Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rossz apa-lanya kapcsolat...

A rossz apa-lanya kapcsolat miatt lehet? Lehet ezen segiteni?

Figyelt kérdés

Epp ma szereztem meg a sokadik lelki sebem egy ferfitol, ugy erzem mindjart osszeroppanok, es villamcspaskent jott a felismeres hogy talan a gyerekkorombol jon hogy ekkora marha vagyok?


A problema az hogy egyszeruen csak ferfiak tarsasagaban erzem magam jol, korulottuk szeretek lenni es ki vagyok ehezve az elismeresukre, hogy figyeljenek ram, hogy szeressenek. Probalok ezert mindent megtenni, odafigyelek a kulsomre, nem is azzal van a gond hogy nem figyelnek ram, hanem hogy ez nekem letszukseglet. Egyszeruen MUSZAJ hogy mindig legyen ferfi akitol elismerest kapok, lelkileg fuggok tole, ha ez nincs meg akkor ures az eletem ugy erzem.


Es tul sokszor mondtam mar igent ferfiaknak ugy erzem. Rengetegszer megtortent mar, hogy valaki nem is tetszett, de idot forditott ram, szeretetet, dicsert, bokolt es ettol en megvakultam. Hiaba lattam a jeleket hogy nem fog mukodni a kapcsolat, direkt nem akartam figyelembe venni oket, mert mar szerelmes is voltam es nem is akartam masrol tudni csak elveztem hogy szeretnek, torodnek velem.


Csakhogy most tul messzire mentem. Nos ferfi kezdett udvarolni nekem, en pedig NEM TUDTAM elutasitani. A lelkiismeretem mardos, es nem mentseg hogy o kezdte, en epphogy egy halvany nem-et tudtam egyszer kinyogni de a tetteimmel megis biztattam. El akarta hagyni a feleseget miattam, en pedig hiaba tudtam hogy nem hozzamvalo a ferfi, boldogan asszisztaltam az egeszhez. Szerencsere vege lett mielott igazan elkezdodott volna, es nem azert mert en vetettem neki veget. Egyszeruen nem tudtam volna megtenni, csak akkor ha ott a kovetkezo aki lelekben batorit, biztat, mellettem all. Egyszeruen nem ertem magam, siman attapostam az osszes elvemen.


Es ami most jutott eszembe: hogy en pont azt akarom a ferfiaktol amit nem kaptam meg soha az apukamtol gyerekkoromban. Szeretetet, odafigyelest, gyengedseget, hogy valaki buszke legyen ram, nem a szexrol szol egyaltalan. (A csaladunk egyutt volt, de apukam mindig is rideg volt velem, becsmerelt, kritizalt, nem mondta soha hogy szeret.)

Legtobbszor magamnal szerenyebb kulseju ferfiakat valasztok, pont ezert mert elvezem hogy buszkek ram. Hogy ugy erzik szerencsesek hogy vagyok nekik. En pedig szerencses vagyok mert buszkek ram es szeretnek.


Lehet ezen segiteni valahogy? Meg akarok tanulni vegre nem-et mondani es nem osszeteveszteni a ferfiak ilyen-olyan erdeklodeset az igazi szeretettel...


2012. szept. 5. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Semmi baj, felnőtt vagy már.


Egy jó 10 éve lett ennyi válás. Akkro indult el a "válás mozgalom". A nagy részükben az apa ment el. Emiatt van annyi nő, aki nála 10-20-30-40 évvel idősebb férfival jön össze. Apakomplexus, és ennek száma még több lesz, hisz a válások ma is "népszerűek".

2012. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármitől is legyen így kínszenvedés lehet az életed. Azt díjazom benned, hogy Te magad is rájöttél arra, hogy valami nagyon nem jó.... például a nős férfis eset. Ha már magadnak beismerted, hogy ez alapjaiban rendíti meg az erkölcs fogalmát az már fél siker. Haladj az önmegismerés útján tovább és próbálj meg egy kicsi most elzárkózni a férfiak elől, hiszen csak úgy tudod végigjárni a magadhoz, a lelkedhez vezető utat. Sok sikert! 25/L
2012. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mfanatic válasza:
100%
Szerintem csak úgy tudsz magadnak segíteni, ha kicsit "lelassítassz" és helyre teszed a dolgokat. Ez már nagyon nagy dolog, hogy felismerted a hibáid. Ezt a fajta férfi közelséget máshogy is elérheted, nem muszáj egyik kapcsolatból a másikba menekülnöd hozzá. Elég, ha szert teszel egy jó barátra. Hidd el, az sokat segítene. Kívánok neked sok szerencsét és kitartást! :-)
2012. szept. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak így ezzel, de te - ellentétben sok másik nővel - felismerted, hogy ez igenis gond. Jól írta a 2. válaszadó.


Egyébként nem mindent lehet visszavezetni az apa-lánya kapcsolat milyenségére, sok viselkedésformát emellett az is nagyban befolyásol, hogy milyen az ember szeretetéhsége, és egyáltalán a jelleme. Így azt mondom, ne is kattogj túl sokat ezen, mert akkor belelovallod magad, hogy ezen nem lehet változtatni, mert a kapcsolatod az apukáddal javíthatatlanul silány volt.


Úgy érzem, gond van az önbecsüléseddel, folytonos megerősítésre vársz, annak ellenére, hogy bizonyára csinos lehetsz, és mindig akad, aki csapja a szelet.


A problémád egy része nagyon is hétköznapi: beleesel valakibe (vagyis inkább abba, ahogyan bánik veled), és inkább nem is akarsz belegondolni, hogy ez a kapcsolat valószínűleg nem vezet sehová. Sok nő van így ezzel, de a nők másik fele pont az ellentéte: beleesik egy férfiba, mert olyan sármos, meg mittudomén, azt pedig teljességgel figyelmen kívül hagyják, hogy ez a hűdehelyes férfi telibesz.rja a nő igényeit és jogos elvárásait. Neked valahol az arany középutat kell megtalálni: hogy a kapcsolat ne csak arról szóljon, hogy a te szeretetéhséged ki van elégítve, hanem kicsit arról is, hogy milyen az adott férfi, és mit szeretsz benne, azaz, hogy önmagáért is szereted, nem csak amiatt, ahogyan bánik veled.


Én is javasolnám, hogy egy kicsit 'állj le a férfiakkal', előbb ismerd ki magad, majd, ha már ez megvan, és felállítottál egy listát a fejedben, hogy mit vársz el egy férfitól, akkor ezen szempontrendszer szerint ismerkedj. Na igen, amit meg kell tanulni: ismerkedni, beszélgetni, értékelni, és csak ezután(!) szerelembe/bódultságba/rózsaszín ködbe esni. Ne csak azt vedd figyelembe, hogy jók hozzád, és szeretnek, azt is nézd, hogy ő tetszik-e neked. A külseje, a belső értékei, az életfelfogása, tudsz-e vele beszélgetni stb. Köss magaddal megállapodást, hogy csak akkor mondasz neki igent bármire is, ha a feltételrendszeredből legalább a háromnegyede igaz az adott férfira.

Egyébként nagyobb önbecsüléssel könnyebb lesz nemet mondanod. Ne mástól várj megerősítést, hanem tűzz ki kisebb-nagyobb célokat, amiket egyedül is elérhetsz, nézz magadba, gondolkodj el azon, hogy miért szereted magad.

Remélem, tudtam segíteni.

19L

2012. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Apukád él még?
2012. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat, igen erre mar en is gondoltam hogy nem kellene mindenkivel szobaallnom ugymond es figyelnem arra amit mondanak, csak olykor nagyon nehez, foleg ha olyasvalakirol van szo akit nem tudok elkerulni. aztan figyelmet fordit ram, es lassu viz partot mos... mondjuk a gondolat meg csak ma szuletett meg a fejemben hogy ez valoszinuleg lelki gond lehet.


muszaj lesz szigorubb kriteriumokat allitanom es foleg az elejen figyelni erre mert egy ido utan mar nincs visszaut.


el meg apukam egyebkent de szinte soha nem beszelunk, 2 ev utan par honapja lattam eloszor, akkor is kritizalt csak. igazabol o a "ha van kalap az a baj, ha nincs akkor az" tipus, soha semmi nemjo ugy ahogy en csinalom, ezert is vagyom arra annyira amikor valakinek meg tetszik amilyen vagyok. es sajnos csak akkor erzem hogy ertekes ember vagyok ha megvan a visszajelzes. ferfiaktol.

2012. szept. 5. 09:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

biztos, hogy lehet segíteni:)


sztm nincs apakomlexusod, nem írod, hogy idősebb,apáskodó férfiak vonzanának.

és úgy tűnik nem lettél leszbi, sem tini lányanya, sem harcos feminista (ezt is mind apa-hiánnyal is magyarázzák...)még időben vagy, nem ugrottál bele házasságba sem. :)


ha gondolod, beszélj szüleiddel. (anyukádat is megkérdezheted, hogy szerinte apukád miért volt veled ilyen, legyen őszinte! és apukádhoz is elmehetsz, elmondani neki, hogy a ridegsége ellenére fontos, és hiányzott a vele való jobb kapcsolat. )


aztán lépj tovább, mert a magad életének magad vagy a kovácsa:)

hibázhattak szüleid, de Te nagyon sokat tehetsz magadért.


önismeret, művészeti önismereti csoport, egy kedves (fiú)barát, akár egy lelkigondozó, aki segít megtanulni "nem"-et mondani és úgy választani, hogy egyéniségedhez illő Párt találj:) és hogy majd jó anyuka lehess:)

2012. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hasonlóan érzek, mint te. 25 éves lány vagyok, a szüleim 2 éves koromban váltak el. Az anyukám nevelt fel effektíve, de az apukámmal is renszeresen tartottam a kapcsolatot. Minden héten mentem hozzá, nyáron nyaralások, stb. Tehát abszolút részt vett az életemben, ha nem is mindennapi szereplőként. Anyagilag mindent megkaptam tőle, nem szenvedtem hiányt semmiben.

Azonban nekem sem mondta soha, hogy szeret. Tudom, hogy szeret és hogy fontos vagyok neki, de ki nem mondta sohasem. Azt sem mondta, hogy büszke rám. Amikor leállamvizsgáztam és körbetelefonáltam a családot, akkor az anyukám és a nagyszüleim is a könnyeikkel küszködve mondták, hogy nagyon büszkék rám, apukám viszont csak gratulált.

Valószínűleg én alapból is nagyon-nagyon szeretéhes vagyok, de szerintem ezt csak tetézi az apukámmal való viszonyom. Én is mindennél jobban vágyom rá, hogy végre jöjjön egy férfi az életmbe, akitől maximális szeretet, szerelmet, törődést kapok.

Annak ellenére, hogy csinos lány vagyok, folyamatosan szükségem van a megerősítésekre. Ennek hiányában elbizonytalanodom.


Szerintem fontold meg, hogy esetleg elmész egy pszichológushoz beszélgetni. Jót fog tenni, ha kibeszélheted magad. Én már voltam, ugyan nem az apa-téma miatt, hanem egy férfi okozta lelki probléma miatt. Ahogy elkezdtem beszélni, a harmadik mondatom után az volt az első kérdése: "Maga apa nélkül nőtt fel?"


Szóval ne búsúlj, fel a fejjel! Beszélgess a barátaiddal, csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz, amik feltöltenek.

2012. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a video nagyon jo, koszonom. csernus szinte egy az egyben rolam beszel. barcsak el tudnek menni hozza konzultaciora de sajnos kulfoldon elek. de valoszinu hogy helyre kell tenni magamban az apam az en viszonyom. meg nem tudom hogyan csinaljam, de majd az okosabbak megmondjak :)
2012. szept. 5. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!