Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretjük egymást, mert...

Nem szeretjük egymást, mert külön alszunk?!

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel szóba került, hogy külön alszunk a férjemmel.

Ennek rém egyszerű oka van: én éber alvó vagyok, ő pedig piszkosul horkol.

Ettől még foglalkozunk egymással, házaséletünk is rendben, maga az alvás van külön, mert én már idegileg kezdtem rámenni a kialvatlanságra.

Nála az elalvás úgyis másodpercek kérdése, én meg nyugodt körülmények között is egy óra alatt tudok csak elaludni. Így én nem rugdalom-böködöm őt, ő meg nem zavar engem a lenyelt harsonával.


A barátnőm viszont azóta azzal nyaggat, hogy ez így nem jó, nem is szeretjük egymást.


Megoldási javaslat?


2012. szept. 3. 20:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%
A füldugó remek ötlet.... lenne, ha reggel hallanám, ahogy ébreszt a telefonom.
2012. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A barátnőd a saját portája körül sepregessen! Könnyen lehet, hogy ő meg hiába alszik a párjával (már ha van neki), közben egész más okokból van oda a kapcsolata. Azért foglalkozik másokéval...

Én megértem a problémádat. Ugyan az én párom szerencsére csak néha és kicsit horkol (ilyenkor megpiszkálom), de ha úgy horkolna, mint pl. apám, akinek sokszor át lehetett hallani a vastag falak ellenére a horkolását, én még külön emeletre is mennék. :D Hihetetlenül irritál engem a horkolás, még filmben egy pár mp-es jelenet elejéig sem bírom hallgatni, szörnyű...

2012. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Talán cseréld le a barátnődet egy jobbra. Egy megértő, toleráns, okos, empatikus, de kellően távolságtartó emberre, aki ha valamihez nem ért, nem dumál bele, pláne nem dönti el helyetted azt, hogy mit érzel a férjed iránt. (Az utóbbi már agresszió, úgyhogy jó, ha figyelsz! Miért akarja a barátnőd szétfúrni a párkapcsolatodat mondva csinált okokkal?)


Nyílván még az életében nem volt komoly párkapcsolata, nem tudja, hogy mit jelent, ha az egyik ember bioritmusa szögesen eltér a másikétól, vagy pl. az egyik horkol, mint a medve, a másik pedig minden légyszárny-zizzenésre felriad.


Nyugi, semmi kóros nincs benne. Hamarabb gallyra menne a párkapcsolatod, ha egyikőtök folyton szenvedne a másik miatt, és folyton kialvatlan lenne, ideges, morcos, türelmetlen.

2012. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

Na most lehet lepontozni.

Ha igazán szereted a párod, orvoshoz viszed mivel a horkolás az évek során nagyon súlyos egészségügyi problémákat okoz.

Ő sem piheni ki magát igazán. Az ilyen horkolók nem jutnak el az alvás REM szakaszába, és a sűrűn előforduló aponoék alatt az oxigén hiány miatt évek múlva az agy is károsodhat.

Alvás labor van már Magyarországon is sok kórházban és ott felírnak OEP támogatással egy kis CPAP készüléket amivel a férjed is horkolás nélkül tud aludni.

Részben jót akar a barátnőd tehát nem kellene rá haragudnod. A régi öregek mindig azt mondták először az ember az ágytól válik külön aztán idővel jön az asztal is.

Ha 50-60 évesek lennétek talán ok a külön alvás, de fiatalnak gondollak, még és néha jó éjszaka is odabújni a férjemhez. Átölelni egymást. Nem jó ha az ágyban egy vendég vagy "csak" a szexre.

Megoldási javaslatot kérdeztél és mivel konkrét eü. probléma a férjedé ami megoldható én ezt ezért írtam le.

Egyébként minden ember más ki ezt ír ki azt neked kell eldöntened mit szeretnél.

2012. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
39%

Ma 21:10

Egyikünk sem írta, hogy a férjeink nem jártak orvosnál, fül-orr-gégésznél, alvásklinikán és sorolhatnám.

2012. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A horkolást tényleg ki kellene vizsgáltatni, de más szempontból semmi baj nincs a külön alvással, ha ez így nektek jó. A barátnődnek lehet valami problémája az életével, mert különben nem érezné szükségét, hogy belemásszon másokéba.
2012. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az én párom csak akkor horkol úgy igazán ha nagyon fáradt. De akkor rettenetesen. Hülyeség hogy beteg, meg nem alussza ki magát rendesen. Pont ilyenkor úgy alszik mint akit fejbe csaptak. Reggel meg frissen, üdén ébred. Nem minden horkolás foglal magába betegséget. A legtöbb ember horkol. Kiderült hogy nő létemre én is horkolok, bár váltig állítottam hogy ez kizárt, mert engem idegesít a horkolás. De amikor felvette magnóra, azt hittem valami nyomdagép zakatol, olyan hangosan horkoltam. Én voltam orvosnál vele,mert azt hittem újra visszanőtt az orrmandulám, és ez okozza a horkolásomat. De (hál istenek) makk egészséges vagyok. Nincs mandulám. Az orvos is megmondta, hogy sokan a nagy fáradság miatt horkolnak. Szerinte igyekezzünk stresszmentesen élni, és ne fárasszuk le magunkat teljesen. Amióta nem hajtom magam. Amióta jól érzem magam a bőrömben (fogytam 5-7 kilót) már nem is horkolok..
2012. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
56%

Megoldási javaslatok:


1. Ne mondd el a barátnödnek, hogy nem együtt alszotok

2. Ha mßegis megjegyzést tesz, akkor mondd meg neki, hogy ez kettötök magánügye, az ö véleményére nem vagy kiváncsi.

3. Ne foglalkozz azzal, hogy mit mond, az egyik füleden be, a másikon ki.

2012. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Összebújva télen alszunk, nyáron zavaróbb az, ha egymáshoz ragadunk a melegben. Ha nem álmos, akkor megvárja, amíg elalszom és utána megy ki, addig odabújik.


De nem létkérdés az összebújva alvás, főleg, ha trombitál a fülembe. Már mindent próbáltunk. A füldugó nekem lófüttyöt se ért. Volt alváslaborban, lágy szájpad műtéten is. Semmi. Az orvosoknak sincs több ötletük.


Ha kevés alkoholt is iszik, akkor iszonyatosan horkol. Eleinte bulik után aludtunk külön. Néha órákig csendben van, aztán hirtelen horkolni kezd. Akkor felébredek.


De már gyerekkoromban is annyira éberen aludtam, hogy ha a szüleim benyitottak (résnyire csukott ajtó, nyitásnál surlódik a padlószőnyegen), azonnal felültem az ágyban. Szóval nekem alacsony az ingerküszöböm a zajokra alvás közben.

Dohányzom is, evés közben sem zavar a füst. De ha alszom és a lakás túlvégében rágyújtanak, iszonyúan zavar.

Szóval az alvókánk az egyetlen, ami nem passzol.


Házat akarunk nemsokára venni, a férjem is már úgy számolja a szükséges szobákat, hogy két háló kettőnknek.

2012. szept. 3. 21:46
 20/26 anonim ***** válasza:
Megoldási javaslat? Leszarni mások véleményét. :)
2012. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!