Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egyszerűen nem...

Mit tegyek? Egyszerűen nem akarja megérteni.

Figyelt kérdés

Férjemmel elválunk, most lesz a tárgyalás (az első) de már egy éve nem lakunk együtt. Normálisan válunk, nincs csatározás, gyerekeket hozza viszi ahogy tudja és van rá ideje. Rendes Ő is, én sem akadályozom semmiben a gyerekek fontosak.

A gondom az APÓSOM. mÁR AKKOR SEM SZERETTEM AMIKOR HÁZASOK VOLTUNK DE JÖTT MINDEN HÉTEN LÁTOGATNI AZ UNOKÁIT (MOST 1,5 ÉS 4 ÉVESEK A GYEREKEK). Sok volt a vita kettőnk közt, elég vaskalapos és rettentő akarnok. Mindig mindent leszól.

Most hogy külön élünk ritkítani kezdtem a látogatásait több okból is. Neki ez nem tetszik ragaszkodik a heti egy délutánhoz nálunk. Mondtam neki hogy intézze el a fiával, hetente ha elviszi látogassa meg Őket ott ahol lakik a jelenlegi barátnőjével. EGyedül két gyerekkel intézem a saját családomat, meg a mindennapi életet, épp elég nem plusz még az apósom is.


Nem érti meg, fenyeget, hogy Ő ezt nem tűri el, satöbbi. Azt mondta nem érdekli ha majd dolgozom akkor is jön heti 1x és neki senki se tiltsa meg. Én viszont nem vagyok rá kíváncsi, van elég bajom, nem még vele is foglalkozni. Mellegles megjegyzem a saját fia sem találkozik vele csak nagyon ritkán, mert nem jönnek ki egymással. Míg itthon lakott minden látogatását ugy kellett intéznem, hogy jaj csak össze ne fussanak.


Én ezt már ne bírom cérnával. És nem és nem és nem érti meg.

Mit tegyek?


2012. szept. 3. 11:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok. Amúgy az én apósom egyáltalán nem kiváncsi az unokára. Tudod ez az igazi nagy probléma, nem az, hogy ragaszkodik a találkozáshoz...
2012. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

"ha a fia is úgy gondolja. "


értem én, de ne is haragduj a másik fél családi problémáját miért nekem kell megoldani? A "gyerekek miatt" a volt férjem is megerőltethetné magát, elvégre az Ő apja.


A másik: 67 éves emberrel nem fogok kib.aszni, hogy elzavarom Őket a játszótérre. Most jó az idő és télen? menjenek ki a mínusz 20 ba?


Ez tényleg ekkor nagy gond hogy mindenki oldja meg a saját családját.

É sne haragudj nekem igenis változott a felállás, nem vagyunk egy család. Amikor az voltunk gardíroztam az öreget, de nekem ez hol kötelességem most hetente?


Ráadásul pont leszól mindeben...azért nehogy már...

2012. szept. 3. 12:39
 23/42 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 80 %-os válaszadó, tényleg nem érted? Nem havi látogatásról van szó, maradna a heti, amikor apuka elviszi őket (mert ahogy tudja viszi őket, én értelmezésem szerint heti több alkalommal is, nem csak 2 hetente). Após menjen a fiához unokázni heti 1-szer, amikor a gyerekek ott vannak. Eddig is heti 1 alkalommal volt, csak a családi otthonban, most mi a nehéz abban, hogy másik utcába kell mennie? Mintha a házhoz/lakáshoz ragaszkodna.

Após javitson a viszonyon a fiával, ne a kérdező igya meg a levét a rossz kapcsolatuk miatt. Most tényleg neki kellene haptákba állnia minden héten?

Továbbá szó sincs arról, hogy ne töltsenek a nagypapával időt a gyerekek, csupán ne a kérdező otthonában tegyék ezt.

2012. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 88%os végre valaki megértette a lényeget!:-)
2012. szept. 3. 12:41
 25/42 anonim ***** válasza:
9%

Amíg nálatok van a nagypapa, addig van pár szabad órád. Olvashatsz egy könyvet, megnézhetsz egy könyvet, tornázhatsz, hobbizhatsz, amit akarsz, míg a nagypapa a másik szobában elvan a gyerekekkel. Nem kell vele beszélgetned, nem hozzád jön. Szerintem a gyerekek kedvéért érdemes félretenni a személyes problémákat.


Az én exem családja is megér egy misét, nem is bírjuk egymást, de mégis szállást adok nekik, ha jönnek, sőt én hívom őket. Nem hozzám jönnek hanem a fiamhoz. Ki lehet bírni a kedvéért.


8. válaszoló

2012. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Elfelejtettem leirni, hogy a volt férj nem szól bele, h a kérdező szülei mikor látják és hol a gyerekeket, de a kérdező anyja/apja nem is megy a volt férjhez verni az ajtót, h engedje be...

Mindenki intézze a saját családját. Szerintem.

2012. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
96%

De hát miért nem értitek??? A látogatás száma ugyanannyi maradna, mint eddig,nem csökkene, meg semmi, teljesen változatlan marad. Csak épp nem a József A u. 24-ben, hanem a Fő utca 12-ben. Miért ragaszkodik az após az exmenye otthonához? Megszokta a berendezést, vagy mi?

És igenis baromi zavaró lehet vki, aki állandóan beszólogat, garantáltan nem maradna végig a szobában a gyerekekkel, hogy szép csendben eljátszogasson velük.

2012. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Persze, meg lehet oldani, felajánlottam neki kéthetente egy délután. Az neki nem jó. Fenyeget hogy gondoljam át. És őt majd nem fogja érdekelni ha dolgozni megyek (egyedül oldd meg a két gyerek hurcolását) Ő jönni fog és akar hallani kifogást.


Ajánlottam neki lehetőséget. Nem kell. Nem jó. Neki úgy jó ahogy Ő akarja. Kompromisszum nincs.

Ne haragudj hogy egy ilyen emberrel nem szeretnék heti egy délutánt eltölteni.

Azt meg ugye nem gondolod komolyan hogy majd "elheverészek" amig Ő itt van vagy tornázok....


Nekem a vendég az vendég. És én rosszul érzem magam ha itt van ugy hogy nem szólok hozzá két órán át. Sok értelme van...meg a gyerek se vágja le...nem biza...


Tényleg nem lenne egyszerűbb a saját családjánal jobb légkörben eltölteni az a heti 2 órát...


Nem is értem...


Hidd el felnézek rád hogy Te ilyen vagy, sajnos én nem vagyok ilyen.

A férjemmel sikerült kialakítani a "jó" viszonyt, épp elég energiámba került. Nem szeretnék még ilyen apóssal is küzdeni.

2012. szept. 3. 12:50
 29/42 anonim ***** válasza:
3%

a lényeget értettem én is, de nem értettem egyet, ez

nem ugyanaz. :)


akkor ez most egy "légyszi adjatok igazat" kérés volt ezek szerint, nem pedig "ti mit gondoltok"?


OK, semmi gond. :)

2012. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztm hogyan értessem meg vele hogy nem akarom heti egyszer meglátogasson, nem azt hogy igazam van e vagy nincs.


Ebben a témában én igy gondolom és nem azt kérdeztem hogy helyes e. Én igy látom.


Az kérdeztem hogyan magyarázzam el neki.

2012. szept. 3. 12:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!