Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol egy pár két tagja ugyanan...

Ahol egy pár két tagja ugyanannyit dolgozik napközben, kb ugyanannyira megterhelő munkakörben, ugyanolyan keményen, de a férfi többet keres, ott elvárja hogy a nő otthon több házimunkát végezzen?

Figyelt kérdés
Van valaki ilyen helyzetben? Volt már, hogy beszólt a párotok, hogy ti csináljatok valamit helyette, mert ő többet keres?
2012. szept. 6. 16:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Úriember ilyet nem mond.

lehet hogy az én családképem elbaszott, de amit keresünk az asszonnyal azt "mi" kerestük, az otthon melót meg "nekünk" kell megcsinálni. ja többet keresek én is nem is kicsit, de soha nem engedém meg magamnak hogy éreztesem, nem hogy a fejére is olvassam h én többet keresek.

A pénzügyi "vitáink" általában max annyiban merülnek ki h ő spórolósabb, én meg költekeznék, aztán valahol félúton találkozunk. :)

2012. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Így csak egy nagyon alacsony intelligenciájú ember nyilvánul meg véleményem szerint, akinek valószínűleg az önértékelése is az otthoni lustasághoz van kötve.

A közös élet közös terhe a házimunka, amit közösen végeznek az emberek. Aki arra hivatkozva bújik ki ez alól, hogy ő többet keres, így dolgozzon helyette más, az csak a lustaságát és pitiánerségét bizonyítja ezzel.


Valaki írta a gyereknevelést, mint házimunkát, ami alól szintén kibújik az általa ismert férfi-meg van a lesújtó véleményem arról a férfiról, "apáról", aki azt lesi, hogy bújhat ki a saját gyerekével töltött idő alól...

2012. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, szerintem se helyes ez a gondolkodás, de úgy látom vannak sokan akik ebben a helyzetben vannak... nyilván most nem arra értem ha otthon van az asszony és úgy csinál többet, hanem amikor kb egyszerre érnek haza és pl hétvégén meg az asszonynak kellene többet takarítani a kereseti különbségek miatt... hát szerintem nagyon nem fair!
2012. szept. 7. 16:48
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg valahol jogos az, hogy a terheken aranyosan kell osztozni. Ket alapveto feladat van: a csaladfenntartas, es a haztartas. Ha az egyikbol valaki nagyobb reszt vallal (azzal hogy tobbet keres), akkor szerintem ugy igazsagos ha a masikbol meg a masik vallal aranyosan tobbet.

Nyugodtan le lehet pontozni :)

2014. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha úgy keres többet, hogy sokkal többet van a munkahelyén, vagy másodállása van, vagy megerőltetőbb a munkája, akkor nyilván. De ha mindketten 8 órát ülnek egy irodában és mégis az egyik minimálbért keres, a másik meg a kétszeresét, akkor szerintem egyenlően kell elosztaniuk az otthoni munkát.
2014. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!