Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság is szokták zabigyerek...

Manapság is szokták zabigyereknek csúfolni a házasságon kívül született gyerekeket?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, hogy nem szeretnék férjhez menni, de gyereket szeretnék egyszer. Csúfolni fogják, ha megtudják hogy az anyukája nincsen férjnél? Vagy ezt manapság már nem tartják számon?
2012. aug. 30. 15:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
a gyereket eszembe sem jutna, sőt, a szüleit sem, ha példás "házasságban" élnek, értitek, együtt, akár élettársként, de szeretetben. Az dühít, ha mindketten tojnak a gyerekre, és kacsingatnak ezer felé, de a gyerek, az kellett nekik, azt nem tudom mire... szegény kicsi, nem tehet róla... a szüleire haragudnék, azok a "zabiszülők"
2012. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Sose hallottam még fiataloktól, hogy csúfolnák az ilyet. Szerintem ez manapság, ha nem is általános, de megszokott.
2012. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

5-nek.

Elég érdekes felfogásod van és nagyon rendes vagy, hogy csak fattyúnak gondolod és nem mondod ki. Ha egy gyerek házasságba születik és szétmennek a szülők és ezt te nem tudod, az is fattyú?

Kedves kérdező! 2 éves múlt a kislányom és nem vagyunk összeházasodva az apjával. 12 éve vagyunk együtt és nem érezzük fontosnak, hogy házasok legyünk. Ez már nem olyan fontos, mint volt 50-60 éve. Nyugodtan vállalj úgy gyereket, ahogy neked jó és ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol vagy mond.

2012. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
Erre szoktam azt mondani. hogy ne foglalkozok vele ki mit mond a hátam mögött, legalább jó helyen jár, hogy kinya*ja segGem
2012. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ma a házasság alig érték.

A hiánya inkább általánosnak mondható.


És ennek EGYEDÜLI pozitívuma az, hogy nem csúfolják a házasságon kívül született gyermekeket.

2012. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Miért kellene, hogy érték legyen a házasság?

A boldog párkapcsolat az érték. Nem feltétele a házasság.

2012. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
nem manapság már nem zabigyerekeznek le egyetlen egy gyereket sem ,mert nem házaságban született.
2012. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%
Terhes vagyok.A párom kb. 2 hete ezzel a mondattal kérte meg a kezem: zabigyerek legyen, vagy ne a gyerekünk? Én nem is igazán tudtam mit jelent a zabigyerek -azóta utána olvastam-, de annyira undorítóan éreztem magam, hogy egy ilyen szóval illeti a gyerekünket, hogy elmondani nem tudom. Egy biztos soha az életben nem megyek hozzá e miatt a lánykérés miatt.
2012. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%
hát nem ez a legudvariasabb leánykérés.
2012. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
40%
A zabigyerek elavult. A fattyú az időszerű. Persze nem minden házasságon kívül született gyerek fattyú, de akit nem vártak, nem együtt terveztek, csak úgy besikerült, az mindig is fattyú volt és az is maradt.
2015. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!