Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy is segítséget...

Szeretnék egy is segítséget kérni, de nem tudom, hogy kitől. Tudnátok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, az anyukánkkal élünk én és a nővérem. Már mindketten nagykorúak vagyunk, így akár a költözést is lehetne fontolgatni, csakhogy nincs pénzünk. Anyukánk teljesen rendben van, nincs vele semmi gond, bár eléggé letört a válás óta. A nővérem, viszont..gyűlölöm. Persze nem mindig, mert a tesóm ezért szeretnem kell őt, de 21 éves és még mindig leragadt ott, hogy bántania kell engem ahhoz, hogy tudjam, hogy ő idősebb. Szerintem ez szánalmas, 19 éves vagyok, ne kelljen már verekednem..de az az igazság, hogy nem is merek visszaütni vagy bármit csinálni, mert sokkal erősebb, úgyis én jönnék ki rosszabbul. Tudom, hogy emiatt csak sajnálnom kell Őt, neki is jó nagy gubancok lehetnek most a lelkében. Én viszont nem akarom ezt többé elviselni, felnőtt vagyok, nem akarok így élni. A családból nem tudok senkivel beszélni erről, mert én vagyok nálunk az "optimista, mosolygós" és nem akarom pl a nagyszüleimet ezzel terhelni, és egyébként is, maradjanak csak abban a hitben, hogy én mindent pozitívan fogok fel. Egyszer voltam pszichológusnál egyéb okból, és nagyon jó érzés volt kibeszélni magamból azt amire jutott idő. Szeretnék még elmenni, de borzalmasan drága. Nem tudom, hogy kivel kéne beszélnem, a barátaimat nem akarom ezzel terhelni, mert egy idő után elkönyvelnének nyafogósnak, és megunnának. Szóval ha valaki tud ajánlani egy könyvet, vagy egy olcsó pszichológust, vagy bármi megoldást, azt kérem, hogy segítsen! És a segítséget előre is köszönöm. :)

2012. szept. 4. 20:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
ÉS egyébként a nővéred annyira kattant most, hogy ezt nem tudod esetleg megbeszélni vele? Lehet, hogy felfogná...nem?
2012. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
igazából azt se tudom mit mondanék neki. egyébként sokszor van (kb havonta egyszer), hogy épp jóban vagyunk és beszélünk ilyen dolgokról, de kb fél óra múlva már megint megy a veszekedés akármi miatt. de én úgy vagyok vele, hogy nem fogok azrt itt maradni h havonta egyszer lehessen vele normálisan beszélni, annyira azért nem érdekel mostmár.
2012. szept. 4. 21:57
 13/29 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert már ehhez kicsit idősek vagytok szerintem. Talán még is próbáld megbeszélni vele, hogy neked ez mennyire rossz és te nehezebben teszed túl magad ezeken a veszekedéseken, mint mondjuk ő.
2012. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

kicsit az az érzésem, hogy nagyon figyelsz a látszatra, inkább nem mutatod ki a gondjaidat, maradsz egy "mosolygós, optimista", nem akarsz senkit "terhelni", se Anyudat, se nagyszüleidet, se barátaidat...

gondolom ellenkező esetben Te szívesen meghallgatod őket és nem érzed tehernek...

De Veled ki törődik?

próbálj valódi kapcsolatokat létrehozni, tedd le néha a terhedet... :)

2012. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Menj az ingyenes pszichológushoz, a fizetős nem jobb.
2012. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

van ott a környéken valami más segítő foglalkozású egyén?

lelkigondozó, mentálhigiénés, lelkész vagy a felesége, művelődési házban valaki, a régi sulidban egy tanár, valaki, akiben megbízol? :)


melyik város van a közeledben?

2012. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
pest mellett lakok szerencsére, úgyhogy elég sok lehetőségem van, de nem érzem, hogy bárkihez is oda tudnék menni, hogy most akkor hallassa a problémáimat. volt suliba nem mehetek, mert ott tanít anyum és nem szeretném ha visszahallaná. :) lelkészhez és feleségéhez pedig azért nem, mert nem igazán vagyok vallásos, bár vallásos gimibe jártam 4 évig. szerintem ők csak a "magukfajtákon" szeretnének segíteni. elnézést a kifejezésért, nem negatívnak szántam, bár így visszaolvasva eléggé annak tűnik. tényleg bocsánat, ha ezzel valakit megbántottam.
2012. szept. 4. 22:38
 18/29 anonim ***** válasza:
Nagyon furának találom a nővéred viselkedését. ŐT is vidd el a pszichológushoz. Sajnálom ami veletek történik :(
2012. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Menj el kick-box edzésekre
2012. szept. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan beszélgethetsz a barátaiddal, rokonaiddal is, ez nem a terhelésük, ezért is vannak a barátok, nem csak a vidámságot, de a bánatot is meg lehet velük osztani. Ne félj attól, hogy emiatt kevésbé fognak szeretni.
2012. szept. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!