Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekét egyedül nevelő...

Gyermekét egyedül nevelő férfi nem tud elhelyezkedni. TV riport. Szenzáció?

Figyelt kérdés

Vitaindítónak szánom.

Pár napja volt a tv-ben egy riport, ami nem szólt másról, csak arról, hogy bemutattak egy férfit, aki egyedül neveli a két kisgyermekét és nem tud elhelyezkedni, mert neki kell oviba vinnie, hoznia őket. Rettentően nyomorúságosan volt bemutatva, hogy ilyen szörnyűség hogy létezhet, hogy nem kap munkát pedig ő dolgozni akar. Segítséget vár.


Nem őt bántom. A tv csatornát, ahogy ezt tálalta.

Ez ugyanis egy mindennapos történet. Több tízezer/százezer egyedülálló anya van ugyanebben a szituációban. Csak az a kutyát nem érdekli.


Mi volt ezzel a csatorna célja. Mit ért ebből a széles nagyközönség? Ki mit reagál rá?


2012. szept. 7. 13:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem láttam a riportot. Jó lenne tudni, hogy pl milyen állást keres (hiányszakma vagy az ellentéte), és ehhez milyen képzettsége+gyakorlata van. Továbbá, hogy az állásinterjúkon beszél arról, hogy hogy két ovis gyerekét egyedül neveli???


Ugyanis az biztos, hogy egy gyerekeit egyedül nevelő férfi sokkal könnyebben kap állást, mint egy ugyanolyan korú, de gyerek és családdal nem rendelkező szabad nő!!! Egy kisgyerekes anyuka meg szintén nehezebben.


A köztudatban tényleg ott vannak ugyanis a megszokott "nemi szerepek", amit valaki fentebb már említett. Épp ezért ha olyan kollégát keresnek, akinek nem kell KÖZVETLENÜL gyerekekről gondoskodnia, akkor inkább férfit választanak, és talán még meg sem kérdezik tőle, hogy van-e családja. De ha van is, nem feltételezik, hogy egyedül nevel gyerekeket, inkább még jó pontnak is veszik, ha családja van, mert akkor pénzt kell keresnie, nem fog csak úgy kilépni.... Ezt gondolják.

Míg egy nőnek, ha nincs is gyereke, akkor is megkérdezik, hogy van-e, és ha erre azt mondja nem, és nem is tervez egyelőre, azt pedig egyszerűen nem hiszik el. Bizonygathatja bárhogyan, úgysem fogják elhinni!


Érzitek a különbséget? A férfiról nem feltételezik, meg sem kérdezik, míg a nőnek simán a hasába beszélik a gyereket. Persze nem nem beszélik, mert nem szabad nagyon erről kérdezni, de nagy valószínűséggel nem is válaszolnak neki, vagy azt mondják, hogy mást választottak, työtyötyö.


Ha ez a férfi megfelelő tudással rendelkezik és vannak állások, amire alkalmas, akkor nagyon is sok esélye van. Olyanra kell jelentkeznie, amelynek megfelelő a munkakezdés-befejezés ideje, ami mellett oviba is tud menni.

Egyszerűen nem kell önként beszédet mondania arról, hogy hát ő két gyereket nevel egyedül. Meg sem fogják kérdezni. Ha magától beszél erről, akkor pancser.


Sokkal nagyobb probléma, hogy egy nő mit válaszoljon, hogy higgyenek neki!


A tv-csatorna biztos nem tudott igazi szenzációt tálalni, ezért egy egyszerű hétköznapi esetet mutatott be. Legközelebb jön a következő.

2012. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem ezen volt a hangsúly hanem azon, hogy a lányának valami új szervre van szüksége.
2012. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
35%

Nőknél se kérdezik ezt meg vagy feltételezik. Számos állásinterjún voltam az utóbbi hónapokban. Soha nem került szóba.

Ahová felvettek, ott a munkaszerződés aláírása után a bérpapíron kellett nyilatkozni, hogy van-e eltartott, illetve az üzemorvos kérdezte meg, hogy szültem-e. De az orvossal is csak a második munkanapomon találkoztam.

2012. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

milyen furcsa nekem ez, vagy is nem is tudom mit írhatnék erre.

én valamikor mindent meg tettem, hogy jó legyen. saját otthon hitel nélkül, stb. még sem volt jó. munkahely, tanulás, stb, sorolhatnám. nekem ez furcsa, hogy aki szeretne jól élni és boldogan , annak nem sikerül, persze én is így vagyok, aki meg teheti , az nem él vele.

soha a büdös életben nem értem meg.

2012. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!