Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek most mérges...

Szerintetek most mérges legyek az anyósomra? én fel voltam háborodva kicsit.

Figyelt kérdés
Nem vagyok jóban az anyósommal, mert amikor először találkoztunk, akkor meggyűlölt engem abban a pillanatban. A gyerekeinket se szereti, miattam, mert én vagyok az anyjuk, bár nem tudom hogy a férjemet szereti-e azok alapján, amiket csinált.. na szóval annyi volt, hogy elmentünk hozzájuk látogatóba, (évi 1-2x max) mondta a drágalátos nagymami, hogy itt a tálca süti, egyétek, nektek sütöttem, finom! a másfél évesünk levesz 2 db sütit,mindkét kezébe, már akkor húzta a száját.. de mikor a másik 2 gyermekem is vett belőle, de már nem 1-et hanem olyan 2-3 db ot max, és én is és a férjem is vettünk belőle, már látszott rajta, hogy valami nagyon nem tetszik neki. mikor a kisbabánk odanyúlt még sütiért, kapta magát és felrakta a hűtő tetejére, mikor mi nem láttuk .. eddig, hagyján, de a kisbabánk bement az egyik szobába, ott van ilyen lenyilós szekrény, ami már nem mai csirke, ha nem fogják meg az ajtaját, letörik. a kisbabánk lenyitotta, és a nagyobbik fiam elkapta, hogy ne törjön le. erre akkorát vágott anyósom a baba kezére, hogy csak lestünk, tüstént indultam volna haza legszívesebben..
2012. szept. 4. 16:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%

Hát én a helyedbe el is indultam volna!!Egy másfél éves gyereknek még hiába mondod hogy nem szabad...feszegeti a határokat..stb.Meg hát gondolom nem tudta, hogy letöri..na mindegy.

Elhiszem a gyerekek előtt nem akartál jelenetet, de én megbeszélném a párommal a helyedben, hogy többet nem vagy hajlandó a mamikához menni, mert egy bunkó..Mindezek után meg elmennék EGYEDÜL és mind ezt a kedves anyósnak elmondanám.Nem telefonban, mert az személytelen.

Az meg, hogy évente 1X-2X látja a gyerekeket és akkor is így viselkedik, sőt még a picinek is a kezére vág az minősíthetetlen.Ha nem lát szívesen, akkor ne menj.

2012. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Van ilyen: a felnőttek kitanulnak a babázásból, ha ritkán látják,(talán sose voltak túl jók benne) a három kicsire meg -főleg ha a meglátogatott felnőtt is elvár némi figyelmet, meg a környezet is új-, ember legyen a talpán aki vigyázni tud. Elsőszülöttednek végtelen tiszteletem: az enyém egy hasonló helyzetben az erkély korlátjára mászó öccsének markolta meg a grabancát és üvöltött értem: a szoba túlsó feléből mint gyorsvonat száguldottam de még három okos fenőttön is át kellett hámoznom magam. Rohantomban hallva, hogy nem értik ez a jó fiúcska miért üvölt. (Ők voltak közelebb, és látták is mi van, mégse mozdult senki)
2012. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

De minek mentek oda egy ilyen idiotahoz?

Menjen o hozzatok, ha latni akar titeket.


Es mit mondtatok anyukanok mikor megutotte a gyereket?Mosolyogtatok tovabb?

2012. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
én a kisfiamat, a másfél éveset babámnak hívom. nem tudom miért, de így van, nálunk a családban. 8 hónapos kora alatt pici baba, 2 éves koráig kisbaba. nem tudom miért van ez, mindenki másképp hívja a gyerekét. Nem, a kedves nagymami állandóan keresztbetesz nekünk, a keverésével, akármiről van szó. a férjemet és a húgát megutáltatták egymással, még mindig tartanak a viták miatta, és vannak még ennél durvább dolgok is.. :( én csak a gyerekeket sajnálom hogy ilyen nagymamájuk van..
2012. szept. 4. 19:32
 15/19 A kérdező kommentje:
azért mentünk el hozzájuk, mert a férjemre is gondolni kell, mégiscsak az anyja, és szereti..akármennyire utálják a gyerekek, egy évben 1x minimum illik meglátogatni..
2012. szept. 4. 19:34
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

Amikor 3gyerekkel megy valaki vendégségbe, akkor nem csak az anya-apa felelőssége a lakás-ház és a benne lévő dolgok védelme, hanem a vendéglátóké is, hogy a hely bababarát legyen.

Nem azt mondom, hogy minden gyerektelen ismerős-rokon mielőtt beállít egy egy gyerekes család pucolja ki a lakást, meg dugózza be a konnektorokat, de pl zárja azt a szobát, ahol a kis gengsztereknek semmi keresnivalója nincs. Így az anyós hibája is, hogy a kicsi a veszélyes helyre bement, és ott garázdálkodott.

Nálunk is, ha a dédihez megyünk, akkor 3szobából kettő le van zárva, a harmadikban meg úgy gazemberkedhetnek a gyerekek, ahogy nekik kedvük van, és eddig senkinek se kellett csapkodni "ok" nélkül, nem törtek vázák, tűntek el iratok, firkálódtak falak...

Apósoméknál is, ahol a gyerekeimnek semmi keresnivalója nincs, ott zárt ajtókat találnak a gyerekek, amit pakolhatnak azt pakolhatják.


Ami a sütit illeti, egy gyereksereg mit imád, az édességet, pláne, amikor otthon szigor van, ritka csemege. És valahol nagyon ronda viselkedés, ha elveszik valaki elől az ételt, még csak 3gombócot ettem, van az 6is, de ki számolja vicc jut erről eszembe. Amúgy a 3évesemre is sokszor kell rászólni, hogy előbb akkor egye meg amit elvett, csak utána vegyen még, nem eszi el előle senki, a másfélévesemnek meg aztán papolhatok, ahogy jólesik, még kicsi, terelődik szépen, de még nagyon öntörvényű.

2012. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk az első gyereknél volt hasonló történet anyukáméknál. Piszkálta a gázkályha gombját, rászóltam, hogy nem szabad, de azért is visszament, és mielőtt odamentem volna, hogy elhozzam onnan, apukám a kezére vágott. Erre én fogtam a kicsit (16 hónapos volt) és egy szó nélkül eljöttünk. Másnap apu bocsánatot kért, és megbeszéltük, hogy nálunk nem a verés az első. Ha kell, elmondjuk 10x, hogy nem szabad, elhozzuk onnan, ahol veszélyes, de nem az az első, hogy odasózunk. Én hazajöttem volna. Hátha anyós is elgondolkozna.
2012. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
41%
menne a f*szom ilyen köcsöghöz
2012. szept. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Magyarázd már meg egy másfél évesnek,hogy 2 keze van,de csak az egyik legyen tele..

Normális nagymama tömi a gyereket,örül ha izlik a sütije (én nagyimat ugy kell csendesiteni,hogy ne kináljon,tömjön már mindenkit)


Kézrecsapás...nálunk nem divat a verés,se kézre sehova,akkor látta volna utoljára.

(gyerek születése előtt kifejtettem a véleményem párom előtt a szüleinek is,hgy én nevelésembe nem fér bele a kis rácsapás se,ugyhogy ők se próbálják meg,mert akkor látták utoljára)

2012. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!