Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzámennél a párodhoz egy...

Hozzámennél a párodhoz egy ilyen kapcsolatban? Vagy ha nincs szenvedély, akkor nem?

Figyelt kérdés
7 éve együtt vagyunk, 6 éve együtt élünk, az álmaink, terveink ugyanazok, bár sokat vitázunk apró dolgokon. Összességében viszont nagyon szeretjük egymást, ha nincs is meg az a kezdeti hatalmas szenvedély köztünk, inkább intimitás és szeretet maradt már. Anyagi háttér megvan, van munkánk mindkettőnknek, saját házunk van, a rokonaink bírják egymást. Tehát minden tökéletes, csak elkényelmesedtünk. Attól még jó lehet, ugye?
2012. szept. 4. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a kezdeti nagy lángolás mindenhol elmúlik..s utána marad a szeretet és a tisztelet,vagy nem marad semmi.Ti szerencsések vagytok mert maradt valami.
2012. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én igen, de pl személy szerint nem hiszek a nagy szerelemben, rózsaszín ködben kötetet házaságokan, szerintem a lángolásnál sokkal fontosabb a szeretet (az igazi mély) és a tisztelet ha hosszú távon gondolkodunk.....
2012. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az igazi alap a házassághoz, nem a csillámpónis álomvilág, ami félrevezeti az embereket, és elkendőzi a másik rossz tulajdonságait. Sóval simán.


(Csak egy dologra vigyázz: nehogy elkezdj azon kattogni, hogy jajj de rossz neked nagy lángoló szerelem nélkül, mert akkor azon kapod magad, hogy annyira vágyni kezdesz rá, hogy egyszercsak belezúgsz egy random pasiba.)

2012. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, igazából jól érzem magam én így és elégnek tartom ezt az alapot, csak barátnőimtől hallottam, hogy ez így nem lesz jó és tartós, ha nincs meg a lángoló szenvedély.

De nekem fontosabb a tisztelet, a szeretet, amit nyújtunk egymás felé. És az, hogy amikor beteg voltam szabit vett ki, hogy ápolhasson. Szerintem ennél több nem is kell. De ha valakinek ellenvéleménye van, szívesen meghallgatom.

2012. szept. 4. 12:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lángoló szenvedélyből házasodni nem túl jó ötlet, mert akkor nem látják reálisan a felek egymást.

Lehiggadt, szeretetteljes kapcsolatban már van értelme, mert senki nem vesz zsákbamacskát.


A vita pedig nem baj! A férjemnek én a kezdet kezdetén elmondtam, hogy utálom a szőnyeg alá söprést, duzzogást, rejtett sértettséget. Inkább vitatkozzunk, vagy akár veszekedjünk néhány percig, de jussunk utána kompromisszumra és lássuk át a másik nézőpontját. Egyetértett, és nagyon jól működik már 8 éve a kapcsolatunk.

Ha vitázunk, akkor ki van adva a feszültség, már az elején el van intézve a probléma és senki nem hurcol vélt vagy valós sértettséget - ez utóbbit nagyobb gondnak érezném.

2012. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, ezek a barátnők... inkbb ne rájuk hallgass, hanem a saját érzéseidre. Mit tudnak ők rólad? Úgy tűnik, nem sokat, csak hajtják a saját elveiket. Attól, hogy a barátnőid, még nem feltétlen élnek ugyanazon recept szerint, szóval csak magadra és a párodra figyelj, ha a kapcsolatotokról van szó! :)
2012. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szenvedély megmaradhat, de azért bizony dolgozni kell! Sokat törődni egymással, folyamatosan meghódítani a másikat, randizni, a szexben folyamatosan megújulni.

Nyilván ez másfajta szenvedély, mint a rózsaszín köd az elején, arra nem is lehet tartósan építeni! De azért a szenvedélyért, amiről írok, érdemes dolgozni, mert attól lesz IGAZÁN JÓ egy kapcsolat hosszú távon!

2012. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem nem lenne így jó. Erről a leírásról egy lakótárs jut eszembe, nem életem párja.
2012. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont hülyeség szenvedélyből bárkihez is hozzá menni,mert elmúlik aztán utánna jönnek a meglepetések.Ilyenkor amikor még szenvedély van akkor másképpen látja az ember a másikat és amikor ez elmúllik akkor nem biztos hogy valójában őt akarod mert már másképpen fogod látni őt.
2012. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9: Nem kell hagyni, hogy elmúljon, ilyen egyszerű.
2012. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!