Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg anyát?

Hogy győzzem meg anyát?

Figyelt kérdés
Általában, ha egyedül vagyok itthon, akkor elforgatom a felső reteszt az ajtón, hogy biztos ne tudjon bejönni senki. Anya, mikor hazaér, mindig csenget és utána ki vana kadva,hogy minek zárom be az ajtót, meg hogy én kizárom őt a saját házából. Nem zárom ki, én csak félek egyedül itthon úgy, ha nincs biztonságosan bezárva az ajtó és nem alaptalanul. Ma is 11 órakor, mikor egyedül voltam itthon, több lakásba is megpróbáltak betörni a cigányok. Féltem a házunkat, az értékeket, mindazt, amit éveken át gyűjtögettem (könyvek, vázák stb..) Illetve egy másik kérdés: hogy lehet védekezni az ilyen betörések ellen panellakásban?
2012. aug. 30. 15:34
 1/6 A kérdező kommentje:
18/L
2012. aug. 30. 15:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet-e győzni, de ha egyszer betörnek hozzátok (ami remélem nem fog megtörténni), akkor biztos észbe fog kapni, hogy mégiscsak be kell zárni azt az ajtót.

Védekezni szerintem egy paprikasprayel tudnál, egy bottal, amit nem törik el ránézésre, riasztó, ha lehet olyat panelba (nem laktam panelban soha), az értékeidet zárd el vagy dugd el egy biztonságos helyre.

Ha ezek nem segítenek, akkor esetleg megpróbálhatnál venni egy kamerát, mert ha ugyanazok a személyek az elkövetők, akkor leleplezed őket és nem lesz több betörés. Vagy megbeszélhetnétek a többi lakóval, hogy közösen vesztek egyet és akkor mindenki haszna.

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért nem magyarázod el neki, hogy félsz?

Egyébként szerintem zárakon kívül semmivel. Esetleg valahogy jelezni a külvilág felé, hogy otthon vagy. Égő villany, bekapcsolt tv.

Esetleg még biztonsági ajtó.


De ahova be akarnak törni, oda betörnek.

2012. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kamera nem rossz ötlet, de ha látod, hogy valahova be akarnak törni, ki kell hívni a rendőrséget.

Ők mégis többet tudnak tenni a PA63-al, mint te egy bottal :D

2012. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy vascső mindig jóljön. De komolyan nem hülyülök. Mivel apum katona itt nem sok veszély van... :P

Azért ne arra gondoljatok hogy egy F-22 es áll a garázsban :D

2012. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezen jót nevettem xD

Első voltam.

2012. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!