Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy szeretem a...

Normális hogy szeretem a férjem, de félek az anyagi függéstől és ezért nem merek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy teljesen elfogadott hogy ha gyerekünk születik akkor 2-3 évig ő tart el, de nagyon furcsa lenne nekem. Ismerem magam, nem engedném meg ugyanazokat a dolgokat mint amiket most, mert tudnám hogy az az ő pénze.

De szeretnék gyereket, ez az egyetlen dolog van ami visszatart.


Ti mit gondoltok, hogy tudnék ezen túllépni?


2012. aug. 28. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyet jegyezz meg. Házasságban nincs olyan, hogy "Ő pénze". Minden közös.

Talán innen próbáld nézni a dolgot.

2012. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha tudsz tegyél félre minden hónapban egy kisebb összeget, ha félsz. De amúgy nem ő tart el...hisz te ugyan úgy dolgozol, csak otthon...és kapsz gyedet/gyest, csp-t...csak max te akkor egy átmeneti időre kevesebbet teszel a családi kasszába.
2012. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Én is ilyen vagyok, mint te és nekünk "becsúszott" a baba, megtartottuk. Az elején ódzokodtam attól, hogy pénzt kérjek tőle, mert a GYED nem annyi, mint a fizum és hogy már a babára is kell költeni nem volt elég. Aztán csak annyit mondott erre a férjem: Én adom most a pénzt a kapcsolatba, te meg megteremted az otthont. Az én pénzem, a miénk" Szóval azótaeltelt 2év, bár még mindig magamtól vonom meg a dolgokat, csak hogy jusson mindenre, de javult a helyzet és hónap végén már bátran kérek tőle :) Mondjuk cserébe odaadó kis feleség vagyok. Ezt tudom nyújtani cserébe ilyenkor :)
2012. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nagyon nehezen. Az élet nagyon sok területén régi vágású vagyok, de anyagi szempontból számomra is szükség van némi függetlenségre. Házasság és jó házasság ide vagy oda, engem is feszélyez a dolog. lehet,hogy csak azért mert én magam se nagyon tartom munkának a háztartási teendők elvégzését.
2012. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem ő tart el! Mivel te a saját munkád után kapod a TGYÁSt, GYEDet, ebben az esetben ez a te jövedelmed. Ha tartasz a függéstől, menjél vissza dolgozni 1-1,5 év után (gyerektől függ, de a legtöbb bölcsiben nagyon jó helyen vannak az ekkora gyerekek), akkor már emiatt sem kell aggódnod.
2012. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

De a háztartási teendők elvégzése és egy pici baba napi 24 órás felügyelete azért 2 különböző dolog :)


Nálunk nincs olyan, hogy akármelyikünk is kér a másiktól. Férjem számlájára utaltatjuk a fizetésünket, mindkettőnknek van hozzá bankkártyája, ha kell, veszünk le róla, este pedig szólunk a másiknak. Ha otthon van pénzünk, ugyanez.

2012. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelező otthon lenni gyerekkel 2-3 évig. Akkor előbb visszamész dolgozni, vagy az egyik nagyszülő is mehet gyesre.
2012. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze, hivatalosan nem ő tart el, de nem lesz annyi bevételem mint korábban, egyedül nem tudnám eltartani magamat, miután megadtunk mindent a babának.
2012. aug. 28. 13:46
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bennem ez fel sem merült, pedig amíg dolgoztam, mindig vásároltam ezt-azt és ez most sincs másként. Párom fizetése is a közös (eredetileg enyém) számlára megy és mivel Ő nem akart kártyát, csak nekem van. Ha kell valamire pénz, veszünk ki. Azért aki a gyerekkel van otthon, az nem azért teszi, mert lusta dolgozni. Így ez engem nem érdekelt sose, mert azért én is kapok valamennyi pénzt, igaz már csak gyest, mert kislányunk elmúlt 2 éves.
2012. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A baba egy közös dolog,közösen tartjátok el,nem te és nem ő,hanem ti.Elviekben az ő pénze a tiéd és forditva,báris házasságokban ez igy működik szerintem.

Kérdezd meg magadtól ha vele történne valami baleset és 3évig nem tudna dolgozni te eltartanád?Felrónád neki hogy ő nem ad a kaszába pénzt?

Ha gyereket akartok csapatként kell viselkednetek,nem csak az anyagiak terén hanem úgy általánosságban.

2012. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!