Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy is segítséget...

Szeretnék egy is segítséget kérni, de nem tudom, hogy kitől. Tudnátok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, az anyukánkkal élünk én és a nővérem. Már mindketten nagykorúak vagyunk, így akár a költözést is lehetne fontolgatni, csakhogy nincs pénzünk. Anyukánk teljesen rendben van, nincs vele semmi gond, bár eléggé letört a válás óta. A nővérem, viszont..gyűlölöm. Persze nem mindig, mert a tesóm ezért szeretnem kell őt, de 21 éves és még mindig leragadt ott, hogy bántania kell engem ahhoz, hogy tudjam, hogy ő idősebb. Szerintem ez szánalmas, 19 éves vagyok, ne kelljen már verekednem..de az az igazság, hogy nem is merek visszaütni vagy bármit csinálni, mert sokkal erősebb, úgyis én jönnék ki rosszabbul. Tudom, hogy emiatt csak sajnálnom kell Őt, neki is jó nagy gubancok lehetnek most a lelkében. Én viszont nem akarom ezt többé elviselni, felnőtt vagyok, nem akarok így élni. A családból nem tudok senkivel beszélni erről, mert én vagyok nálunk az "optimista, mosolygós" és nem akarom pl a nagyszüleimet ezzel terhelni, és egyébként is, maradjanak csak abban a hitben, hogy én mindent pozitívan fogok fel. Egyszer voltam pszichológusnál egyéb okból, és nagyon jó érzés volt kibeszélni magamból azt amire jutott idő. Szeretnék még elmenni, de borzalmasan drága. Nem tudom, hogy kivel kéne beszélnem, a barátaimat nem akarom ezzel terhelni, mert egy idő után elkönyvelnének nyafogósnak, és megunnának. Szóval ha valaki tud ajánlani egy könyvet, vagy egy olcsó pszichológust, vagy bármi megoldást, azt kérem, hogy segítsen! És a segítséget előre is köszönöm. :)

2012. szept. 4. 20:51
1 2 3
 21/29 anonim válasza:

Itt találsz néhány ötletet arra, hol lehet ingyenes pszichológust találni: (az oldalon lentebb keresd)

[link]

2012. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:

biztosan jó, megnyugtató könyvek

Az élet 100 szabálya (Richard Templar)

A boldogság választható (Robert Hemfelt, Frank Minirth, Paul Meier)

érdemes elolvasni!:)

és nyugodtan terheld vele a barátaidat, azért vannak. ha ezért elfordulnának tőled, akkor nem is igazi barátok.

2012. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

? esetleg:

[link]

2012. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Fiataloknak-lelkisegély:


[link]

2012. szept. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Segélyvonalak fiataloknak:


[link]

2012. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Fiataloknak:


Az ingyenesen elérhető telefonos lelkisegély-szolgálat hétfőn, kedden, szerdán, pénteken 18.00–20.30 óra között a 06/80/505-002 telefonszámon hívható, az információkat pedig teljes titoktartással kezelik.

2012. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

[link]


Az éjjel-nappal vezetékes telefonról országszerte ingyenesen hívható zöld szám a 06 80 505 505, s itt megtalálhatod a te körzetedből hívható telefonszolgálatokat: [link]

Júliustól pedig a 116-123-as telefonszámokon az ország minden lelkisegély-szolgálatát tárcsázhatod. Az ifjúsági lelkisegély telefonszolgálatok számai: [link]

2012. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

a lelkész vagy a felesége nem hiszem, hogy csak hívő emberekkel foglalkoznának, vagy azt tapasztaltad?


nem értem, egy pszichológushoz szívesebben fordulsz?

mire gondoltál, hogy "de nem érzem, hogy bárkihez is oda tudnék menni, hogy most akkor hallassa a problémáimat" ?


most tudsz vagy nem?:)

2012. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kiöntheted a lelked egy vadidegen embernek, de a problémákat akkor is csak Nektek, együtt kell megoldanotok!

„eddig egy nagy boldog mosolygós család voltunk, most mind a négyünknek rossz...:/”

Nem lehetne inkább az okot kitárgyalni, megszüntetni, ami

miatt elváltak? Lehet, hogy a történtekből kiindulva okosabban, bölcsebben, toleránsabban újra lehetne kezdeni?

Együtt nem ment a szekér, elváltak, pont.

Ezzel azonban nemhogy megoldódott volna az élet, hanem

sokkal rosszabb lett. Nem egyiknek, másiknak, MINDENKINEK!

Nem igaz, hogy ezt csak Te látod, Ők nem! Legfeljebb csak

maguknak vallják be, és nem tudják, hogy miként fogjanak

bele az első lépésbe egymás felé.

Büszkeségből, sértődöttségből, az elutasítástól való félelemből?

Próbáld meg összehozni a „csapatot”, és megkérni Őket, hogy most nem veszekedni, vitatkozni akarsz, csak hallgassanak meg Téged.

Elmondhatnád Nekik mindazt, amit a lélekbúvárnak szeretnél, és hidd el, nincs az a szakember, aki jobban tud segíteni ezen a helyzeten, mint Ők, mert Ők is a részesei.

Nem kell a szüleidnek azonnal egymás nyakába ugrani, minden vélt vagy valós sérelmet elfelejteni, ez nem egy szappanopera.

NEM! De emlékezetben kell tartani, hogy legközelebb higgadtan le tudják kezelni.

És a legfontosabb, hogy egy nagy beszélgetéssel elmondani, hogy kinek mi a bánata, mi tetszett, mi nem tetszett, de ezzel lezárni, és egymásnak tovább nem szabad semmit felhánytorgatni a múltból.

Elmondani, hogy szeretitek Őket, és ha el is váltak egymástól, Tőletek nem.

A felnőtté válás nem olyan, mint az Oscar-díj, meg a lottó, azt nem osztják és sorsolják, hanem kiérdemlik. Ezzel a lépéssel szerintem teljes jogú felnőtt leszel a szemükben, a nővéredében is!

És nem mellesleg talán a viszonyok is rendeződnek.

Nem „elméleti szakember” vagyok, a fenti kipróbált verzió.

Őszintén kívánok sok sikert hozzá Neked is!

(És kíváncsi vagyok a fejleményekre …!)

Bocsi, de kicsit hosszú lett... :-)))

2012. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!