Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egyedül nevelni...

Mennyire nehéz egyedül nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
És olyankor hogy telik egy nap? Mondjuk egy ovissal és picibabával.
2012. szept. 3. 15:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagyis kettőt :)
2012. szept. 3. 15:20
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

A nap ugyanúgy, mintha apuka eljárna dolgozni. Este viszont nem lehet megosztani a feladatokat és két normális, emberi, felnőtt szót váltani.


Ha van nagyszülői segítség (nekem van), úgy könnyebb).

2012. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És neked mennyi idős a gyereked?
2012. szept. 3. 15:25
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Egyedül? Annyira hogy az ember idegroncs lesz tőle.
2012. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ava87 ***** válasza:

Bocsi, nekem csak egy gyerekem van, őt neveltem egyedül egynehány évig. Amikor még csecsemő volt, jól jött a szüleim segítsége, hiszen akkor nonstop együtt voltunk, néha jó volt egyedül elmenni vásárolni, vagy bárhova.

Amikor már bölcsis volt, könnyebb volt a dolog, kivéve, ha valamiért nem tudtam odaérni időben, akkor szintén nagyszülői segítség.

Ezt leszámítva nekem nem volt megterhelő, mi jól elvoltunk ketten is, bolondoztunk, programokat csináltunk, mint bárki más. Nekem inkább azt kellett megszokni, amikor már nem csak ketten voltunk, bár azért olyan nagyon az sem esett nehezemre :)

2012. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jack háza! :-) Nagyon jó könyv, ha szeretsz olvasni mindenképp olvasd el. Lényegében erről szól. :-)
2012. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
nem könnyű, sőt van, hogy ideg őrlő, de megvannak az apró örömök is, amik enyhítenek a nehézségeken. 3 fiam van, kettő ovis, egy pici még. Reggel elviszem a nagyokat az oviba, kicsivel bevásárolok, megfőzök, takarítok, pihenünk, játszunk, délután megyünk a nagyokért. Ahogy az egyik előttem szóló írta, olyan, minta dolgozna az "apa", csak tényleg az emberi, pár- beszédet hiányolom én is esténként, mikor elalszanak a gyerekek. Végül is, velük nem tudok lefolytatni egy vita estet. :)) De úgy gondolom,akkor is megéri
2012. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Látom eddig csak anyukák szóltak hozzá,bár érthető,hisz ez a gyakoribb felállás.

Nos én apukaként mondanám,hogy nem olyan vészes.

Engem nem olyan régen hagyott el a feleségem,3 gyerekkel vagyok egyedül,igaz már nem picik/11,14,17 évesek.

Amit már előttem is megjegyeztek a nappalokkal még nincs is gond(nekem meló,nekik suli),de az esték és hétvégék már valamelyest nehezebbek a felnőtt társ hiánya miatt.

Itt nem a napi feladatokra gondolok,hanem hogy nincs kivel beszélgetni,pedig egy fárasztó nap után jó lenne egy kávé mellett. Hiába vannak a gyerekek ők nem helyettesíthetik a felnőtt társat. Meg azért esténként is jó lenne ha nem egyedül feküdnék a franciaágyon.

Mindezektől eltekintve,nem olyan nehéz,nem kell megijedni tőle.

2012. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

földgázkitermelőhely-tulajdonosként (75%) szólva:

- "igazán élvezem minden percét a gyereknevelésnek"

Egyedülálló munkavállalóként (szakmától, képzettség fokától függetlenül)

- baromi nehéz

2012. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szóval hajrá!!!!!
2012. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!