Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férj mennyire szokta felvenn...

A férj mennyire szokta felvenni a feleség nevét? Részletek lent

Figyelt kérdés
Nem megyek most férjhez, majd egyszer, de sokat gondolkodom a kérdésen. Szeretem a vezetéknevem, nem megszokott, nem Kiss, Kovács vagy Fazekas. Szeretném megtartani, sőt, leginkább azt szeretném, hogy a leendő férjem - majd egyszer a jövőben - az én vezetéknevemet viselje. Van ilyen?
2012. aug. 27. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Jogilag lehetséges, ám gyakorlatban nem igazán bevett szokás, inkább csak úgy, hogy mindketten megtartjátok a neveteket.
2012. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van. De nem mindegy? Én még sosem hallottam olyan pasiról, aki megvált volna a nevétől.
2012. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Egyik munkatársam megtette, kötőjelesen felvette a felesége nevét, mint híres politikusunk, Deutsch-Für Tamás. Közröhej tárgya lett szegényke. Én nem röhögtem rajta (max. csak egy kicsit) mert szerintem szép és romantikus gesztus, csak nálunk nagyon nincs hagyománya. A történethez hozzátartozik, hogy az én szememben inkább maga a figura volt vicces már korábban is, és nem annyira az, hogy ezt megtette.
2012. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem találsz férfit, aki ebbe belemenne. Még a kötőjelesbe talán, de hogy teljesen ő vegye fel a te vezetékneved, az kizárt.
2012. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
én beszélgettem erről a barátommal, és teljesen fel volt háborodva, hogy azért ennyire ne legyen már feminista a viéág meg hogy belőle nem lesz 'homoszexuális' :D
2012. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*világ
2012. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy családi ismerősünk azért vette fel a felesége nevét, mert az övé valami ciki név volt (mármint ő érezte cikinek).
2012. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is gondolkodtunk a dolgon, mert a párom sem szereti a vezetéknevét több okból, az enyém viszont tetszik neki.

Így viszont én ragaszkodnék hozzá, hogy az első fiunk az ő keresztnevét viselje. (Az ő vezetéknevével sajnos sokat cikiznék a gyereket, így nem akarnánk).

2012. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A férjem felvette volna a nevem, de mivel nekem is voltak vele gondjaim, ahogy neki a sajátjával, ezért meggyőztem egy kötőjeles verzióról. Szerintem furcsának találják az ismerősei, de szerencsére ez a mi házasságunk, a mi döntésünk, nem másé.
2012. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömék kötőjelesen oldaották meg. Mindketten tanárok.
2012. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!