Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig viselnéd ezt el?

Meddig viselnéd ezt el?

Figyelt kérdés

Ha tudod, hogy a párodnak jelenleg egy nagyon stresszes időszaka van, komplexusok jelentkeznek nála, stb, akkor meddig viselnéd el, illetve elviselnéd-e, ha úgy beszélne veled mint egy kutyával?

Részletezni nem szeretném, de a mai eset nem az első volt, amikor nagyon durván beszélt velem.


Utána bocsánatot kér (vagy néha nem is kér, csak annyit mond saját magára hogy egy bunkó, mert bocsánatot kérni nagyon büszke), de szerintem ez akkor sem tudja eltüntetni az emberből azokat a dolgokat amiket mondott.


Vélemények?


2012. szept. 6. 14:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok, aki fél évig bírta... Most kifejtem picit, miért is.


Az addig OKÉ, hogy a kapcsolatban tolerálni kell, megbeszélni, megérteni, segíteni, törődni, türelemmel és szeretettel lenni... Na de amikor soha, egy nap sincs, hogy egyáltalán beszélni lehet vele. Elzárkózik minden kompromisszumtól. Még azt sem mondja el, mi a baja. Közben rendszeresek a dühkitörések, és valóban lábtörlőként kezelik a másikat...

Átmentem már az összes fázison. Higgadt, nyugodt megbeszélési kísérletek, biztosítva őt arról, hogy bármi is a baj, segíteni fogok, megoldjuk, megérteném, ha elmondaná. Aztán a sírva könyörgés, hogy ne csinálja ezt. Aztán persze jöttek összeveszések is.


Szóval az szép, hogy az egyik fél mindig mindent türelemmel viseljen el... csakhogy ehhez a másik fél részéről tartozik egyfajta felelősség. Hogy van egy határ, amit nem lép át, akkor is, ha neki épp sz.r az élete. (Vagy úgy látja, merthogy valójában - mint utóbb, évek múltán elmondta, semmi baja nem volt, csak épp ilyen kedve jött.)


És ha el is viseled türelemmel: a szerelmet ki fogja ölni a belőled. Túl sok fájdalommal, sértéssel terhelt kapcsolat az én tapasztalatom szerint nem válik újra működőképessé. Egyszerűen mert a megbocsátás is csak egy szintig megy.

2012. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én is úgy érzem már, hogy kiölte.....
2012. szept. 6. 15:19
 13/20 anonim ***** válasza:
Azt tudod legalább, mi az oka a dolognak? Mert nekem az még biztos segített volna egy darabig, ha tudom, hogy "igen, munkahelyváltás, új főnök" vagy mittudoménmi a baja. Nem kell leírnod a problémát, csak hogy Te legalább érted, mi zajlik benne/körülötte?
2012. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
igen, pénzgondok
2012. szept. 6. 15:31
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire súlyos a helyzet, de ha ketten kidolgoznátok valami stratégiát? Ha felírtok minden kiadást, akkor egy csomó mindenről kiderülhet, hogy lehetne rajta spórolni. A pénz aztán nagyon nem éri meg, hogy szétválasszon... :(
2012. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

hogy meddig viselném el?

Ha pl. délben kezdené, akkor negyed 1-ig!!!

Soha senki nem beszélhet a párjával úgy, mint egy kutyával! Erre nincs megfelelő indok, vagy mentség.

Stresszes? Gondok vannak? Akkor inkább vígaszt keressen benned, és legyen hálás, hogy vagy neki. Ha megunod a stílusát és elhagyod, na akkor jön ám csak az igazi stressz!

2012. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy miket vág a fejemhez. Ha csak amolyan általános dolgokat, piti hülyeségeket hogy pl ez meg az nem úgy van ahogy én mondom, akkor tovább lehet tűrni. De ha a személyemet kezdené sértegetni - pl "büdös k..., mért nem mosogattál el?" vagy lehülyézne és egyéb módon alázna - azt nem tűrném túl sokáig, hiába nehéz az időszak. Menjen el sportolni, adja le ott a feszültségét, ne rajtam...
2012. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
hát rá a második jellemző... bár azt, hogy "büdös k....", még nem mondtam de azért mondott cifra dolgokat.
2012. szept. 6. 16:50
 19/20 A kérdező kommentje:
*még nem mondtA
2012. szept. 6. 16:50
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha stresszes időszakban lenne párom, igyekezném megnyugtatni, felvidítani, időlegesen elfeledtetni a gondokat (bár nálunk én vagyok az aggodalmaskodó, ő a minden körülmények között nyugodt). De bokszzsáknak, céltáblának nem engedném hogy használjon. Egy felnőtt ember legyen annyira felnőtt, hogy ne a másikon vezesse le a feszkót. Hiába bánja meg később, a sebek megmaradhatnak a másikban. Ha személyeskedő gorombaságok fordulnának elő, amelyekből süt a teljes tiszteletlenség, akkor biztos, hogy elgondolkodnék a kapcsolatunk létjogosultságán.

Mint mondtam, nálunk én vagyok az idegesebb típus, sajnos volt olyan helyzet, hogy ingerültebben beszéltem párommal, mint kellett volna. Azóta erre nagyon vigyázok, inkább megpróbálom semleges módon levezetni a dühömet. Ebben ő is segítségemre van, nagyon jó ötletei vannak feszültségoldásra.

2012. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!