Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogom bírni az egyetemet....

Nem fogom bírni az egyetemet. Szüleimet hogy csillapítsam le? És mit csináljak ezek után az életemmel?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem az ország legnívósabb egyetemére, egy olyan szakra amiről nem volt túl sok tudomásom. Annyit tudtam csak, hogy be akarok kerülni.

Ma viszont teljesen világossá vált, hogy nem fogom bírni. Pl.: kiderült, hogy rengeteg biológiám van, amit ráadásul latin nyelven kell tanulni - holott én gimiben a bukás és a kettes közt tengődtem, mindig is utáltam.

Szüleim teljesen ki vannak akadva, és azt szajkozzák, hogy nem hagyhatom abba, én választottam.


Most mit csináljak?? Fél évet húzzak ki itt, és utána passzíváltassam magam és menjek el dolgozni? Hova vesznek fel csupán egy jól sikerült érettségivel és egy felsőfokú angollal?


2011. szept. 7. 17:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
69%
felsőfokú angollal simán mehetsz szállodába recepciósnak.
2011. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
86%

Például egy kevésbé nívós egyetemre? Van egy jó érettségid, és egy felsőfokú angolod! Ne menj még el dolgozni!


Szakot váltani nem lehet? (Mit tanulsz, hogy nem tudtad hogy olyan lesz bene, amit nem is gondoltál volna?)

Szerintem mindenképpen új szak, vagy új egyetem, egy félévet pedig vlahog csak kibírsz.

2011. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
76%

Iratkozz ki még most! Így megmaradnak az államis féléveid. A szüleidnek meg mondd meg, hogy igen, te választottad, de rosszul választottál. Errare humanum est, csak hogy nehogy azt higgyék, a latin miatt nem akarod :D


Közben menj el mindenféle nyílt napokra és tájékoztatókra, és majd jövőre add be megfontoltabban olyan helyre, ahova tényleg akarsz majd járni.

2011. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
52%

Még el sem kezdödött az egyetem.

Vagy igen?


Èn amúgy ugyan így voltam a pénz és számivteli föiskolával.

11 éve. felvettek és kb az elsö hónapban tudatosult hogy matekböl egy sima középiskolában hiában voltam 5-s akkor sem értek egy szót sem a fösulin a matekból. minden más ment elég jól, de ez nem. Utáltam. Mindig is utazni akartam és jött egy lehetöség hogy amerikába au-pair lánynak menjek. elmondtam anyukáméknak akik azzala feltéttellel engedtek el hogy halasztok. na persze az 1 év USA után nem folytattam, inkább utaztam tovább.

én nem bántam meg.

2011. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de tényleg ott kéne hagynod, ha ilyen gyenge személyiség vagy, hogy ennyitől berezeltél.

Igazából nem tudom, hogy mire mégy majd az életben, ha minden kis nehézség elől megfutamodsz, anélkül, hogy megpróbálnád legyőzni őket.

Na igen, küzdeni nehéz. Más úgy fogná fel, hogy ok, bejutottam, tehát olyan nagyon hülye nem lehetek, majd megoldom ezt is, ha már elértem azt, hogy felvettek az ÁLOMSZAKOMRA.

Láttam én már olyat, aki középiskolában elég gyenge tanuló volt, aztán egyetemen kivágta a rezet... mert a két iskola messze nem hasonlítható össze, egyetemen gyakran az addig jó tanulók hullanak ki.

De ha nem érzel magadban elég erőt, akkor jobb, ha otthagyod még most.

(...és aztán egy életen át szidod majd magad, hogy de hülye voltál...)

2011. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
76%

"Felvételt nyertem az ország legnívósabb egyetemére, egy olyan szakra amiről nem volt túl sok tudomásom. Annyit tudtam csak, hogy be akarok kerülni."


Gratulálok! Semmi elképzelésed sem volt, csak jelentkezzünk valahova, aztán majd lesz, ami lesz. Edd meg amit főztél.

2011. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
81%
Nahh és még ti mondjátok nem hülyék az egyetemisták! :D
2011. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Hány támogatott félévem lehet? Alappal és mesterképzéssel együtt?


Igen, most megehetem amit főztem, igazad van. De tudod elég nehéz 19 évesen eldöntened mit akarsz kezdeni az életeddel, és az is elég nehéz, hogy megtud melyik szak miről szól pontosan. Nincs az a felvételi tájékoztató, ami ezt PONTOSAN, vagy legalább részletesen közli.


Ja, és igen egy piszok gyenge akaratú ember vagyok. Nem tehetek róla, így neveltek.

2011. szept. 7. 17:48
 9/45 anonim ***** válasza:
71%

én soha nem mertem volna ilyet kijelenteni, amikor a szüleim mindent megtettek hogy tanulhassak

akárhányszor elbuktam, mindig talpra álltam

soha nem adtam fel, ha bele haltam volna se!


ahogy te hozzá állsz a dolgokhoz, elszomorító.

2011. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
80%

Letolás és oktatás helyett csak egy szót mondok: szakváltás.


Csak van valami, amivel képben vagy, és el tudod végezni. Tanulmányi osztályon érdeklődj, amilyen hamar csak e tudsz menni, és reménykedj, hogy normális ügyintézőt fogsz ki.

2011. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!