Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Nagyjából 5 éves koráig nagyon beteges volt, napi szinten injekciózták. Egyúttal volt egy hentes gyerekfogásza, aki érzéstelenítés nélkül fúrt, húzott.

Valószínűleg ezek miatt kialakult egy fóbiája a tűktől és a fogorvosoktól. Vérvételekre kísérem, ha kell, ilyenkor tényleg elájul, falfehér, remeg, csak fekve tudnak vért venni tőle.


Fogorvoshoz nem fájdalmas beavatkozásra elmegy, de a komolyabbakat már halogatja (bármi, ami érzéstelenítést igényel). Néhány hónapja napokig szenvedett fogfájással, mire a fájdalom felerősödött annyira, hogy belement a fogászatba, sajnos ki is kellett húzni neki.


Most van egy tömésre váró foga, a biztonság kedvéért én is ugyanakkorra kértem időpontot, ugyanoda. Már megint próbálja kihúzni magát alóla. Közben látom az őszinte rettegést a szemében a beavatkozástól.


Szeretnék neki segíteni, mert az nem állapot, hogy addig halasztgatja a beavatkozásokat, amíg pokoli fájdalmai nem lesznek.

Kifejezetten erőltetni nem akarom. Nagyon nyugodt és kedves természetű, ez az egy téma, ami előhozza belőle a házisárkányt.


2012. szept. 3. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy van ahol végeznek altatásban beavatkozásokat. Lehet, hogy neki ez lenne a legcélszerűbb.
2012. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nem ismerem őket, de esetleg egy ilyesmi?

[link]

2012. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az ötlet nem rossz. Viszont nekem volt már altatásos műtétem és vénásan adták az altatókoktélt. Ha itt is így van, akkor a tűn bukik a történet sajnos.
2012. szept. 3. 09:37
 4/15 anonim ***** válasza:
lehet, hogy hülyeség, de régebben hallottam olyat, hogy valakit hipnózissal szoktattak le a dohányzásról. Ezt nem lehet alkalmazni a feleségednél? Hogy hipnózissal gyógyítsák ki a tű félelméből?
2012. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

rákérdezni érdemes lehet az ózonkezelésre stb


[link]

2012. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a hipnózist nem ajánlanám:(
2012. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocs, de akkor gyereket sem terveztek? Mert a 9 hónap alatt bizony van jónéhány tűszúrás, a szülésről nem is beszélve!
2012. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2012. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is rettegek a tűktől, bár fóbiának nem mondanám, de azt kell mondjam ehhez egy ember kell aki fogja a kezedet és egy másik (én), aki "össze szorítom a fogaimat" és előtérbe helyezem azt, hogy ez a hasznomra válik, igyekszem erre gondolni és végig csinálni.

Rendszeres véradó vagyok, de a véradóban már tudják, hogy szúrás előtt beszélni kell hozzám minden hülyeséget és megnyugtatni, még véletlenül se nézzek oda, mert ugyan a szúrás nem kifejezetten fáj, de ha arra koncentrálok konkrét hiszti rohamot tudok kapni és végig szenvedem azt a 10 percet, amíg lefolyik a vér halál félelemmel, verejtékezve. Hogy miért vagyok mégis véradó az egy jó kérdés és hosszú lenne a válasz, a lényeg hogy felül tudok emelkedni a félelmeimen ha nagyon akarok és valószínűleg a feleségednek is az kell, hogy nagyon önuralommal menjen el egy ilyen helyre!


Az egyetlen, amit soha nem felejtek el és sosem engednék, nem élnék át újra, az az hogy az arcüregemet szúrják. Gyerekkori rossz élmény, szerintem ha választanom kéne, akkor inkább meghalnék, minthogy azt mégegyszer...

2012. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egész gyerekkoromat kórházba töltöttem, kétszer is műtöttek, volt szúrva az arcüregem (arra én is azt mondom hogy inkább szenvedek, mint mégegyszer az), volt olyan ideggyulladás az állkapcsomnál ami csak később derült ki, és több fogamat kihúztak miatta. A fogorvosaim mind barbárok voltak, igaz kaptam érzéstelenítőt, de vagy nem hatott, vagy úgy túladagoltak hogy a mentő vitt el...

A fogorvostól mai napig rettegek, de szerencsére találtam egy kedves nőt, aki úgy fúr, hogy meg se érzem. Hozzá nem félek menni. Elsőre nála is remegtem, de magánba mentem, és elmeséltem neki hogy mennyire félek. Megértő és kedves volt, szóval minden egyes alakommal úgy jöttem el hogy kicsit küzdöttem le a félelmemből. Azóta hozzá bátran megyek, és elértem oda hogy legutóbb kontrollra mentem magamtól, tehát nem azért mert fájt valami, és azt mondta minden a legnagyobb rendben. :)

Minden orvossal bizalmatlan vagyok, tehát akármi bajom van, legalább három dokinak kell igazolnia, mielőtt elfogadnám a diagnózist, persze úgy hogy nem tudnak egymásról.

Hogy tudnál segíteni? Szerintem keressetek olyan fogorvost, aki külsőre is szimpatikus, lehet hülyén hangzik, de az én dokinénimnek nagyon szép megnyugtató zöld szeme van. Volt olyan orvosom aki hiába volt jó szakember, féltem tőle, mert egy nagydarab morcos kinézetű fickó volt. Szóval ha megvan a szimpatikus doki, akkor úgy menjetek el, hogy nem fog csinálni semmit, csak felméri a terepet, és elmondjátok hogy mi a gond, hogy a feleséged mennyire retteg. Ezt jó előre tisztázzátok egymásközt, hogy ne féljen annyira, meg majd az orvosnak is mondjátok, akár már időpont egyeztetéskor (ha ilyen kapkodós végig se hallgat már bejelentkezéskor sem, oda fölösleges menni, az személyesen is kapkodni fog, meg lerázni) Szóval nekem ez így bevált. Esetleg előtte vegyen be nyugtatót, vagy lehet az orvos is tud neki beadni a beavatkozás előtt (az érzéstelenítőre úgyis várni kell).

Erőltetni, kényszeríteni nem lehet, nem is szabad, de mondogatni, bátorítani, támogatni lehet. Persze mindent csak módjával. Ha van az embernek egy biztos támasza szerintem minden fóbiát, rettegést le lehet győzni. Ez az ő érdeke is, hiszen ha nem rakatja rendbe a fogait, később nagyon fog szenvedni.

Egy jó dokinál, még az injekciót se lehet érezni nemhogy a fúrást!

28N

2012. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!