Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Nagyjából 5 éves koráig nagyon beteges volt, napi szinten injekciózták. Egyúttal volt egy hentes gyerekfogásza, aki érzéstelenítés nélkül fúrt, húzott.

Valószínűleg ezek miatt kialakult egy fóbiája a tűktől és a fogorvosoktól. Vérvételekre kísérem, ha kell, ilyenkor tényleg elájul, falfehér, remeg, csak fekve tudnak vért venni tőle.


Fogorvoshoz nem fájdalmas beavatkozásra elmegy, de a komolyabbakat már halogatja (bármi, ami érzéstelenítést igényel). Néhány hónapja napokig szenvedett fogfájással, mire a fájdalom felerősödött annyira, hogy belement a fogászatba, sajnos ki is kellett húzni neki.


Most van egy tömésre váró foga, a biztonság kedvéért én is ugyanakkorra kértem időpontot, ugyanoda. Már megint próbálja kihúzni magát alóla. Közben látom az őszinte rettegést a szemében a beavatkozástól.


Szeretnék neki segíteni, mert az nem állapot, hogy addig halasztgatja a beavatkozásokat, amíg pokoli fájdalmai nem lesznek.

Kifejezetten erőltetni nem akarom. Nagyon nyugodt és kedves természetű, ez az egy téma, ami előhozza belőle a házisárkányt.


2012. szept. 3. 09:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg menjetek el egy jó pszichológushoz, aki segít leküzdeni a fóbiát. Az életben úgy is sok hasonló helyzet lesz még, nem lehet mindig elaltatni.
2012. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nos ha megvan az időpont akkor az indulásig már ne beszéljetek róla.Most letisztázod vele hogy ekkor indulunk és kész.Teljesen már témákba bonyolodjatok bele,utközben is lehet beszélgetni másról mégha látod hogy nem figyel 100%san akkor is nyomd a rizsát neki.


Nekem is problémás a fogorvos ugyanis valamirt nem tudnak elzsibasztani rendesen.Több orvosnál jártam,klinikán voltam ahol a dokinő vagy 15ször probált megszurni és nem értette miért nem hat az injekció.Igy műtötek,félig érzéstelenitve,de ha kell ujból megyek mert muszály,egyszer fájt istenigazán a fogam mert nem mentem időben,hát azt mondtam soha többet nem várom azt meg.

2012. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Én kerek-perec megmondanám neki, hogy nem akarok egy foghíjas feleséget,akinek 30 évesen protkó kell,úgyhogy csináltassa meg a fogait még időben. A rossz fog számos betegség forrása lehet sajnos...
2012. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Amúgy erős nő, ez az egyetlen "parája". Illetve a magas, nem biztonságos helyektől fél, de ilyennel nem találkozik túl gyakran - na bumm, ipari alpinista se lesz.


A vérvételekre el szokott menni, el is kísérem, tudja, hogy ha már küldik, akkor muszáj. Mivel 50 kg alatt van, a véradást megússza.Vérvételnél fogom a kezét, ő az enyémet kishíján eltöri, néha ápoló térdel rajta, de megoldjuk :)


Most betettem neki néhány rész Family Guy-t (kedvence), addig is inkább nevet.


Mondom, amennyire kemény üzletasszony és határozott ember, annyira egy rettegő kislányt látok, ha fogorvosról van szó vagy tűkről.Fogtisztításra rendszeresen jár, csak az "adok egy érzéstelenítőt" résznél borul bili. Egyszer egyedül ment tömésre, megszökött a váróból...


Közben kimentem, felhívtam a fogorvost és elmondtam neki, hogy legyen kedves átmenni bájos gyerekfogászba, mert hiába felnőtt a nejem, ettől retteg. Kedves volt az orvos, megígérte, hogy nagyon oda fog figyelni és duruzsol neki. Néhány perc múlva indulunk, remélem minden rendben lesz.

2012. szept. 3. 14:55
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezeket egy pszichológus terápiával elég jól tudja kezelni.
2012. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!