Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben a férjemmel? Mi lenne helyes?

Figyelt kérdés

Nyelvet tanul (segítek neki), de valamiért be van tojva a kommunikációtól. Mondtam neki, hogy ha valamit nem tud,akkor tessék mutogatni, körülírni, a kommunikáció nem csak beszédből áll.


Van egy nagyon jó barátunk, aki itt élő külföldi, magyarul alig beszél. Nagyon kedves, türelmes srác. Mondta, hogy ő szívesen beszélget a férjemmel, lassan, tagoltan és türelmesen megvárja, hogy a férjem válaszoljon.


Most pont segíteni kellett neki egy-két dolgot venni a lakásába - szakmailag ehhez a férjem is ért igazán. Miután egész nap engem kért meg a fordításra és nem volt hajlandó megpróbálni kommunikálni, kifogással leszakadtam tőlük és hazajöttem, hogy legyen helyzetben és legyen rákényszerítve a kommunikációra.


A férjem azóta öt percenként hivogat, hogy ezt-azt mondjak meg a srácnak. Amin kiakadtam: "Mondd meg neki, hogy van fúrógépem, holnap felfúrom a polcot"


Mondtam neki, hogy bakker, ott álltok a polc mellett, csinálj úgy, mintha fúrnál, aztán mutasd fel, hogy neked van ilyen (a "nekem van" szerkezetet ismeri), utána a polcra és mondd, hogy "holnap megcsinálom".


De már a tizedik ilyen miatt hív fel, már a srác is mondta, hogy bakker, nyugodtan activity stílusban is mehet, ő nagyon szívesen segít a nyelvkörnyezettel (ami most éppen ő és a vele egy nemzetiségű barátja).

A fúrásos dologról amúgy kiderült, hogy ő közben megértette, hogy mit akar a férjem.


Hogyan kezeljem ezt? Ne vegyem fel és hagyjam "szenvedni" velük (amúgy rettentően kedvelik egymást, tehát ilyen gond nincs), vagy továbbra is tolmácskodjak telefonon?


2012. aug. 29. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Mondd meg neki, hogy oldja meg egyedül, különben sosem tanul meg rendesen angolul. Vagy amilyen nyelven épp tanul, ha jól emlékszem, azt nem írtad.
2012. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nézzen sok angol dvd-t meg filmet. Beszéden nagyon jól segít.
2012. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
lehet hasznos leírni és átgondolni, hogy mit akar mondani mielőtt beszél
2012. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen, angolról van szó. Velem mer beszélni, de másoktól megijed és lefagy. Közben ő mondogatja, hogy de jó lenne külföldre költözni kicsit, hogy nyelvkörnyezetben legyen és rá legyen kényszerítve a kommunikációra.


Ezért gondoltam, hogy most ott hagyom a barátainkkal (nekik is elmondtam, hogy ezért lépek le, megértették) és igenis oldja meg a kommunikációt.

Ha valami nagyon bonyolult dolog van, akkor a barátunk úgyis felhív - ha úgy látja, hogy ehhez már kellek.

2012. aug. 29. 18:18
 5/22 iceraven válasza:
Számítógépes játékok nagyon tudnak segíteni az angol tudáson. Egyébként meg ne vedd fel a telefont, ha ilyenkor hív. Az ingjeit is te szoktad vasalni?...:)
2012. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy egyszer nyaraltunk az említett barát családjánál. A szülei nagyon keveset beszélnek angolul (az ő anyanyelvükön meg mi nem beszélünk), de az apukája simán elmesélt vicces sztorikat mutogatva. A férjem meg is jegyezte, hogy milyen vagány és ügyes az öreg, mert egy szót nem szólt, mégis halálra röhögtük magunkat a sztorijain.
2012. aug. 29. 18:20
 7/22 A kérdező kommentje:

Még délelőtt én is jártam úgy, hogy a férjem mondta, hogy kérdezzem meg, van-e villáskulcsa a srácnak.

Na ezt én se tudtam angolul, mondtam a srácnak, hogy figyu, van egy szerszám, aminek ilyen a vége - begörbített ujjakkal mutattam - és nagyobb csavarokhoz használják. Ő se tudta a villáskulcsot angolul, de vágta, hogy miről van szó.

2012. aug. 29. 18:24
 8/22 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vagyok, mint a férjed, begyulladok, ha idegen nyelven kell megszólalnom, pedig jó a beszélőkém - magyarul. Ha születik valami jó megoldás, azt megvárom. :)
2012. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is magasan integetek akkor, ugyan ilyen vagyok!

Tudom, első olvasásra kicsit körberöhögtök, de nekem az vált be, hogy a kedvenc CSI és NCIS sorozataimat angolul kezdtem el nézni, így ment ez már kb 2-3 napja, amikor a férjem kérdezett angolul és egyből mondtam rá a választ, mind a ketten meglepődtünk! A másik, amit használtam, hogy színes ragasztható fecnikkel felcímkéztem a szobát pl. és a konyhát is. Amikor elmentem valami mellett, ránéztem, és alkottam magamban a mondatokat.


Nyilván a sorozatnézés nem a legjobb, mert csomó szleng van benne, egy idő után elragadott a ritmus, és ha kérdezett férjem, angolul ment a válasz. Aztán jött a verzió, hogy telefonon és itthon is egyre többet beszéltünk angolul. Ha valami nem ment, körbeírtam vagy magyarul rávágtam ( :D ) de én tudom ajánlani ezeket a módszereket!

2012. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9.vagyok, lemaradt:

előtte voltunk kint Londonban, és ott is vért izzadtam, mert közölte a kedves férjem, hogy ha nem rendelek magamnak, nem eszek. Ott kezdett el igazán piszkálni a dolog, jöttek sorban az általam leírtak!

2012. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!