Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kaptad a legnagyobb...

Miért kaptad a legnagyobb büntetést gyerekkorodban otthon?

Figyelt kérdés
Mit csináltál és milyen büntit kaptál érte?

2012. aug. 26. 12:37
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Engem sohasem bántottak, egy pofont sem kaptam. Nekem az volt a legrosszabb, amikor tönkretettem egy drága, új cipőt, amit vettek nekem, és emiatt egy hétig mezítláb járattak büntiből. Nyár volt, de akkor is. Szóval sztem nem csak a verés lehet rossz dolog egy gyereknek.
2012. aug. 26. 13:49
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerettem rajzolni gyerekkoromban, mindent összefirkáltam, amit csak értem. Négy-öt éves lehettem, amikor a konyhai sarokgarnitúra piros műbőr (az a régi szocreál típusú) huzatját golyóstollal összekentem. Sikálhattam, amíg le nem jött. Elvoltam vele egy darabig. Többet használt, mint a pofon, az biztos. Többé eszembe nem jutott összefirkálni semmit, ami nem rajzolásra, firkálásra való felület.
2012. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
egyszer az iskola után, még általános alsós koromban az egyik barátnőmhöz mentem el, csak este mentem haza. anyukám fakanállal várt az ajtóban :P
2012. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%
azért, mert az udvarunkon játszottam. ez nem tetszett fateromnak, mert a galambjait zavartam a jelenlétemmel. erre kaptam tőle egy batár nagy pofont. 27/nő
2012. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleim kertjét szétfociztuk és letapostuk a haverommal a nagy önfeledt játék közben nyáron. Ruhaszárító kötéllel iszonyúan elvertek úgy ahogy voltam meztelenül.
2012. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem kaptam semmiért. Még kiskoromban amikor a hiszti időszakomat éltem kaptam egy két elfenekelést, de csak hogy észhez térjek. Amúgy csak fenyegetések voltak, hogy "nem lesz TV", "kikötjük az internetet", "ha nem raksz rendet kihajítom az összes holmidat a kukába", stb. De soha semmit nem tartottak be. Nem volt szobafogságom, nem tiltottak el TV-től, számítógéptől, nem voltam házimunkára ítélve, nem vertek. Tök jó gyerekkorom volt. Persze így utólag látom, hogy baromira el voltam kényeztetve, mert ezeken kívül még meg is kaptam mindent, amit kiejtettem a számon. De ettől függetlenül rendes ember lett belőlem. A tanulás miatt sem büntettek sose, pedig nem voltam jó tanuló. Mégis sikerült lediplomáznom, addigra már megjött az eszem és rájöttem, hogy nem nekik, hanem magamnak tanulok.
2012. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%

Kiskoromból van pár emlék:

3 éves lehettem, oviban hallottam a "hülye" szót. Nem tudtam, hogy mit jelent, de éreztem, hogy hatást vált ki. Hazaértem, mondogattam anyámnak. Először mondta szépen, hogy nem szabad. Mondtam tovább. Harmadik figyelmeztetés után szájba vert. Többet nem mondtam :)


Egy drága vázát levertem, azért sarokban térdeplés volt.


Illetve 3-4 évesen elhatároztam, hogy világgá megyek.Harmadik szomszédig jutottam,robogón visszavitt. Anyám várt a kapuban fakanállal. Ezt megúsztam, mert ahogy sétáltam felé, járt az agyam, hogyan húzzam ki magam. Végül rögtönöztem: "Anya, te a kapuban fogsz főzni?"Elröhögte magát, a verést megúsztam:))

2012. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
85%

Én kiskoromban kaptam egy szaktanári figyelmeztetőt. Viszont sosem vertek otthon, még egy pofont sem kaptam. Viszont nagyon szerettem a Tv-ben a rajzfilmsorozatokat nézni. Na volt a büntetésem, hogy nem nézhettem a Tv-t, órákig sírtam, még tovább is, mint ameddig tartott volna a mese.

Nekem ez szigorúbb büntetés volt, mint egy pofon lett volna, amit lehet, hogy már fél perc múlva nem is érzek.


Egyszer viszont volt olyan, hogy szombaton tanítás lett volna, és azon a délelőttön is ment a tv-ben a kedvenc rajzfilmsorozatom. Az osztálytársaim előtt nem mertek sírni, de amikor haza értem, egész héten sírtam délután. Addig-addig sírtam, meg idegeskedtem rajta, hogy szó szerint bele betegedtem ebbe. Péntek reggelre hánytam, lázas lettem, így orvoshoz kellet vinni, aki kiírt erre a két napra. Már péntek délre tökéletesen éreztem a hírre magam, hogy szombaton nem kell bemennem. Már délben jóízűen ettem, játszottam, meg minden. :D


Kiskoromban nagyon ragaszkodtam a rajzfilmsorozatokhoz a tv-ben, és ha valamit nem tudtam elviselni, az az volt, ha bármi oknál fogva ezt nem láthattam. Azt hiszem, tényleg ebbe betegedhettem akkor bele.

2012. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban mindenki pedadógus, de főképp a nők követték Makarenko módszerét (nagymamák, anyukám), bár csak kisebb vétségekért, pl. csúnya beszédért szájon vertek, sokáig ugráltunk az ágyban, akkor elfenekelt, nem akartunk iskolába menni, akkor is kaptunk egy rásegítő nyaklevest.
2012. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

Na, megszakította a választ... szóval a verés nem volt népszerű gyereknevelési módszer. Nálunk is a fenyegetések váltak be, pl. nem lesz TV, kidobom a ruháidat, ha nem raksz rendet, elveszem a könyvet, ha nem ülsz le tanulni. Csak sajnos azzal a válaszolóval ellentétben, akiknek a szülei nem tartották ezeket be, anyu következetes volt. Kihúzta a TV-t (kondícionálva voltunk arra, hogy nem nyúlkálunk a hátuljához, így nem mertük visszadugni), a ruhák repültek a szemetesbe, a könyvet elvette.

A legnagyobb büntetés... nem tudom. Volt szobafogságom, erre emlékszem a leginkább, nagyon sírtam miatta, mert bezártak a szobába. De nem tudom, miért kaptam. Kevésbé volt szigorú büntetés, de az okra emlékszem: nagyon csúnyán írtam elsős koromban. (Most is.) Anyu ott állt mellettem, éjfélig gyakoroltuk a karikákat és a vonalakat, de sehogy sem ment. Minden csúnya, elrontott karikáért kaptam egyet a kezemre, mert sem a könyörgés, sem a gyakorlás, sem a jutalom nem segített kerekebbé tenni. Ez sem. De ez nagyon megmaradt.

2012. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!