Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne neki a legjobb?...

Mi lenne neki a legjobb? Adjam nevelőszülőknek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szörnyű vagyok de jelenleg nem tudom, hogy mit csinálhatnék. Egyedül nevelem a 7 éves fiamat és egyre kevesebb időm van rá, van olyan aki vigyáz rá napközben de nekem lassan külföldre kell majd járnom dolgozni és oda nem vihetem magammal, nem fontosabb a munka de örülök hogy még van és tudok miből élni. A gyereket nem tudom senkinél sem hagyni mert már csak apám él akinek nem tenne jót neki egy gyerek, sajnos már neki is meg vannak számlálva a napjai.. a feleségem 7 évvel ezelőtt meghalt, azóta volt egy nő akivel talán sikerülhetett volna de valahogy megszakadt közöttünk a kapcsolat és azóta nem is nagyon találkoztunk. Azon gondolkoztam, hogy jobb lenne neki egy normális családban felnőni mert ő nem ezt érdemli. Tudom, hogy az lenne a legjobb ha lenne egy anyukája de egyszerűen nincs rá időm és energiám. Volt egy kis pénzem és úgy terveztem, hogy nyáron lelépünk viszont közbejött valami ami miatt nem jött össze. Nem szeretném odaadni senkinek de ez így nem jó főleg, hogy még kicsi. Mit tehetnék? Ebben a helyzetben mi lenne a legjobb megoldás?
2012. szept. 8. 23:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%
A világ öszes pénzért sem ad oda másnak,meg szakadna a gyerek szive az egész lelki világa tönkre menne.Meg a tiéd is idövel,mert külföldön sem egyszerü és az is nagyon gyötörne,hogy azt akit mindenél jobban szeretsz hisz részben töled származik,csak ugy eltoltad magadtol mert ugy kényelmesebben alakult.külföldön is vannak iskolák,az nem gond ha nem beszéli a nyelvet egy gyerek hamar megtanulja max az elsö osztálytol kezdi ujbol.Gondold át a lehetöségeket,de soha ne a családod rovására.Csak pozitivan gondolkodj.Melyik országban szeretnél ki menni.Mert esetleg ha beszélem a nyelvet még segitek is az iskola megszervezésében is ha szükséged van rá ugy érzed.
2012. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj babysittert keresni! En is egyedül nevelem a 2 gyerekemet,rengeteget dolgozok ,de hétvégén legalább együtt vagyunk! Lelkisérült lenne a kicsifiad! Nekem is volt egy nagyon nehéz idöszakom,akkor 6 hétig nevelöszülöknél volt a kicsim,alig éltem túl! A mai napig bánt a dolog,de akkor más lehetöségem nem volt!
2012. szept. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, ha egyedül nem bírsz a problémával, először keresd fel a helyi családsegítőt, és informálódj a lehetőségekről. Jó döntést hozni csak infók birtokában lehet.
2012. szept. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%
Keress másik munkát, vagy mondd meg, hogy neked gyereked van, te csak vele tudsz menni. Komolyan örökbe akarod adni a 7 éves gyereked?? Ne már!
2012. szept. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

A fiad pont abban a korban van, hogy nem fogja megérteni, hogy nincsen időd foglalkozni vele, nehéz helyzetben vagy stb... úgy fogja érezni, hogy magára hagyod, és nem kell neked eléggé... Ezt akarod?? Mert gondolom nem...

Másik nagy probléma... Ha úgy döntesz örökbe adod, akkor végleg oda lesz minden kapcsolat a fiaddal, nem láthatod soha többé. Azzal, ahogy elvész a felügyeleti jogod, többé nem tudhatsz róla semmit, azt se , hogy kihez kerül végül. Másik nagy probléma, hogy 5 éves kor felett már nem nagyon szoktak örökbe fogadni, valószínű miután lemondtál a fiadról maradna nevelőszülőnél vagy ami mégrosszabb gyermekotthonba... Egy nevelőszülő vagy egy gyermekotthon pedig még ha tökéletesen is működik, nem tudja pótolni az igazi családot. Másik nagy probléma, hogy se a gyermekotthonban, se a nevelőszülőknél általában nem optimálisak a körülmények a gyermekneveléshez...Sajnos ez a gyermekvédelem Magyarországon, tapasztalatból beszélek, mivel volt alkalmam bőven belelátni. A nevelők általában motiválatlanok, kényszerpályások, sok esetben megverik a gyerekeket, vagy undorító stílusban beszélnek velük... aztán kijelentik, hogy a gyerek kezelhetetlen és passzolgatják ide- oda, egyik gyerekotthonból a másikba... Hogy lesz így otthona szegény fiadnak?? A nevelőszülő meg kb. ugyanaz, mint a gyermekotthoni nevelő kategóriája: motiválatlanok, azért hozzák ki a gyerekeket, hogy több pénzük legyen. Azt is vedd számba, hogy milyen gyerekek élnek egy gyerekotthonban, vagy a nevelőszülőnél, és a fiad milyen közösségbe kerül... A gyermekvédelmi ellátásba bekerülő gyerekek jórésze vagy a szülők gyermekre veszélyes életmódja miatt kerül be (mert rossz irányba halad miatta a szocializációja), vagy azért kerül be, mert már maga a gyerek is lezüllött... A lehető legritkább esetbe kerülnek be olyan gyerekek, akik kiegyensúlyozott körülményekből jönnek (jó szocializációs alapjuk van), de a családjuk anyagi okból nem tudja őket nevelni. Nem általánosítok de tényeket közlök: a gyermekotthonos gyerekek jórésze totálisan vad, nyers, verekedősek, sok esetben kurv@lkodnak, szökésben vannak a gyermekotthonból, bűncselekményeket követnek el, fiatalkorúak börtönében kerülnek... A gyermekotthonokba nevelőszülőknél is állandóak a balhék... Lopás, verekedés, nemi erőszak, csicskáztatás... Ne hagyd, hogy a fiad is belekeveredjen valamibe és ő is ilyen legyen... de ha bekerül egy ilyen intézménybe, minden esély meg van rá, hogy ő is hasonló sorsra jut...


Amit tehetsz:

-önkormányzatnálutána kérdezel milyen jellegű támogatásokat kaphatsz

- egyezkedsz a munkahelyeddel, hogy vihesd a fiad is

- itthon keresel másik munkát

- próbálod rábízni valakire a fiadat, amikor dolgozol... Szomszédok, napközis tanárnéni stb, vagy a házi gyermekfelügyelet a gyejóból

- ha mindenképp külföldre kell menned és nem tudod rögtön vinni a fiadat: gyermekjólétivel vedd fel a kapcsolatot. Ott van olyan opció, hogy helyettes szülő. Ez azért jó, mert jogilag továbbra is a tiéd marad a fiad, bármikor láthatod, de egy szűk időtartalomig akkor lenne aki vigyáz rá (kb. egy hónap...) amig külföldön megoldod, hogy a munkádat meg a gyermeknevelést összehangolhasd valahogy, szerzel lakást magatoknak stb...

2012. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen nem tudhatom, milyen ember vagy a valóságban, de ami nekem így elsőre eszembe jutott az az, hogy hárítani akarod a felelősséget. Rengeteg ember csóró, mint az állat, mégis ,,megtartja" a gyerekét, az én anyukám is állandóan dolgozott, de tudtam, hogy értünk teszi. Gondolj a gyerekre, mit érezne vajon, ha csak úgy átadnád másnak? Mit szólna az anyukája, ha tudná, hogy akár csak eszedbe is jut? Ez nem érzelmi zsarolás, de hát szerintem nekem kiesett volna a szemem döbbenetemben, ha anyukám lepasszolt volna. Mellesleg ha külföldre mész dolgozni, nem 50ezres fizud lesz, mint egy átlag magyarnak. Szép lassan rendbe jössz anyagilag, akár felvehetsz bébiszittert is (én vállalom), fizetsz a gyereknek nyelvtanárt, és leléphetsz vele együtt. Gondold ezt át... Ő a te gyereked, és gondolom, nem örülnél, ha valaki tíz év múlva gyűlölettel gondolna rád, és problémás kis drogos, piás kamasszá válna a döntésed miatt.
2012. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%

Ha örökbeadnád, Ő abból csak annyit érezne, hogy Anyukája itt hagyta (a gyerekek egy része a halált is így fogja fel...) és most Téged is elveszít...hatalmas teher lenne neki, és lehetséges lenne az is, hogy saját magát hibáztatná. Ő még nem tudja úgy felfogni, hogy az Ő érdekeit néznéd. A nevelőszülőknél lehet, hogy boldog lenne egy idő után, mert körülugrálnák, babusgatnák, de soha nem gyógyulna be a seb, hogy nem élhet az IGAZI családjával.

Ha szereted NE tedd, hiába tűnik néha jobb megoldásnak.


24N (óvónő)

2012. szept. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha külföldre mész, oda miért nem mehet veled?


A többit már leírták, amit gondolok. Hárítod a felelősséget, ilyen esetben ezer és egy egyéb megoldás van. A fiad már 7 éves, ez hatalmas törés lenne az életében.

2012. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%
Adj fel hírdetést és hosszú vákogatás után keress egy "bentlakásos dadát", úgyértem egy nagyit, aki pénz ellenében vállja a napokat és a gyermek rendezését amikor nem vagy otthon.Vagy nállatok alszik ilyenkor a bérelt nagyi.Nem tudom mennyit keresel, hogy erre egy komplett fizetést rászánj, de hidd el van aki vállaja, egyedül maradt nyugdíjas nénik, talán még neki is jó hoyg van valakije a mindennapokban.Jobb ötletem nincs.Oda ne add senkinek!
2012. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
40%
Ez komoly? Te komolyan képes lennél oda adni másnak a saját gyerekedet? A feleséged Neked szülte, nem pedig másnak. Csak van valami megoldás.
2012. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!