Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belefáradhattam a gyereknevelé...

Belefáradhattam a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
11 éves lányommal élünk ketten egy albérletben. Házasságom hat éve felbomlott, már nem tudok megbízni a férfiakban. Tervezett gyerek volt a lányom, nagyon akartuk, veszélyeztetett terhes voltam, majdnem belehaltunk a szülésbe, ezért nem is vállaltunk több gyereket. Most pedig olyan vagyok, mintha most jött volna ki rajtam a szülés utáni depresszió. Nincs türelmem hozzá, gyakran ok nélkül leszidom, nem tudom mi van velem. Ha pl. segít a házimunkában az a baj, ha nem, akkor meg az. Komolyan mondom, olyan mintha én lennék a gyerek (lehet leszidni, tudom hogy megérdemlem) Tegnap is voltunk vásárolni az iskolakezdéshez, nem tudta eldönteni hogy milyen táskát vegyen, én meg már ott voltam hogy én hazamegyek és vegye meg ő amit akar, elegem van. Most kedzem érezni, hogy hiányzik a régi életem, amikor csak a tanulás volt és a szórakozás. Van állandó munkahelyem (egészségügyben dolgozom), de akkora stressz még sosem ért hogy itthon ilyen legyek a lányommal. Őszintén kimondom, bár nagyon sajnálom, hogy már valahogy nehezemre esik vele foglalkozni, vagy elmenni vele valahová, pedig lenne rá alkalom. Pedig nagyon szeretem őt, és tudom hogy ebben a korban nagyon nagy szüksége van rám, és úgy mint máskor, most is sok figyelmet igényel. Rendes kislány, jól tanul, kedves mindenkivel, de annyira félek hogy az én hibámból elkallódik úgy, mint sok ilyen korú lány. Ha valami ilyen történne vele azt soha nem bocsátanám meg magamnak... Most is az van, hogy "lepasszolom" anyukáméknak, én meg elmegyek a barátnőimmel a cukrászdába, vagy sétálni, ahelyett hogy vele mennék. Tudom, hogy nagyon gyerekesen viselkedem, tényleg mintha én lennék a gyerek. Egyébként sosem bántanám, se szóban, se máshogy ilyenre ne is gondoljatok. Nem tudom mit csináljak még, mert ez így nagyon nem jó. Tudtok valami ötletet?

2012. aug. 30. 17:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%
Tetszenek azok a válaszok, ahol "lepasszolnák" a gyereket máshova, míg a szülő pihen...
2012. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A helyedben először is leülnék a lányommal beszélgetni, és elmondanám neki mindezt amit ide leírtál.


Ezután elkezdeném kutatni önmagamban a válaszokat. Mitől vagyok feszült, mi az ami esetleg hiányzik az életemből, mi az ami segítene változtatni ezen a helyzeten. Kicsit elmerülnék önmagamban relaxáció, meditáció, vagy kellemes zene hallgatás közben....


Legtöbbször a válaszok az orrunk előtt vannak, csak annyi felé kell néznünk, hogy éppen csak azt nem látjuk ami előttünk van. Lassíts le, és pihenj egy kicsit. És nem kell ehhez a lányodat elküldened a házból, mert -ahogyan írtad- nincs vele semmi gond. Nem kell attól félned hogy bármi baj lesz vele ha őszinte leszel hozzá amennyire csak lehetséges, és ne félj kimutatni a szereteted. Nyugodtan megölelheted, örülni fog neki!! :)

2012. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A passzolgatással azért vigyázz, mert ha a lányod megérzi hogy így viszonyul hozzád, akkor könnyen elkallódik vagy elfordul tőled. Szerintem gondold végig hogy igazából mire is vágysz mit szeretnél. Lehet nem is a lányod a fő bajod csak rá vetíted ki. Elhiszem hogy válás után nehéz bízni a férfiakban de talán mégsem kellene feladnod. Ha találnál valakit aki felráz boldogságot csempész az életedbe, lehet a lányoddal is türelmesebb lennél, és neki is jól jöhet egy pót apu:) Írtad hogy hiányzik a régi életed tanulás, szórakozás. Nos az a tipikus bulizós időszak már lehet elúszott, de ki mondta azt hogy tanulni késő? Ha nem is rögtön tanfolyamra vagy levelezős fősulira iratkozol be ( bár ezekre is lehet) hasznosíthatod a szabadidőd tanulásra. Pl. idegennyelvek. Azt egyedül is el lehet kezdeni, veszel egy kezdő nyelvkönyvet a számodra szimpi nyelvből, vagy bármi mást ami érdekel, amivel lefoglalod az agyad.

Esetleg sportolhatsz is, az is levezeti a feszültséged. Futás, úszás, aerobik...fő hogy a lányoddal legyél kicsit körültekintöbb mert ha tényleg jó gyerek akkor inkább hálát kéne adnod az égnek hogy ilyen. vedd figyelembe átlagosan milyenek a kamaszok.. Sok sikert!

2012. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
*viszonyulsz hozzá...bocs :)
2012. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
hany eves vagy?
2012. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az apja nem keres minket, úgyhogy én sem fogom őt, nem hiányzik nekünk. 26 évesen szültem, most vagyok 37, úgyhogy volt időm szórakozni annak idején.
2012. aug. 31. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!