Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy szeretem a...

Normális hogy szeretem a férjem, de félek az anyagi függéstől és ezért nem merek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy teljesen elfogadott hogy ha gyerekünk születik akkor 2-3 évig ő tart el, de nagyon furcsa lenne nekem. Ismerem magam, nem engedném meg ugyanazokat a dolgokat mint amiket most, mert tudnám hogy az az ő pénze.

De szeretnék gyereket, ez az egyetlen dolog van ami visszatart.


Ti mit gondoltok, hogy tudnék ezen túllépni?


2012. aug. 28. 13:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhetőnek tartod, hogy a férjed visszaélne a helyzettel? Valami ilyesmit látok a sorok között, hogy ez a valós félelmed.
2012. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem igazán. Közös számlánk van, nem számoltatjuk el egymást.


Csak olyan furcsa lenne hogy elfogy a gyed, de szeretnék menni kozmetikushoz vagy venni egy ruhát vagy elmenni moziba a barátnőkkel és az ő pénzét költöm.

2012. aug. 28. 15:02
 13/15 anonim ***** válasza:

na, ez nekem is elég kellemetlen lenne. soha nem lenne arcom shoppingolásra, vagy mozizásra kérni tőle pénzt, de ha a gyerekről van szó, akkor természetesnek veszem, hogy az ő pénzéből is veszünk majd pelenkát, ételt, babaruhát.


a saját kis luxusdolgaimra meg ott lesz a spórolt pénzem.


a közös számla azért húzós, abba tuti nem mennék bele soha. nem lehet nyomon követni, h melyik pénz kié, nem lehet normálisan félretenni.

2012. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én abszolút megértelek. Szerintem is a jó megoldás az, ha előre spórolsz. Én is így vagyok vele, 21 éves korom óta nem függtem senkitől anyagilag, nem szeretném 35 évesen újra elkezdeni...
2012. aug. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem ez azért furcsa, mert a házasságban közös minden. Ha netán válásra is kerülne a sor, hiába van a feleség számláján mondjuk 2 milla, a férj számláján 200ezer, a vagyonmegosztásnál MINDEN megy a közösbe és tök mindegy kinek a számláján van, ki spórolta meg 50-50%-ban osztják el a felek között.

Én nem is látom értelmét annak, hogy házasságban valaki külön spóroljon.


Kérdezőnek:

Az, hogy "elfogyott" a gyed/gyes, amit kaptál és már nem lenne miből költeni, csak a férjed fizetéséből... Miért a férjeddel pont ugyanannyit kerestek most?

2012. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!