Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne neki a legjobb?...

Mi lenne neki a legjobb? Adjam nevelőszülőknek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szörnyű vagyok de jelenleg nem tudom, hogy mit csinálhatnék. Egyedül nevelem a 7 éves fiamat és egyre kevesebb időm van rá, van olyan aki vigyáz rá napközben de nekem lassan külföldre kell majd járnom dolgozni és oda nem vihetem magammal, nem fontosabb a munka de örülök hogy még van és tudok miből élni. A gyereket nem tudom senkinél sem hagyni mert már csak apám él akinek nem tenne jót neki egy gyerek, sajnos már neki is meg vannak számlálva a napjai.. a feleségem 7 évvel ezelőtt meghalt, azóta volt egy nő akivel talán sikerülhetett volna de valahogy megszakadt közöttünk a kapcsolat és azóta nem is nagyon találkoztunk. Azon gondolkoztam, hogy jobb lenne neki egy normális családban felnőni mert ő nem ezt érdemli. Tudom, hogy az lenne a legjobb ha lenne egy anyukája de egyszerűen nincs rá időm és energiám. Volt egy kis pénzem és úgy terveztem, hogy nyáron lelépünk viszont közbejött valami ami miatt nem jött össze. Nem szeretném odaadni senkinek de ez így nem jó főleg, hogy még kicsi. Mit tehetnék? Ebben a helyzetben mi lenne a legjobb megoldás?
2012. szept. 8. 23:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Húha, nehéz helyzet.

Szerintem ne add örökbe! Később tuti megbánnád és hiányoznátok egymásnak. Most nehéz de biztos lesz jobb is, ne add fel! A feleséged biztos nem ezt akarná.

2012. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 szaffi123 ***** válasza:
71%
A gyerekedet ha igazán szereted akármien nehéz old meg másképp de senkinek ne hagyd, hogy más nevelje..ha igazán szereted..Nem tudom mit tegyél de bármi lenne sosem adnám a gyerekem másnak.Keress egy bébiszittert vagy nem tudom..aki vigyáz rá.Próbálj megoldást keresni.
2012. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy add oda másnak. Nekem is meghalt anyám amikor kicsi voltam, apám örökbe adott és nagyon szar volt. meg még most is. Bármit csinálj csak ezt az egyet ne.
2012. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

szerintem Te egy kedves, jó apuka vagy, és a fiad Veled jár a legjobban:)


valahogy a munkahelyeddel lehetne egyezkedni, hiszen egyedül neveled a kisfiad, özvegyként, vagy esetleg másik munkát keresni.

2012. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

kérdezd meg pl. az önkormányzattól, hogy átmenetileg milyen extra juttatások állnak a rendelkezésedre, addig amíg esetleg új munkát találsz.

vagy a védőnőtől, mit tud, amiről Te esetleg nem?

2012. szept. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Árvaellátás?


Sajnos nemcsak a válás, hanem az egyik szülő halála is okozhatja, hogy a gyermeket egyedülállóként nevelik tovább. Ebben az esetben árvasági ellátás jár a számára.

2012. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

régebbi adatok, de érdemes megnézni, hátha még ma is érvényes közülük pár:


Néhány ellátás megállapításakor kifejezetten kedveznek az egyedülálló anyáknak/apáknak:


Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult a gyermekeit egyedül nevelő szülő, ha a családban az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a nyugdíjminimum legkisebb összegének 130%-át - ennek összege 2007-ben 35.269 Ft.

A települési önkormányzatok rendkívüli gyermekvédelmi támogatásban részesíthetik azokat a gyermekeket gondozó családokat, amelyek időszakosan létfenntartási gondokkal küszködnek. Létfenntartást veszélyeztető helyzetnek minősíthető például az egyik vagy mindkét szülő elvesztése.

A gyermeküket egyedül nevelő szülők 2005 februárjától igényelhetik az állami kezességvállalást. Ennek alapján az állam meghatározott feltételek mellett készfizető kezességet vállal a központi költségvetés terhére a lakáscélú ingatlan építéséhez, vásárlásához igényelt kölcsön összegének egy részére. A hitelt felvevő részére ez azért jelent nagy előnyt, mert a hitelintézet így jóval kisebb önerőt követel meg tőle.

A családi pótlék havi összege a gyermekek számán kívül függ a család típusától is: az egyedülálló szülő gyermekenként nagyobb összegre jogosult.

A gyermektartásdíj megelőlegezése esetén a magányos szülő akkor is hozzájut a tartásdíj összegéhez, ha a volt házastárs azt nem fizeti meg időben. Ebben az esetben az állam folyósítja a megállapított összeget − a kötelezett személy visszafizetési kötelezettségével. A kérelmet a területileg illetékes városi gyámhivatalnál kell benyújtani

2012. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

A gyámügy nem veszi át csak úgy minden gyerek nevelését mert a szülő megunta a felelőséget.

Ha elhagyod a gyereked lecsuknak és többet a közelébe se mehetsz.

2012. szept. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

ők is segíthetnek:


A helyi gyermekjóléti vagy családsegítő szolgálatok száma szintén növekedett az utóbbi években.


Házi gyermekfelügyelettel kell például segíteni annak a gyermekét egyedül nevelő anyának, aki munkarendje miatt nem tud korán reggel vagy késő este gyermeke felügyeletéről gondoskodni

2012. szept. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
Ne add orokbe! Mi ertelme lesz ugy az eletdnek? Szuksegetek van egymasra! megoldast mindig lehet talalni ha nehez idoszakon is mentek keresztul tegy meg mindent, hogy megtarthasd!
2012. szept. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!