Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van mindenből, egyik...

Elegem van mindenből, egyik napról- a másikra élünk, ez kihatással van a családi életünkre is-más is volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Dolgozunk látástól-mikulásig, de mikor a csekkeket befizetjük,ételre semmi pénzünk sem marad (s az sem biztos,hogy be tudjuk fizetni az aktuális csekkeket)-voltatok ilyen nehéz helyzetben,mint mi?Most is fizetési előleget kellett felvennünk,mert nem volt ételre sem pénzünk,és egyfolytában ezen idegeskedem...nincs mostmár szinte boldog,nyugodt pillanatom...ááááááá-mikor lesz itt jobb a helyzet???

2012. aug. 30. 11:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
sajnos ismerős a helyzet, egyetlen épkézláb ötletem van: próbáljatok meg olyan lakást keresni, ahol kisebb a rezsi. Sok erőt, megértelek!
2012. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
huhh ,valami netes munka nagyon érdekelne engem is,mert azt itthonról is kényelmesen tudnám végezni,s nem igényel különösebb "előkészületeket " sem.
2012. aug. 30. 11:33
 13/31 A kérdező kommentje:
11:23-ast sem irigylem....áááááá...borzasztó...
2012. aug. 30. 11:35
 14/31 anonim ***** válasza:

11.31es vagyok. Ja és még valami: mondom, ismerős a helyzet, de arra, nagyon vigyázz, hogy a dolog ne menjen a családi békességre, pároddal való kapcsolatodra. Ha kell, menjetek el esténként sétálni, vagy bármi, de az életetek, kapcsolatotok fontosabb az anyagiaknál.


Nagyon drukkolok!

2012. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
óóóóóó nagyon köszönjük-aranyos vagy...-hát szerintem ez lehetetlenség,folyton ideges vagyok,feszült,semmire nem vagyok így képes..
2012. aug. 30. 11:41
 16/31 anonim ***** válasza:

Keress a neten, páromat pl pár hónapja megkeresték, hogy skípe-onkeresztül lenne munka. Értékesítési és biztosítás-kötés, ügyfélszolgálat, stb, ilyen munkát végez, jó eredménnyel. Ezért keresték fel, hogy ugyanez lenne, napi 2-3 órában skype-on keresztül. Nem fogadta el, mert egy másik másodállásba kezdtünk akkor. Lehet írni cikkeket online lapokhoz, vagy akár magazinokba, folyóiratokba. Ehhez mondjuk nem árt némi ismeretség, és nem is kapsz azonnal pénzt érte, de van olyan ismerősöm, aki csak kedvtelésből kezdett írni az egyik helyi lapba, aztán már a lap fogadta többet az írásait, leépítések és átszervezések voltak. Az olvasók azonban visszakérték őt, mert tetszett nekik amiket írt, így pár hónapon belül teljes munkaidőben, jó fizetéssel a lapnál dolgozott.


Adjátok el az autót, teljesen felesleges, csak viszi a pénzt. Akár áron alul is. Mi is most adtuk el a régi, majdnem 20 éves, de jó autónkat, 650-et megadtak érte. Nem tudom, milyen autótok van és mennyi idős, milyen állapotban, de pár százezret biztosan ér, ez is egy kis segítség lenne. Mekkora házban éltek ketten? Nincs esetleg ismerős, aki hasonló helyzetben van, vagy albérletben él, stb? Egy részét kiadhatnátok, ha van üres szoba, akkor kézenfekvő. A kerti munkáknál ő is besegíthet, és persze így mindannyian jobban jártok, ha meg tudtok egyezni egy havi fix összegben.

2012. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Ha munkát keresel, ezt tudnám ajánlani:


[link]


Nekem bejött, már nincs rá időm, de mikor dolgoztam benne, átlagosan heti 20 órás munkával (délután plusz este) 20-30e ftot összehoztam.

2012. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
68%
milyen munka ez?
2012. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%
javaslom a kattintást, majd az értő olvasást :) Ha utána van kérdés, szívesen válaszolok.
2012. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ismerős a helyzet.

Ha leírnám a jelenlegi anyagi helyzetem történetét, senki nem hinnél el hogy igaz. Olyan, mint egy rossz film, ahol minden rossz megtörténik. Devizahiteles vagyok, hogy miért, azt most hagyjuk, de nem jókedvemben vettem fel.

Amikor nagy nehezen kinyögök minden számlát, akkor tuti kitalálnak valami hülye fizetni valót. Mintha azt mondanák, hogy kösz a pénzt, amit küldtél, de küldjél még. Csak nincs miből. Pl. befizettem az utolsó elmaradt gázszámlámat is, erre kiszámláztak több, mint 100.000 Ft-ot, éves elszámoló számlaként, úgy, hogy télen volt 18 fok a lakásban. ??????????? Vagy kitalálják, hogy akinek nincs érvényesített vízórája, az fizessen plusz 15.000.- Ft-ot havonta közös költségbe. Csak épp egy vízóra csere is 20.000.- Ft. Vagy kiderül, hogy a halott anyámnak volt egy munkáltatói kölcsöne, és ezt ki kell fizetni, mert azt is megörököltem, és persze a testvérem nem segített.

Ilyen hülye helyzetekre jó lenne egy kis biztonsági tartalék, de nincs miből tartalékolni. Pedig nem élek luxuskörülmények között. Volt olyan, hogy annyira nem volt pénzem, hogy kaját vegyek, de volt otthon lencse. Azt csak úgy magában megfőztem, és azt ettem két napig, mert nem volt más. Ruhát nem tudom mikor vettem magamnak utoljára, akkor is turiból. Pedig dolgozok 8 órában. Túlórákkal, amit nem fizetnek ki, jó esetben le lehet csúsztatni.

Nem is beszélve a kormány hülyeségeiről, hogy most már egyre többet vesznek el tőlem. Ugyanabba a munkakörben, ugyanazon a munkahelyen jóval kevesebbet keresek, mint két éve, pedig nem változott az alapbérem. A munkáltató meg széttárja a kezét, hogy ez van, ezt kell szeretni, béremelés meg nuku. Ja, és közben természetesen semmi nem lett olcsóbb.

Nem hiszem, hogy ennek egyszer vége lesz, de én már feladtam, leszarom nagy ívben, ha tartozásom van. Fizetek, amennyit tudok, osszák be, nekem is be kell osztani a pénzt.

2012. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!