Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egyszerűen nem...

Mit tegyek? Egyszerűen nem akarja megérteni.

Figyelt kérdés

Férjemmel elválunk, most lesz a tárgyalás (az első) de már egy éve nem lakunk együtt. Normálisan válunk, nincs csatározás, gyerekeket hozza viszi ahogy tudja és van rá ideje. Rendes Ő is, én sem akadályozom semmiben a gyerekek fontosak.

A gondom az APÓSOM. mÁR AKKOR SEM SZERETTEM AMIKOR HÁZASOK VOLTUNK DE JÖTT MINDEN HÉTEN LÁTOGATNI AZ UNOKÁIT (MOST 1,5 ÉS 4 ÉVESEK A GYEREKEK). Sok volt a vita kettőnk közt, elég vaskalapos és rettentő akarnok. Mindig mindent leszól.

Most hogy külön élünk ritkítani kezdtem a látogatásait több okból is. Neki ez nem tetszik ragaszkodik a heti egy délutánhoz nálunk. Mondtam neki hogy intézze el a fiával, hetente ha elviszi látogassa meg Őket ott ahol lakik a jelenlegi barátnőjével. EGyedül két gyerekkel intézem a saját családomat, meg a mindennapi életet, épp elég nem plusz még az apósom is.


Nem érti meg, fenyeget, hogy Ő ezt nem tűri el, satöbbi. Azt mondta nem érdekli ha majd dolgozom akkor is jön heti 1x és neki senki se tiltsa meg. Én viszont nem vagyok rá kíváncsi, van elég bajom, nem még vele is foglalkozni. Mellegles megjegyzem a saját fia sem találkozik vele csak nagyon ritkán, mert nem jönnek ki egymással. Míg itthon lakott minden látogatását ugy kellett intéznem, hogy jaj csak össze ne fussanak.


Én ezt már ne bírom cérnával. És nem és nem és nem érti meg.

Mit tegyek?


2012. szept. 3. 11:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beengedni a házba,ennyi. Nem kell neki ajtót nyitni, nem kell neki felvenni a telefont,el kell küldeni. Ha akarja,ha nem.
2012. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
És kitartást Neked!
2012. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
a bíróságon erre is ki lehet térni, és majd annyiszor látja, amennyiszer a bíróság megszabja. amúgy megértelek :(
2012. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyél már ilyen gyámoltalan! Megmondod neki utoljára, hogy ide többet nem jöhet. Hiába próbálkozik, nem engeded be. Valóban oldja meg a saját fiával. Senki nem kötelezhet erre. Olyan van, hogy nagyszülői láthatás, de nem téged, hanem a fiát kötelezik rá. Bár hivatalos helyen úgysem fog intézkedni.
2012. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
10%

a gyerekeidhez jön, nem hozzád... azok az ő unokái:)


a gyerekek szeretnek vele lenni? mekkorák?

2012. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

"A gyermekkel való kapcsolattartásra a szülőkön kívül jogosult még a nagyszülő, a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások nem bírósági, hanem gyámhivatali hatáskörbe tartoznak."

Ez állítólag innen van: 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet

2012. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
13%
apósodnak igaza van, úgyhogy egyezzetek meg:)
2012. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%
Azért az tényleg nem elhanyagolható részlet, hogy a gyerekek mekkorák és milyen a viszonyuk a nagypapával. Én sem bírom az exem családját, de a fiam imádja őket és ők is nagyon szeretik a fiamat, így elviselem a látogatásukat, még azt is, ha több napra jönnek (külföldön élünk, nem tudnak csak átugrani, a fiam miatt meg nem küldöm őket hotelbe).
2012. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Írtam mekkorák. Persze miért ne szeretné az unokáit, de látogatja elmondása szerint a fiánál meg a barátnőjénél. Nem jövök ki vele, és kellemetlenül érem magam, ha itt van, mit mondjak neki? Bájologni nincs erőm.

A volt férjem apráól beszélünk. Unoka ide vagy oda, látja Őket az apjuknál akkor nekem miért kell gardíroznom?


NEM SZERETEM! Na, és nem akarok vele heti egy délutánt eltölteni.

Nem hiszem hogy nem érthető.

A gyerekek apjával minden rendben, jól kijövünk. Tényleg akkor viszi hozza amikor akarja, gyerekek rendesen nevelve, nem az apjuk ellen. Most ez tényleg nagy kérés. Nem vagyunk már egy család, nekem ez nem fér bele. És ha lesz párom? Akkor is majd heti 1x az exapósom itt tölti velünk a délutánt? Röhej.

Amugy értelemes amber nem is erőltetné....talán ha jóba lennénk de így........

Nekem ehhez nem volna pofám. Neki minden szar, neki minden játék: miért kínai vettem? Arról nem beszélve, hogy elmegy és azonnal kibeszél a hátam mögött a sógornőmmel. Nekem ez nem hiányzik.

2012. szept. 3. 12:11
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
jogod van megmondani neki,hogy nem láthatja őket, jogod van bírósághoz is fordulni. ennyi. látogassa őket akkor,amikor a volt férjednél vannak és kész! ne legyél tényleg ennyire gyámoltalan,szedd össze magad és állj ki az igazadért! nem kell neki reagálni,kinyitni az ajtót,nem kell neki semmit sem hagyni. ha nem megy el a házatok elől,rá kell hívni a rendőrséget. a saját nyugalmad meg a gyerekeid boldogsága legyen az első,akkor meg szedd össze magad és állj ki az igazadért!
2012. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!