelyek jellege más lett, bármikor elküldhetnek, meg kell feleni minden téren. bizonytalanság, stb. ha meg meg van a gyermek , akkor meg stressz, a biztonság miatt , az anyagiak miatt, stb. ez mind kimerítő, és ehhez még hozzá jön a teendők sokasága. ezért van, hogy ahol van segítség, ott kevésbé vannak gondok. akiknek maguk kell megoldani mindent, ott nagyon nehéz és a leg több válás szerintem ott van.

2012. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Nekem is van egy gyermeket 3 éves. Őt nem terveztük és nem tudtuk mivel jár. 1 évig elég sokat panaszkodtam azt hiszem azért, mert nem voltam felkészülve rá. Most a második babát várjuk, aki tervezett. Természetesen a kezdeti nehézségek után el sem tudnám képzelni gyerek nélkül az életem mindig nagy családra vágytam és rengeteg örömmel jár az anyság. Hazudnék ha azt mondanám, hogy néha nem panaszkodom, csak nem itt a gyakorikérdéseken. A panaszkodás szerintem nem a gyerekkel hozható összefüggésben hanem alapjában véve egy emberi rossz szokás mikor csak a rosszat látjuk valamiben és nem vagyunk hálásak a sok jóért. Amikor gyerek voltam talán panaszkodtam arra, h nem finom az ebéd :))) Iskolában volt 1-2 tanár akire lehetett panaszkodni, edzésen panaszkodtam ha keveset kellett futni,mert "futóbolond" voltam, amikor dolgoztam néha panaszkodtam a főnökre és mikor gyerekem lett megváltozott az életem és nyílván akkor mivel vele töltöttem minden időmet másra nem is tudtm volna panaszkodni mikor kimerültem vagy nem úgy jöttek össze a dolgok ahogy szerettem volna. Én igyekszem ezen a rossz szokáson a panaszkodáson változtatni, de szerintem nincs olyan ember , aki nem panaszkodik néha erre-arra és nyílván arra fog ami körülveszi.
2012. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

a nehézségek miatt , főleg az anyagi és biztonság zempontjából, azért vegyük észre a kedves politikusaink felelősségét. azt mondjuk, milyen jó nyugaton, nem ok nélkül. de nem is azért mert csak úgy van, ha nem azt akarták, hogy jó legyen. nekem az öcsém dolgozott Belgiumban, amiket elmesélt a belga kollégályáról, azt el sem mernénk olykor képzelni, hogy csupán politikai okokból jó másutt.

ha , azt mondom, hogy 200 000 eurót vesz föl egy belga , mert házat vesz, az állam ad ha jól tudom alanyi jogon aki dolgozik 1100 eu-t, aki nem dolgozik 14 00. eg ycsalád havi megélhetése egy négy tagúé 3600 eu, de ebben a vacsora étteremben, a ház rezsilye, 300 eu. a havi törlesztője ennek az összegnek, havi 800 eu, akkor ha összeadjuk az állam alanyi jogon adja a lakhatást és annak föntartását. arról nem is beszélek, amikor itt kezdtek mindent megszüntetni, pl erőművek, akkor ott 3 épült. ennyire egyszerű, a szomszédos országban északon, ha jól tudom a minimálbér 1000 eu környékén va, itt az átlagkerest talán 240 000ft, de ebben benne van mindenki. ennyi a különbség

2012. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
csak azt az egyet nem vette észre senki sem, hogy ebben az országban kimondottan alacsonyan akarták politikailag tartani abéreket, tudok olyan céget, ami idejöttekor , ez volt vagy 6 éve 250 000ft fizetést akart adni, a politika lehúzta minimál bérre. a hitelezés, pedig kiszolgáltatottá tette a népet és az országot. semmi gond nem lenne itt ha a minimálbér 1000 eu lenne.
2012. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ezért van a sok válás, a panaszkodás. az ország nyugati részén nem sok a válás.a fővárosban sem olyan sok. mert tudnak élni az emberek. kölföldön az anyagi háttér megoldott, a nehézségek leküzdését meg tudják fizetni, azért megy ki a magyar bébiszitternek. mindenki tudja, hogy akár Ausztriában egy utcaseprő többet keres , mint itt egy értelmiségi, akár egy tanár. csak az emberek bele olvadtak ebbe és nem tudják átlátni. amugy meg az a gond, hogy az emberek kimerültek, depressziósak, azért fárasztó. milyen is lenne ha ki tudnának kapcsolódni. olykor elmenni valahová. nem pedig azon aggódni fizetés után, hogy elég-e a fizetés a számlákra. röviden , ennyi itt a baj.
2012. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ez mellé még mondok egy jót. amikor elkezdődött a válság és jött egy új vezér a céghez, azt mondta, hogy a heti fizetést elég lenne két hetente adni, majd fölhomályosították, hogy havi fezetés annyi amiért dolgoznak az emberek, nem pedig heti. a termelési költség 0,7 -1%-a a bér kiadás. ha ez, csupán 2% lenne akkor már jó lenne.
2012. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!