Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megerősödni...

Hogyan lehet megerősödni lelkileg?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan gyenge vagyok lelkileg. ezen hogyan lehetne változtatni? Pl hogyan tudnék kilépni egy 3 éve tartó kapcsolatomból amibe szenvedek? egyszerüen képtelen vagyok rá hogy továbblépjek. Miért van ez?



De több téren is "hadilábon" állok, nemtudom miért de ha történik velem valami behatás, valami negatív egyből kikészülök sírok, ideges vagyok.



Miért vagyok ennyire érzékeny? Miért nem tudok erős lenni? hiába eröltetem meg magam nem megy. Pszichológus segíthet ilyen téren?


20/L


2012. szept. 3. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Segíthet, de elsősorban magadon kell segíteni.

Tudnod kell, mennyit érsz. De pontosan kell tudni, se fölé nem becsülheted magad (gondolom, erről nincs is szó...), sem alá. Mert szerintem eléggé önbizalomhiányos lehetsz. Ahhoz, hogy tudd, mennyit érsz, meg kell ismerni magadat. Ez a legnehezebb.

+ Tudnod kell, hogy egy rossz kapcsolat csak ront az önbizalmadon, tehát az első lépés a szakítás, csak így lesz esélyed arra, hogy jobb legyen később. Igen, egy ideig fájni fog, de utána boldogabb leszel.

2012. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen eléggé önbizalomhiányos vagyok és emberek közt nem is érzem magam jól ez miatt. De nemtudom hogyan lehetne ezt lekűzdeni?
2012. szept. 3. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, nem tudok segíteni.


Csak megkérdezném, te milyen jegyben születtél?


Én oroszlán vagyok. Véremben van a határozottság és a dominancia. Sosem értettem azokat, akik nem ilyenek. Én akkor is erős vagyok, amikor éppen kalapáccsal törik a fejem...

2012. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egész biztosan nincs kellő önbizalmad, nem bízol magadban annyira, hogy ezt vagy azt képes vagy megcsinálni. Valami miatt úgy gondolod, hogy képtelen vagy pl. önállóan megállni a lábadon, valami miatt az élet hétköznapi dolgaiban is döntésképtelen vagy. Úgy érzed, mindig kell, hogy legyen valaki, aki megmondja, hogy mikor mit kell csinálni, mikor mi a helyes, stb. Vagy éppen ez az egész abból alakult ki, hogy ha a saját döntéseid nyomán cselekszel, akkor azért a felelősség is a tied lesz.


Gondolkozz el ezen, lehet, hogy egy nagyon régi, esetleg kisgyermek-kori esemény hatására alakult így, lehet hogy folyamatosan így neveltek.

Hozzá kell szoktatnod magad ahhoz, hogy a saját életedet te magad irányítod, és ha valamit el akarsz érni, akkor azt neked magadnak kell megteremtened. Ha esetleg közben becsúsznak hibák is, az nem baj, nem végzetes, mindenki úgy tanulta meg ezeket a dolgokat, hogy esetenként "befutott a csőbe".


Ülj le, végy elő egy db. papírt, és kezdd el felírni rá, hogy mi az, ami a mostani kapcsolatod megtartása mellett szól, (a papír bal oldalán a sor közepéig írsz), majd mellé a papír jobb oldalára elkezded felírni, mik azok a dolgok, amelyek a szakítás mellett szólnak.

Majd írd fel, ha szakítol, akkor milyen hétköznapokra számíthatsz, mik lesznek az előnyei, mik lehetnek a hátrányai. Az esetleges hátrányokat, hogyan, miként tudod kiküszöbölni. Szóval kezdj el tervezni, végig-gondolni dolgokat. Valószínű, eddig erre nem voltál rákényszerítve, mert megcsinálta helyetted más!

Hát vedd kezedbe a saját életed!

2012. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hármas: a csillagjegy nem jelent semmit.

Szintén oroszlán vagyok, és inkább a kérdezőre hasonlítok sajnos...

2012. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:

Rövid életem során eddig kétféle embertípust láttam, akik lelkileg erősek voltak.

Legegyszerűbb, ha a szélsőségeket megfogalmazom, mert úgy érthetőbb a különbség.


Van aki rosszindulatú, másokon át gyalogló, gátlástalan, önző ember. Ebbe kiválóan beleerősödött, mert mások vérét szívja. Nem túl nehéz út, bárki képes lehet rá.Komoly erőfeszítést sem igényel.

Ne felejtsd, egy gyereket sosem kell megtanítanod a rosszra, az valahogy jön magától. Egymástól is azonnal megtanulják. Érdekes!

Ahhoz, hogy rendes ember legyen, szüleinek is, neki is komoly erőfeszítés kell.

Úgy tűnik, rossz embernek sokkal könnyebb lenni.


Másik embertípus, aki a becsületben erősödik meg. Igyekszik igazságos, rendes, másoknak segítő.. stb.. lenni.

Ezt csak következetesen, szilárd eltökéltséggel lehet elérni. Nem megalkudni a mocsokkal, ami körbevesz, ami mint említettem a legkönnyebb út.


Amit ki akartam az egészből hozni, hogy rendes embernek nehezebb az útja, kevesen vannak, mégis ők azok, akik példái annak, amit úgy hívunk: ember.


Egyszer egy volt főnököm úgy fogalmazott, mindenkiben két személyiség él. Te döntöd el, melyiket táplálod.

Van benned egy jó, és egy rossz.

Táplálni egy időben csak az egyiket tudod és az megerősödik. Ha a jót táplálod, akkor a rossz elgyengül, és fordítva.

A jó személyiség tehát úgy tud megerősödni, hogy először is döntesz mellette, mi akarsz lenni, másodszor pedig azzal táplálod, ami jó, ami igazságos, ami becsületes,...és az fog megerősödni.

Remélem elég érthetően fogalmaztam és elég gyakorlati.


Még egy gondolat. Most jutott eszembe, hogy vannak semlegesnek tűnő adottságok, pl. az okosság.

Azért nem írtam egyikhez sem, mert ezek a fajta tulajdonságok mindkettő területen használhatóak.

Hadászati tudomány talán a legjobb példa erre, vagy mondjuk az atomerőművek.

Ha jó célra használsz okosságot, akkor az príma, de ha rosszra akkor az óriási pusztulás.

2012. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: teher alatt nő a pálma. :) Kezd el jobban küzdeni és ne hagyd el magad, sportoljál, tűzz ki célokat és azokat következetesen csináld is végig. Így meg fog nőni az önbizalmad és helyre kerül az életed. Ja és ne keseregj a múlt miatt és ne aggódj a jövő miatt, élj a jelenben!
2012. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mindig ilyen voltál? Mert én is hasonló cipőben járok most, pedig nem is voltam ilyen gyenge soha. Mindenen elsírom magam, rögtön összetörök ha valami negatív dolog ér. Én arra gyanítok, hogy a barátom van rám ilyen hatással, elgyengültem mellette, jellemtelen, megalkuvó lettem. Ez nyilván nem csak az ő érdeme, mert csak azt lehet kihozni az emberből ami benne van. Én is tojok elhagyni őt, mert ráadásul anyagilag is rászorulok. Most hétvégén csúnyán összekaptunk, két napot agonizáltam ahogy szoktam, és akkor egyszer beugrott, hogy senki nem fog segíteni rajtam,ha én nem teszem meg. Célokat tűzök ki, munkát keresek sokkal intenzívebben, nem hagyom magam lealázni és lehúzni. Ha válni kell, válok, erős leszek elhatároztam, elég a nyavalygásból és tunyaságból. Persze néha rám tör a szorongás, de állom a sarat, mert ahogy most van nem jó, ha nem változtatok csak rosszabb lesz. Keress rövid és hosszú távú célokat, és arra koncentrálj, de a fájdalomra ami ért. Sok sikert! Aki mer az nyer. Én tuti nyerek, remélem te is!
2012. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MRC31 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Gondolom a téma aktualitása megvan, igaz két hete írtad ki talán ránézel még azért. Nos, ülj le és gondolj bele, hogy ha ez a párkapcsolat téged lelkileg nem erősít hanem csak lehúz, hogy akkor az tényleg jó? Vagy szereted kínozgatni magad? De most őszintén! Egy jó kapcsolatban az ember szárnyal és kegyetlenül erősnek érzi magát, ha ez nincs meg akkor mi van? Megszokás, támaszkodás, felelősség elől menekülés, önállóság hiánya, félelmek? Nem kell szégyelld, másnak is van hibája, csak nézz szembe önmagaddal, ne félj tőle. Merj tapasztalni, élni, változtatni! Értsd meg, hogy senki sem képes segíteni rajtad, senki... Sem a szüleid, sem a társad, sőt - és most durvát mondok - az Isten sem, döbbenj rá, hogy nincs kihez futni és akkor egy csodálatos katarzis fog átjárni, megérted, hogy nem vagy egyedül. Soha nem is voltál, mert ott van melletted egy nagyszerű ember, saját magad! Azt gondolod a levegőbe beszélek? Könnyű úgy véleményt mondanom, hogy nem éltem át amit mondok? Privátba nagyon szívesen mesélek erről ha kéred, hogy lásd átéltem hasonló durva állapotot és egyedül másztam ki belőle amire Te is képes vagy. Most mondhatod nekem azt, hogy: "de te erős vagy én meg érzékeny mindenre..." és mesélek még mert én is érzékeny vagyok. Várom a privátot és szép napot!

2012. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!